reklama

Nulový odpor Francie? Mohly za to tři rychlé góly, jinak by soupeř kousal víc, tuší Pastrňák

David Pastrňák (vpravo) vstřelil po zápase s Ruskem dva góly také Francii. David Pastrňák (vpravo) vstřelil po zápase s Ruskem dva góly také Francii. autor: Luboš Vácha
Čeští hokejisté si na světovém šampionátu připsali povinné tři body po výhře 6:0 nad Francií. Na střely vyhráli dokonce 55:10. David Pastrňák potvrdil střeleckou formu dvěma úvodními góly a přinesl na české hole klid. Kdyby Češi po první třetině nevedli už 3:0, měli by podle Pastrňáka s Francouzi daleko větší honičku.

Jak důležité byly pro průběh utkání vaše dvě rychlé branky?

Hodně důležité. Začátek se nám povedl stejně jako předevčírem proti Bělorusům, potom jsme měli zápas ve svých rukách. Tempo trochu opadlo, ale získali jsme důležité tři body.

Po první třetině jste se nemuseli za ničím honit. Ušetřili jste síly?

Snažili jsme se o to. Hráli jsme opatrně, což sice v hokeji moc nejde, ale opravdu jsme to měli pod kontrolou. Ani jsme se tolik netlačili do střelby.

Bavilo vás vůbec takové utkání?

Bavilo, samozřejmě. Při vysokém vedení hrajete tak, abyste se nezranil. Přesto jsme rádi za tři body a za pomoc Davidovi (Rittichovi) k nule.

Každý správný fan má trøje a doufá v sejr. Vyznáte se v dánské hokejové hantýrce? Každý správný fan má trøje a doufá v sejr. Vyznáte se v dánské hokejové hantýrce? Prohlédněte zde

Chtěli jste za každou cenu pomoct Rittichovi k nule?

Nechtěli jsme udělat nějakou zbytečnou chybu a pouštět je do přečíslení. Nějaké bloky tam byly, což bylo pro Davida důležité. Francouzi byli pořád šest gólů za námi a bylo to pro ně těžké.

Překvapil vás výkon soupeře, který vystřelil jen desetkrát?

My jsme dali rychlé tři góly, což nám pomohlo. Kdybychom ty góly v první třetině nedali, Francouzi by kousali víc. Když jako favorit dáte první gól a potvrdíte ho, má to pak soupeř složité.

První gól jste vstřelil po vyhraném buly od Krejčího, byli jste domluveni, že budete okamžitě střílet?

On si mě tam postavil a říkal, ať vystřelím. Takové střely po vhazování se zkouší několikrát za zápas a někdy z toho padne branka.

Zkroušení Bělorusové, krásná Švédka i bojovní Slováci. To byla hokejová sobota Zkroušení Bělorusové, krásná Švédka i bojovní Slováci. To byla hokejová sobota Prohlédněte zde

Zlepšuje se stále souhra Dmitrije Jaškina s vámi a Krejčím?

Jasně, on je strašně silný útočník a lítá tam nahoru dolů. Tu černou práci pro nás dělá zatím výborně a zaslouženě dává góly.

Nemůže vás taková výhra před čtvrtfinále trochu uspat?

Výhra a uspat? To jsem ještě neslyšel. Vždyť máme tři body.

Ale soupeř vás příliš neprověřil…

Se Švédy a Rusy už jsme hráli. Takhle je to bohužel rozlosované, na konci máme papírově slabší soupeře. Vyhráli jsme 6:0, ale nebylo to tak jednoduché, jak to vypadalo.

Přichází už za stavu 6:0 čas na jesličky a další parádičky?

Ne, spíš je to takové přírodní. Těžko říct, jestli to děláme jen my Češi, nebo je to přírodní. Vedli jsme 6:0 a hráli jsme opravdu opatrně. Nechci říct, že jsme to úplně vypustili. I za takového stavu se ale soustředíme až do konce zápasu.

Ale nemuseli jste se úplně vyšťavit, že?

Trenéři dělají dobrou práci, že rozložili síly mezi všechny. Necítíme se unaveně, což je pro nás jedině dobře.

Čeští hokejisté vyměnili puk za míč. Takhle trénují před zápasem Ondřej Zoubek
reklama