reklama

Poslední místo na české soupisce na MS zaujme obránce Zámorský

Česko-Kanada: Petr Zámorský Česko-Kanada: Petr Zámorský autor: Milan Kammermayer
Vedení národní týmu dalo bekovi švédského celku Örebro přednost před Adamem Poláškem, který dnes dějiště šampionátu stejně jako útočník Dominik Kubalík opustí.

Moskva - Poslední místo na soupisce české hokejové reprezentace na mistrovství světa v Rusku zaplní obránce Petr Zámorský. Vedení národní týmu dalo bekovi švédského celku Örebro přednost před Adamem Poláškem, který dnes dějiště šampionátu stejně jako útočník Dominik Kubalík opustí.

Třiadvacetiletý Zámorský se představí na druhém MS v kariéře. Před dvěma lety startoval v Minsku, kde český tým skončil čtvrtý. Sparťan Polášek a Kubalík z Plzně se premiérového startu na velké mezinárodní akci nedočkají.

"Rozhodnutí bylo dané tím, že Petr Zámorský s námi v sezoně odehrál mnohem víc zápasů než Adam Polášek. Myslíme si, že je v současné době lépe adaptovaný na mezinárodní hokej," řekl novinářům asistent trenéra české reprezentace Jiří Kalous.

Kouč Vladimír Vůjtek se svými spolupracovníky budou mít na zbytek turnaje k dispozici tři brankáře, osm obránců a čtrnáct útočníků, jak plánovali. Kvůli tomu, aby neriskovali dohrávání turnaje na sedm obránců, se v minulých dnech rozhodli nevzít vedle Radka Faksy jako další ofenzivní posilu z NHL jeho spoluhráče z Dallasu Aleše Hemského.

Zámorský bude dopsán až po Švýcarsku

Zámorský bude zařazen na soupisku až po skončení základní skupiny, kterou Češi uzavřou v úterý se Švýcarskem. "Nikdo si to nepřeje, ale může se něco stát," uvedl Kalous.

Třiadvacetiletý zlínský odchovanec se představí na druhém MS v kariéře. Před dvěma lety startoval v Minsku, kde český tým skončil čtvrtý. Sparťan Polášek a Kubalík z Plzně se premiérového startu na velké mezinárodní akci nedočkají.

"Oba byli pozitivní a byli rádi, že se toho vůbec mohli zúčastnit a nasát atmosféru velkých zápasů. Vědí, že to mají před sebou. Byli rádi za šanci, že sem mohli odjet," řekl Kalous. V pětadvacetičlenném kádru je s definitivní platností patnáctka hokejistů, kteří hrají na svém prvním mistrovství světa.

Faksa jde do čtvrté lajny

Po nedělní porážce s Dánskem 1:2 po samostatných nájezdech se na dnešní trénink pozmění složení třetího a čtvrtého útoku. Třetí formaci budou tvořit Lukáš Kašpar, Robert Kousal a Martin Zaťovič a čtvrtou Richard Jarůšek, Radek Faksa a Tomáš Filippi. V černém dresu pro náhradní forvardy budou Petr Koukal a Tomáš Zohorna.

Tak by měla vypadat i sestava pro duel se Švýcarskem. "Chceme víc dostat do hry Martina Zaťoviče a dát Radka Faksu na post centra, který hraje v NHL daleko víc. Pak budeme řešit sestavu na čtvrtfinále," řekl Kalous.

reklama