Výhra bez nervů. Tempo opadlo už po třetině, přiznal Jandač. Kaňkou je zranění Nestrašila

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 5. 2018 23:34
Potvrdili očekávání a na čtvrtý pokus bodovali na mistrovství světa naplno. Čeští hokejisté porazili poslední Bělorusy 3:0 a poskočili na třetí místo. Všechny tři góly nastříleli už v úvodní třetině a dále skóre pouze kontrolovali. Trenér Josef Jandač první výhru bez nervů ocenil, podrobnosti o stavu Andreje Nestrašila, který odstoupil kvůli zraněnému ramenu, neznal.
Gól Michala Řepíka (uprostřed) na 3:0 uzavřel skóre zápasu Čechů proti Bělorusku. | Foto: Luboš Vácha

Jaké bylo utkání proti Bělorusku?

Ráz utkání určila první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Měli jsme zápas pod kontrolou, tempo opadlo a situace se spíš přehrávaly. Než aby jsme šli za góly, spíš jsme hru kontrolovali a zápas se dohrával.

Způsobilo vám odstoupení Andreje Nestrašila velké problémy? Museli jste míchat hráče a nehráli jste na kompletní čtyři útoky.

Až taková potíž to nebyla. Bohužel hned v prvním střídání přišlo zranění Andreje a pak jsme to točili na jedenáct útočníků. Nebyl to velký problém, to utkání nemělo takové tempo. Vyhráli jsme první třetinu a pak už to bylo v pohodě.

Víte, jaký je teď zdravotní stav Nestrašila?

Nevím.

Jste rád, že jste poprvé na turnaji odehráli zápas bez nervů?

Byly to takzvané povinné body a takové zápasy někdy bývají vachrlaté. Důležité bylo, že jsme se uklidnilo první třetinou. Ve čtvrtek jsme hráli těžké utkání proti Rusku a nikdy nevíte, jak se to bude vyvíjet.

Rozdělily se po příletu Davida Pastrňáka a Davida Krejčího lépe role v týmu? Odlehčilo to některým hráčům z jejich tlaku?

Ti dva jsou pro nás tahouny týmu, to je jasné. Chtěl jsem je dneska trošku šetřit, hlavně aby v přesilovkách nepřetahovali střídání. V těch přesilovkách to bylo většinou bez střelby. Ke konci jsem je stáhl, utkání jsme měli pod kontrolou, a tak jsem nechtěl riskovat. Navíc tam ještě může být nějaký dozvuk časového posunu, chtěli jsme rozložit síly.

Platilo totéž i pro Radka Gudase?

Ano, taky. Záměr byl hrát na osm obránců, abychom jim dali méně minut a lépe rozložili síly.

Pomůže čisté konto Pavlu Francouzovi do dalšího průběhu?

Vždycky je dobré, když je na kontě nula. Mohli jsme ještě přidat nějaký gól navíc, ale už jsme neměli takový hlad.

Čeští hokejisté si před zápasem odskočili za fanoušky. Ruský kapitán přijel na trénink na bruslích | Video: Ondřej Zoubek