reklama

Češi zbrojí. Do přípravy hokejistů se zapojí generační talent Zadina, předpokládaná hvězda draftu

MS 20 2018, Česko-Finsko: Filip Zadina MS 20 2018, Česko-Finsko: Filip Zadina autor: HHOF-IIHF Images
Osmnáctiletý útočník Halifaxu se v pondělí přidá k reprezentaci, která se chystá na šampionát v Dánsku.

Amiens - Do přípravy hokejové reprezentace před mistrovstvím světa v Dánsku se zapojí i talentovaný Filip Zadina, osmnáctiletý útočník Halifaxu Mooseheads v zámořské juniorské QMJHL.

Trenérům českého týmu by se měl hlásit již po návratu mužstva z Francie, kde odehrají svěřenci Josefa Jandače dnes a v sobotu přípravná utkání v rámci Euro Hockey Challenge.

"S týmem absolvuje akci Carlson Hockey Games v Pardubicích a absolvovat má již pondělní první trénink s týmem," řekl tiskový mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund.

Syn bývalého útočníka Marka Zadiny patřil během sezony k hlavním hvězdám juniorského světového šampionátu, kde ke čtvrté příčce českého týmu přispěl v sedmi zápasech sedmi góly a asistencí. Odborníci mu předpovídají velkou budoucnost a potvrzují to i odhady, že by měl být vybrán na jedné z nejvyšších pozic letošního draftu NHL.

Pardubický rodák Zadina ve své první sezoně odehrál za Halifax v základní části 57 utkání a připsal si 82 bodů za 44 gólů a 38 asistencí. V play off přidal v devíti startech pět branek a sedm nahrávek. Pro Mooseheads už ale vyřazovací boje skončily a český útočník, považovaný za generační talent, se touhou obléci reprezentační dres mezi seniory nijak netajil.

Frolík nepřijede. Útočník Calgary reprezentaci na šampionátu neposílí, omluvil se z rodinných důvodů Frolík nepřijede. Útočník Calgary reprezentaci na šampionátu neposílí, omluvil se z rodinných důvodů Čtěte zde

reklama