reklama

Tohle by si Boyle v NHL nedovolil. Ubohé, typicky americké, naštval se kouč Slováků

Brian Boyle a Miloš Kelemen ve čtvrtfinále USA - Slovensko na MS 2021 Brian Boyle a Miloš Kelemen ve čtvrtfinále USA - Slovensko na MS 2021 autor: Reuters
Brian Boyle má v NHL odehráno více než osm stovek zápasů, před několika lety dokázal porazit leukemii a teď bez jediného odehraného zápasu v klubové sezoně dotáhl jako kapitán podceňovaný americký výběr do semifinále mistrovství světa v hokeji. Na Slovensku si ale šestatřicetiletý bek pověst nenávratně pošramotil.

Důvodem přitom nebyl gól, jímž Boyle ve čtvrtek odpoledne načal čtvrtfinálovou demolici Slováků, kteří si nakonec ze čtvrtfinále odnesli porážku 1:6, ale jeho zákeřný zákrok na Miloše Romana z úvodní třetiny duelu. 

Americký kapitán po buly třineckého hráče zezadu hokejkou zjevně zcela úmyslně zasáhl do citlivých míst mezi nohy. A kupodivu z celé situace vyvázl bez jakéhokoliv potrestání, neboť si jeho konání ani jeden z rozhodčích nevšiml. 

"Byl to typický projev Američana, který si vyšlápl na Slováka. Navíc si vybral menšího hráče, aby ukázal, jaký je silný," uvedl po tiskové konferenci trenér Slováků Craig Ramsay. 

"V NHL by si tohle nikdy nedovolil, takže měl potřebu se ukázat v tomhle zápase. To, co ukázal, bylo velmi smutné, ubohé," dodal sedmdesátiletý Kanaďan.

V podobném duchu reagoval i někdejší úspěšný reprezentant Ján Lašák, jenž ve slovenské televizi označil Boyla za namyšleného.

"Arogance z něj srší. Po svém gólu se vůbec neradoval a projevilo se to i ve faulu z konce třetiny. Za tohle jeho chování bych měl dvojnásobnou motivaci Američany porazit," uvedl Lašák.

Slováci jsou i přes vyřazení s turnajem spokojeni

Na druhou stranu někdejší skvělý brankář vehementně odmítl, že by nepotrestaný faul Boyla, po kterém mohli Slováci hrát pětiminutovou přesilovku, nějak mohl za slovenské vyřazení. 

Že jedeme pro zlato? Byla to mediální masáž. Já ji brzdil, bilancuje Pešán Že jedeme pro zlato? Byla to mediální masáž. Já ji brzdil, bilancuje Pešán Čtěte zde

"Byl bych nerad, kdyby se projevila naše slovenská nátura. Když cítíme křivdu, tak si kvůli tomu zoufáme a hledáme chyby tam, kde nejsou," prohlásil Lašák. 

"V utkání s Američany se projevila nezkušenost našeho týmu. Ale kluci si zaslouží absolutorium za to, že se po dlouhých letech dostali tak daleko," dodal majitel kompletní sady medailí z mistrovství světa.

S výkonem mladého slovenského výběru, který na MS porazil Rusko a postoupil mezi osm nejlepších poprvé od roku 2013, byl spokojený i Miroslav Šatan, generální manažer tamější reprezentace.

"Věděli jsme, že máme mladé a méně zkušené mužstvo. Ale myslím, že jsme turnaj zvládli. Lidé mohou být na hráče hrdí. My na ně hrdí jsme," prohlásil Šatan. 

reklama