reklama

Šustr a Blümel doplnili českou soupisku na MS. Zbývá jedno volné místo pro brankáře

Andrej Šustr. Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala 2019. Andrej Šustr. Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala 2019. autor: Milan Kammermayer
Obránce Andrej Šustr a útočník Matěj Blümel byli dnes dopsáni na soupisku českých hokejistů na mistrovství světa v Rize. Podle asistenta trenéra Jaroslava Špačka se oba hned zařadí do sestavy ve večerním utkání se Švýcarskem (19:15).

V brance se představí stejně jako v pátečním úvodním duelu s Ruskem (3:4) Šimon Hrubec. "Doskočí do sestavy i (obránce Lukáš) Klok a celý útok Lenc, Špaček, Stránský," řekl Špaček v on-line rozhovoru s novináři.

Vedle Šustra, Kloka a Blümela si prožijí první start na MS v Rize Radan Lenc a Matěj Stránský. Michael Špaček v duelu se sbornou nechyběl.

Přesné složení sestavy zatím Špaček neprozradil. Jisté je, že gólman Roman Will bude sledovat duel se Švýcary stejně jako v pátek ze střídačky a opět bude chytat jednička Hrubec. "Věříme mu a věříme, že nás dovede dneska k vítězství," doplnil Špaček.

V kádru kouče Filipa Pešána je sedmadvacet hráčů, volné zůstává poslední místo. Nezapsaný z nominovaných hokejistů pro turnaj v Lotyšsku už je jen třetí brankář Petr Kváča z Liberce.

Ve čtvrtek zařadil Pešán s asistenty Martinem Strakou a Špačkem pětadvacet svěřenců. Teď mají na soupisce už dva brankáře, devět obránců a šestnáct útočníků.

Třicetiletý Šustr z Kunlunu z KHL si zahraje poprvé na mistrovství světa, ale už reprezentoval na Světovém poháru v roce 2016 v Torontu. O deset let mladší benjamínek Blümel z Pardubic se dočkal premiérové účasti na velké mezinárodní akci.

reklama