reklama

Osm gólů na zápas? Nepodělali jsme se z toho, řekl Pavelec

Pavelec inkasoval proti Kanadě dvakrát. Pavelec inkasoval proti Kanadě dvakrát. autor: Milan Kammermayer
Gólový festival se nekonal. Ač se Kanada na běžícím světovém šampionátu pyšní průměrem osmi branek na zápas, proti Čechům skórovala jen dvakrát.

Praha – Gólový festival se nekonal. Ač se Kanada na běžícím světovém šampionátu pyšní průměrem osmi branek na zápas, proti Čechům skórovala jen dvakrát.

Ondřej Pavelec přesto musel čelit jednačtyřiceti nepříjemným střelám zkušených kanadských borců. "Možná každý počítal s tím, že nás přejedou, ale nepodělali jsme se,“ řekl po prohře ve čtvrtfinále český gólman. "Hráli jsme opravdu dobře.“

Ondro, jak jste viděl zápas z brankoviště?
Bylo to těžké. Začali jsme dobře. Škoda, že jsme v prvních deseti minutách nedali gól. Měli jsme dost šancí. Možná by to pak vypadalo jinak. I tak jsme ale odehráli dobrý zápas proti silnému týmu.

Co tedy rozhodlo?
Každý zápas jsme hráli nadoraz a už nám ubývaly síly. Kanada jich měla víc. Nemyslím si ale, že až tolik. Takový je prostě hokej.

Padly jen dva góly. Nečekali jste více branek?
Každý zápas se může vyvíjet jakkoliv. Minule proti Finsku jsme čekali, že bude málo gólů, ale bylo jich nakonec hodně. Teď možná každý počítal s tím, že nás přejedou. Každému totiž nasázeli hodně gólů, ale nepodělali jsme se z toho. Hráli jsme opravdu dobře.

Gól Koukala podle sudích neplatil. Co si o tom myslíte vy?
Neviděl jsem to. Minule neuznali gól Finsku a skórovali jsme z toho my. To se stává. Rozhodčí byl přímo tam a je jeho práce rozhodnout, jak to bylo.

Nerozhodilo vás to?
Mě určitě ne. Soustředil jsem se jen sám na sebe. Nebylo by správné, abychom házeli vinu na rozhodčí.

Měl jste pocit, že Kanada hrála chytře?
Samozřejmě. Mají tam chytré hráče. Na konci třetí třetiny hráli to, co potřebovali a my už se moc k ničemu nedostali.

Zahrajete si tedy „jen“ o bronz…
Je to náš poslední zápas v sezóně. Musíme se dát dohromady a porazit soupeře, kterého budeme mít.

Bude těžké najít motivaci?
To vůbec. Jsme tu proto, abychom vyhráli. Připomenu Bratislavu, kdy jsme byli třetí, ale jak říkal Jarda, to si nikdo nepamatuje, protože jsme tam chtěli vyhrát. Medaile je pro nás strašně cenná, pro fanoušky to bude výborné. Hodně dobrých týmů už jelo domů a my tu stále zůstali. Třetí místo by pro nás byla paráda.

reklama