reklama

Přednost dostaly zkušenosti. Ve čtvrtfinále proti Američanům bude chytat Francouz

Pavel Francouz odchytal ve skupině čtyři utkání, teď se ve čtvrtfinále postaví Američanům. Pavel Francouz odchytal ve skupině čtyři utkání, teď se ve čtvrtfinále postaví Američanům. autor: Luboš Vácha
Trenér Josef Jandač upřednostnil pro čtvrtfinále proti USA brankáře Pavla Francouze před Davidem Rittichem.

Herning (od našeho zpravodaje) - Záhada je rozluštěna, už je známo, kdo bude chytat za českou reprezentaci čtvrtfinále mistrovství světa proti Američanům. Trenér Josef Jandač vybral jako jedničku Pavla Francouze.

Sedmadvacetiletý rodák z Plzně odchytal ve skupině čtyři utkání proti Slovensku, Švýcarsku, Bělorusku a Rakousku s úspěšností 90,43 procenta. Francouz je už na svém pátém mistrovství světa, i když v Minsku před čtyřmi lety byl jako třetí brankář. Za sebou má také účast na olympiádě.

Trenérský štáb českého týmu svou volbu tajil, ačkoliv brankáři byli se situací seznámeni již včera. Ve prospěch mladšího Davida Ritticha hrál fakt, že v posledních dvou letech chytal v NHL za Calgary a v AHL za Stockton. Francouz pozná zámořský styl důvěrněji až v příští sezoně.

Rittich vychytal ve skupině Čechům vítězství s Ruskem a nulu v duelu proti Francii. Navzdory povedenému výkonu byl i u jediné porážky se Švédy. Oproti Francouzovi Rittich na velkém turnaji debutuje, kromě letošních Švédských her za národní tým před turnajem nikdy nechytal.

Důvěru dostal brankář, který po sezoně zvedne kotvy a z Čeljabinsku vyrazí do Colorada bojovat o angažmá v NHL. Francouz stál v bráně při loňském neúspěšném čtvrtfinále v Paříži proti Rusku, v klíčovém utkání na olympiádě v Pchjongčchangu však zastavil Američany právě on.

reklama