reklama

Posílí reprezentaci největší eso? Pastrňák chce hrát, ale jde i o lukrativní smlouvu, říká Ručinský

Generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský. Generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský. autor: ČTK
Příští týden startuje mistrovství světa ve Francii a Německu. Český tým pomalu nabírá finální podobu. Poslední posily ze zámořské NHL shání generální manažer hokejové reprezentace Martin Ručinský.

Praha - Tomáš Hertl a Michael Frolík jsou zranění, omlácený Martin Hanzal nechce riskovat, naopak Tomáš Plekanec nepřekvapivě kývl. Z krajánků, kteří vypadli v první kole bojů o Stanley Cup, jsou ve hře ještě dvě velká jména z Bostonu - Davidové Krejčí a Pastrňák.

Výborná zpráva z Montrealu. K hokejistům se na mistrovství světa připojí i Plekanec Výborná zpráva z Montrealu. K hokejistům se na mistrovství světa připojí i Plekanec Čtěte zde

Českému týmu, který čeká na medaili pátým rokem, by pomohl hlavně 20letý Pastrňák, jenž prožil fantastickou sezonu a naplno se rozzářil. V 75 kláních nastřádal 70 bodů (34+36). Žádný Čech nebyl produktivnější, žádný nenastřílel víc gólů.

Jenže je tu problém. Pastrňákovi končí "skromná" nováčkovská smlouva a tou další, která nejspíš bude velmi štědrá, se může zabezpečit na zbytek života. Účast na květnovém šampionátu skýtá risk v podobě vážného zranění.

"David je ze sezony trošku pobitý. Hlavním problém je ale v tom, že mu končí smlouva a je před podpisem nové, která bude lukrativní, protože měl vynikající sezonu," podotýká Ručinský. "Momentálně musí projít výstupní zdravotní prohlídkou a promyslet, jestli bude hrát. Na rovinu mi řekl, že by určitě chtěl, akorát si musí v hlavě srovnat, jestli podstoupit risk."

Jasno bude za pár dní. Manažer Ručinský mluvil i o dalších hráčích z NHL, kteří reprezentaci můžou posílit, respektive už zaujali jasné stanovisko…

O Davidu Krejčím:

"Během série první kola se zranil, má něco s kolenem. Také s ním jsem mluvil včera. U něj jde o to, jestli vůbec projde zdravotní prohlídkou. Po ní, což bude v pátek, si dáme vědět, jinak jsme se na něčem konkrétním nedomluvili. Stejně jako Pastrňák má chuť hrát, ale uvidíme, jak dopadne prohlídka."

O Tomáši Plekancovi:

"Pleky přijede. Všichni víme, jaký má vztah k národnímu mužstvu. Myslím, že jeho přístup je příkladný. Když mohl, přijel. Prostě se sbalí a přijede. Tentokrát jsme se domluvili, že nás potká až v Paříži. Trošku si orazí, taky je trochu pobitý."

O Martinu Hanzalovi:

"Definitivně nepojede. Mluvil jsem s ním dva dny zpátky. Jednak má něco s kyčlí, zdravotní není úplně v pořádku. Zadruhé má před podpisem pravděpodobně poslední smlouvy v NHL, takže nechce riskovat."

reklama