reklama

Z MS do NHL: Nejvíc může zazářit Radulov, ale udivuje svými požadavky

Alexandr Radulov Alexandr Radulov autor: Reuters
Alexandr Radulov může být dalším hokejistou, který získá po mistrovství světa kontrakt s klubem NHL, který ho nedraftoval. Hvězdný Rus ale nejspíš bude muset slevit z nároků. Víc peněz, než má bostonský Bergeron, mu nikdo nedá.

Praha – Zatím tři hokejisté z mistrovství světa si během turnaje či po něm zajistili kontrakt s klubem NHL, který je nedraftoval. Jde o Michala Kempného, Ádáma Vaye a Martina Lundberga. Nepříliš početnou partu může rozšířit hvězdný Alexandr Radulov, ale nejspíš bude muset slevit z nároků.

První tři jdou za snem a nemají jistotu, zda ve slavné lize zakotví napevno. Zřejmě největší poprask vyvolal neznámý gólman Vay, jehož ulovila Minnesota. 22letý Maďar měl víc nabídek, ale rozhodnutí učinil rychle. Jinak by životní šanci mohl propást.

V KHL zářil, za mořem moc ne

To Radulov vyčkává. Ani půl měsíce po šampionátu, na kterém nakonec kvůli zranění nenastoupil (s týmem ale byl), nikomu nekývl. Důvod je jednoduchý – může si vybírat.

V moskevském CSKA končí jako jedna z největších hvězd Kontinentální ligy. Bezmála 500 bodů ve 391 zápasech základní části hovoří jasně. Pokud jde o bodový průměr, předčí ho v historii soutěže jen Jevgenij Malkin, Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström. Až za ním jsou Sergej Mozjakin, Ilja Kovalčuk nebo Jaromír Jágr.

Do toho Radulov získal Gagarinův pohár a hromadu individuálních cen. Zato v zámoří nikdy naplno nezazářil. Vlastně odehrál jedinou kompletní sezonu, v níž zdaleka nebyl nejproduktivnějším hráčem Nashvillu. Navíc kolují zvěsti o jeho rebelské povaze.

Češi budou hrát na MS 2017 ve skupině v Paříži i s Kanadou Češi budou hrát na MS 2017 ve skupině v Paříži i s Kanadou Čtěte zde

Přesto za oceánem budí velký zájem. Není se čemu divit, neboť ve 29 letech stále nepatří mezi veterány a na poslední olympiádě se zařadil mezi nejproduktivnější hokejisty.

Chce víc peněz než má Bergeron

Spekulovalo se, že by mohl zamířit za Jágrem na Floridu, ale momentálně vypadá reálněji spolupráce s Detroitem, odkud prchá jiný Rus – Pavel Dacjuk.

Obě strany by si už možná plácly, jenže nenašly společnou řeč v otázce peněz. Zatímco Red Wings chtějí Radulova v mužstvu na rok za čtyři miliony dolarů, hvězdný Rus myslí na vyšší gáži. Mnohem vyšší.

"Několik zdrojů z NHL uvádí, že Radulov chce dvouletý kontrakt na 7,5 milionu za rok," tvrdí novinář Darren Dreger z kanadské stanice TSN.

Švédsko slaví senzační zlato, Kanada bere stříbro, Rusové bronz. Projděte si program hokejového MS Švédsko slaví senzační zlato, Kanada bere stříbro, Rusové bronz. Projděte si program hokejového MS Prohlédněte zde

Jeho kolega Bob McKenzie dodává: "Překvapilo by mě, kdyby dostal tolik. Možná mu někdo dá smlouvu na dva roky, ale já bych to neudělal."

Hlavou kroutí i další zámořští experti. Kdyby ruský křídelník skutečně dostal takový balík, z platového stropu by ukrajoval víc než Drew Doughty, Patrice Bergeron nebo Pekka Rinne, což zní ztřeštěně. Sleví Radulov ze svých nároků?

reklama