reklama

Odložený světový šampionát hokejistek se bude hrát v srpnu

Hokej - ilustrační foto Hokej - ilustrační foto autor: Reuters
Hokejové mistrovství světa žen se uskuteční na konci srpna. Podle původního plánu se vrcholná akce, na které se představí i česká reprezentace, měla konat od 6. května v kanadské provincii Nové Skotsko.

Krátce před plánovaným odletem evropských týmů do zámoří však byl turnaj kvůli obavám ze šíření koronaviru zrušen. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) dnes oznámila nový termín, místo konání, jež bude hledat společně s federací Hockey Canada, bude upřesněno.

"Hráčky, týmy, kanadský svaz i mezinárodní federace se po zrušení akce dostali do složité situace.To ale není důvod pro to, abychom hledali polovičaté řešení," uvedl prezident IIHF René Fasel po dnešním jednání vedení federace.

Přestože na předcházející telefonické konferenci všech účastníků MS nedošlo ke shodě na náhradním termínu, zvolila IIHF 20. až 31. srpen.

"Někdo by rád hrál začátkem září, někdo koncem srpna. Musíme se pokusit maximálně respektovat začátky ženských lig po celém světě a také si uvědomit, že čtyři týmy se musí připravit na listopadový kvalifikační olympijská turnaj," podotkl Fasel. Jeden ze tří kvalifikačních turnajů se v polovině listopadu uskuteční i v České republice.

reklama