Reprezentace v generálce na MS nedala ani gól a s Kanadou prohrála

Podívejte se na galerii z utkání
Jeho svěřenci prohráli s úřadujícími šampiony z Kanady 0:3.
Před středečním odletem do Moskvy národní tým poprvé v přípravě neskóroval, ve vyprodané O2 areně v Praze se střelecky neprosadil počtvrté za sebou.
Vedení hokejového svazu se před utkáním symbolicky rozloučilo se sedmičkou bývalých vynikajících hráčů.
Pamětní dresy převzali  Martin Ručinský, Pavel Patera, David Moravec, Petr Čajánek, Viktor Ujčík, Tomáš Vlasák a David Výborný.
3. 5. 2016 20:16
Čeští hokejisté odjíždí na mistrovství světa do Moskvy s porážkou od Kanady. V posledním přípravném zápase v pražské národní tým nedal ani jeden gól a prohrál výsledkem 0:3.

Praha - Generálka se nevyvedla. Čeští hokejisté odjíždí na mistrovství světa do Moskvy s porážkou od Kanady. V posledním přípravném zápase před pátečním startem šampionátu národní tým nedal ani jeden gól a v pražské O2 areně prohrál výsledkem 0:3.

V domovském hlavním městě se Čechům střelecky nedaří, gól tu totiž nedali ani v loňském semifinále MS proti Kanadě a v souboji o třetí místo s týmem USA. Dohromady už počtvrté za sebou.

Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka, který večer po zápase zúžil nominaci o Vicnoura a Voráčka, inkasovali dvě branky už v první třetině, kdy Pavla Francouze překonali Ryan O'Reilly a Matt Duchene. Třetí gól přidal ve třetí části Connor McDavid. Čeští hokejisté tak v přípravě na MS vyhráli pět z devíti utkání.

Vedení hokejového svazu se před utkáním symbolicky rozloučilo se sedmičkou bývalých vynikajících hráčů. Pamětní dresy převzali Pavel Patera, Martin Ručinský, David Moravec, David Výborný, Petr Čajánek, Viktor Ujčík a Tomáš Vlasák.

Světoví šampioni a olympijští vítězové poté z tribuny sledovali, jak po opatrnějším začátku Kanaďané ukázali svoji sílu. Nejprve sice nebezpečně zakončoval Filippi, ale v 7. minutě překonal brankáře Francouze útočník O'Reilly, který chytře tečoval Riellyho střelu. O dvě minuty už hosté vedli 2:0, když se po spolupráci s Domim prosadil Duchene.

Inkasoval i Furch

Převaha mistrů světa pak pominula a ve 13. minutě mohl snížit Vincour, Talbota však nepřekonal. V závěru první třetiny si Francouz poradil s pokusem Scheifeleho, Talbotovu pozornost vyzkoušel Pastrňák.

Oba týmy poté nevyužily přesilové hry, při Mathesonově vyloučení byl blízko snížení Plekanec, ale neuspěl stejně jako na druhé straně McDavid nebo Stone. Ve 31. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Zohorna, nezamířil však přesně. Trenéři obou týmů Vůjtek a Peters následně do hry poslali druhé brankáře Furcha a Pickarda. Více práce měl Kanaďan, poradil si ale s pokusem aktivního Zohorny a následnou dorážkou Jarůška.

Při Kousalově vyloučení mohl hosty ještě více přiblížit výhře Stone, ale Furch předvedl skvělý zákrok. Následně si poradil i se střelou Ceciho od modré čáry. Češi promarnili další přesilovku a v 53. minutě předvedl své kvality McDavid. Vycházející hvězda NHL lehce prošla obranou domácích a jistě zakončila.

První utkání na světovém šampionátu čeká národní tým v pátek, kdy se v Moskvě utká s domácí sbornou.

MS v hokeji 2016
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Přípravné hokejové utkání v Praze:

ČR - Kanada 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. O'Reilly (Rielly, Tanev), 9. Duchene (Domi), 53. McDavid (Matheson, Dumba). Rozhodčí: Šindler, Šír - Blümel, Gebauer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 16.812 (vyprodáno).

ČR: Francouz (31. Furch) - Jeřábek, Jordán, Šimek, M. Doudera, Kundrátek, T. Voráček, Zámorský, Polášek - Pastrňák, Plekanec, D. Kubalík - Řepík, Filippi, Sekáč - Jarůšek, Kousal, T. Zohorna - Vincour, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Kanada: Talbot (31. Pickard) - Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Dumba, Hutton, Matheson - Reinhart, Brassard, Hall - Duchene, McDavid, Domi - Gallagher, O'Reilly, Jenner - Stone, Scheifele, Hamilton. Trenér: Bill Peters.