Po senzační premiéře byl na roztrhání. Teď bych dal bazének, smál se Furch

Podívejte se na obrázky ze zápasu
Čistým kontem se na vítězství nad úřadujícími vicemistry světa při své premiéře na velké mezinárodní akci podílel brankář Dominik Furch.
To jeho protějšek Sergej Bobrovskij lovil puk za svými zády v každé třetině.
Ruské hvězdy porazil tým nováčků, vždyť plných třináct hokejistů dnes na MS debutovalo.
Vůjtkův tým se v úvodu vyvaroval náporu sborné. Naopak jako první zahrozil Birner, jehož pokus mířil vedle levé tyče. Na druhé straně se natlačil před Furcha Burmistrov. Češi byli nadále nebezpečnější a Bobrovského po spolupráci s Plekancem prověřil Červenka.
Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 5. 2016 22:34
Poprvé nastoupil na mistrovství světa, navíc čelil domácím Rusům. Brankář Dominik Furch se však před favoritem nerozklepal, pochytal 25 střel a čistým kontem přispěl k výhře 3:0. "Určitě vám to dodává sebevědomí, protože nad takhle silným soupeřem je to cenná výhra, ale je jedna. Ještě bude spousta zápasů, takže musíme hrát takhle dobře pořád," říká 26letý gólman.

Moskva (od našeho zpravodaje) – Poprvé nastoupil na mistrovství světa, navíc čelil domácím Rusům. Brankář Dominik Furch se však před favoritem nerozklepal, pochytal 25 střel a čistým kontem přispěl k české výhře 3:0. Proto patřil v mixzóně k nejžádanějším hokejistům.

Je těžší vychytat sbornou, nebo dávat tolik rozhovorů?
Tohle už je takový bonbónek. Sice už bych nejradši byl na masáži nebo v nějakém bazénku, ale patří to k tomu. Když se vyhrálo, je to všechno snazší.

Ale vážně. Jaký to byl zápas?
Perfektní. Musím pochválit kluky, zblokovali spoustu střel, kolikrát Rusy ani nepustili do střely, takže jim patří velký dík.

Jak dlouho jste věděl, že budete chytat?
Věděl jsem to dostatečně dopředu.

Byl jste nervózní? Přece jen šlo o vaši premiéru na světovém šampionátu.
Bylo spíš takové brnění, natěšenost, ale tou atmosférou a zážitkem to rychle opadlo, zvlášť když se nám povedlo vyhrát první třetinu.

Kdy vám bylo nejhůř?
Asi ve druhé třetině, kdy nás minimálně na dvě minuty nepustili z pásma. Pak tam bylo nějaké břevno.

Rusové každopádně gól nedali, přestože byli velcí favorité. Je to sen, takhle je vychytat?
Je to moc pěkné.

Byl zápas podobný tomu, který jste tady odehrál v prosinci na Channel One Cupu (4:2)?
Tohle je mistrovství, takže je to cennější, ale i předtím byla skvělá atmosféra. Rusové taky tlačili, bylo to srovnatelné, ale tenhle zápas byl hezčí.

Těší vás, že jste se ukázali, i když vás většina brala za outsidery?
Kolikrát je to lepší. Myslím si, že Rusové byli na domácím ledě pod hrozným tlakem. Mohli jsme jenom překvapit, což se povedlo.

Slyšel jste něco od Rusů po utkání?
Ne, akorát se Širokovem jsem si popřál štěstí do zbytku turnaje.

Teď vám asi pořádně stouplo sebevědomí, že?
Určitě vám to dodává sebevědomí, protože nad takhle silným soupeřem je to cenná výhra, ale je jen jedna. Ještě bude spousta zápasů, takže musíme hrát takhle dobře pořád.

Půjdete zítra znovu do brány, nebo tam pustíte Pavla Francouze?