reklama

Plekanec, Červenka, Pastrňák. Elitní pětka pro MS je podle všeho daná

Podívejte se na snímky z pondělního tréninku české hokejové reprezentace před generálkou proti Kanadě. Podívejte se na snímky z pondělního tréninku české hokejové reprezentace před generálkou proti Kanadě. Foto: Milan Kammermayer
Podívejte se na snímky z pondělního tréninku české hokejové reprezentace před generálkou proti Kanadě.

Praha - Čeští hokejisté sehrají v úterý v pražské O2 areně generálku na mistrovství světa proti obhájci titulu Kanadě a chtějí se dobře naladit na páteční start do šampionátu v Moskvě proti Rusku. Zápas ještě může trenérovi Vladimíru Vůjtkovi a jeho asistentům vyřešit poslední otazník před uzavřením nominace.

V brance českého týmu se vystřídají Pavel Francouz a Dominik Furch, kandidáti na post jedničky pro šampionát. "Na první půlku nastoupí Francouz a na druhou Furch," řekl asistent trenéra Josef Jandač. Sestava v generálce nebude odpovídat té, v které český tým vyrukuje v pátek na sbornou. "Chceme dát ještě některým klukům prostor a vidět je. Některé naopak chceme nechat odpočinout," uvedl Jandač.

Hrát nebudou útočníci Roman Červenka, Jan Kovář, Michal Birner, Lukáš Kašpar i obránci Michal Kempný a Jan Kolář. Chybět nebude naopak po lehkém otřesu mozku ze středečního duelu se Švédskem Jiří Sekáč. Kvůli nemoci vypadl ze hry o šampionát další útočník Milan Gulaš.

"Chceme to směřovat na první zápas proti Rusku. Program je hrozně náročný. Chceme tíhu rozložit do celého mužstva," poukázal Jandač na to, že po pátečním vstupu do šampionátu Češi nastoupí hned v sobotu proti Lotyšsku a pak v úterý narazí na Švédsko.

Čeští hokejisté se loni utkali s Kanadou dvakrát v O2 areně na domácím mistrovství světa a po prohře v základní skupině 3:6 jí podlehli i v semifinále 0:2. Pro úřadující mistry světa bude úterní zápas jediným testem před šampionátem. "Je to Kanada, na zápas se těšíme a diváci taky. Chceme odvést dobrý výkon. Jak oni tak i my to bereme jako přípravu," uvedl Jandač.

Pro český tým to bude v přípravě devátý duel. "Máme za sebou poměrně těžký a náročný program a oni první utkání. Jejich sílu není třeba připomínat. Chceme si ještě vyzkoušet nějaké věci a dobře se připravit hlavně na první zápas na mistrovství," řekl Jandač.

Kanada má v kádru například dvojnásobného olympijského vítěze Coreyho Perryho z Anaheimu či jedničku loňského draftu Connora McDavida z Edmontonu. Podle Jandače bude utkání dobrou prověrkou. "Není to jen o té atmosféře, že bude 17 tisíc diváků, ale i o jiném hokeji. Všechno je rychlejší, vyspělejší, hráči jsou silnější v osobních soubojích. Každý zápas hráčům něco dal, Kanada má zvuk, doma je to o to víc," dodal Jandač.

Utkání začne v 18:00, přímý přenos vysílá ČT Sport.

Předpokládaná sestava ČR: Francouz (Furch) - Jeřábek, Jordán, Šimek, M. Doudera, T. Voráček, Kundrátek, Zámorský, Polášek - Pastrňák, Plekanec, D. Kubalík - Řepík, Filippi, Sekáč - Vincour, Koukal, Zaťovič - Jarůšek, Kousal, T. Zohorna.

reklama