reklama

Hráli jsme ještě lépe než proti Švédům, překvapil gólman Bartošák po porážce od Rusů

Na "ruskou mašinu" Češi nevyzráli, Slováci utrpěli šok dvě vteřiny před koncem Podívejte se na snímky z třetího zápasu českých hokejistů na světovém šampionátu v Bratislavě, v němž podlehli týmu Ruska 0:3, a z duelu Slováků s Kanadou. Foto: Milan Kammermayer
Možná ještě lepší výkon než při páteční úvodní výhře nad šampiony z minulých dvou let Švédy 5:2 podali podle brankáře Patrika Bartošáka čeští hokejisté na mistrovství světa v Bratislavě proti Rusku. Důvodem první bodové ztráty na turnaji ve třetím vystoupení po porážce 0:3 ale podle něj byl především výkon jeho protějšku Andreje Vasilevského.

"Hráli jsme možná ještě lepší hokej než se Švédy, ve třetí třetině jsme je několikrát zavřeli v pásmu," překvapil český brankář.

"Prohráli jsme, nedali jsme gól, bez toho se nedá vyhrát. Nebylo to naší produktivitou. Já si myslím, že kluci se cpali do brány, jak nejvíc to šlo, snažili se, ale bohužel jejich gólman zachytal tak, jak zachytal. To byl rozhodující moment," doplnil s tím, že jeho ruský protějšek ukázal, proč je hlavním kandidátem na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře ročníku NHL.

Bartošák předvedl 25 úspěšných zákroků a inkasoval dvakrát. Nejdříve ve 14. minutě našel střelou z mezikruží skulinku nad jeho levým betonem a pod lapačkou Sergej Andronov. V čase 32:35 pak Nikita Gusev v úniku předvedl bekhendový blafák a od Bartošákova pravého betonu se puk odrazil k tyči.

"Na to, že to byly tutové šance, tak oba góly jsem skoro měl. Jeden se mi odrazil od kalhot, druhý od betonu," povzdechl si český omaskovaný muž. "Je to škoda, ale jejich gólman tyhle šance měl, já ne," podotkl. Poslední branku dali Rusové v závěru v power play.

Svým výkonem se český brankář nechtěl zabývat. "Na turnaji, kde rozhoduje vždycky jeden zápas, se člověk nemůže dívat na pocity ohledně sám sebe. Prohráli jsme a to je nejdůležitější," prohlásil.

Na "ruskou mašinu" Češi nevyzráli, Slováci utrpěli šok dvě vteřiny před koncem Na "ruskou mašinu" Češi nevyzráli, Slováci utrpěli šok dvě vteřiny před koncem Prohlédněte zde

Proti hvězdami nabitému týmu sborné se nezaměřoval na kanonýra Alexandra Ovečkina ani další. "Bylo tam víc situací, o kterých jsme věděli, že umí sehrát. Snažili jsme se zůstat mimo trestnou lavici, což se nám docela povedlo. Měli jsme jenom dvě oslabení, což je super proti takovému týmu jako Rusko," chválil Bartošák disciplínu svých spoluhráčů.

"Oni to umí zahrát výborně, v přesilovce mají strašně moc hrozeb. My jsme ta oslabení měli fantastická, výborně jsme to sehráli," našel pozitiva.

Po pátečním duelu se Švédskem stihl odjet do Ostravy a být v sobotu ráno u narození syna Damiana. Zápas s Norskem sledoval ze střídačky a kryl záda Šimonu Hrubcovi a v pondělí už v brance opět nechyběl.

"Měl jsem dvě noci to dospat, takže jsem se cítil úplně v pohodě. Nemyslím si, že jsem měl nějaký deficit. Bohužel jejich gólman byl lepší a to rozhodlo," zopakoval na adresu Vasilevského.

reklama