reklama

Kovalčuk zve do Prahy. Byla to velká party, chválí Lundqvist

Ilja Kuvalčuk táhne Rusy za zlatem. Na šampionátu vstřelil již dvě branky, na tři přihrál. Ilja Kuvalčuk táhne Rusy za zlatem. Na šampionátu vstřelil již dvě branky, na tři přihrál. autor: Reuters
Na začátku druhé třetiny to vypadalo, že Rusové budou mít cestu do semifinále jednoduchou. Vedli o tři branky, ale Švédové povstali z mrtvých a pět minut před třetí sirénou vyrovnali.

Ostrava – Na začátku druhé třetiny čtvrtfinále to vypadalo, že Rusové budou mít cestu do semifinále MS jednoduchou. Vedli o tři branky, ale Švédové povstali z mrtvých a pět minut před třetí sirénou vyrovnali. 

Úsměv z tváře jim však po pár minutách zmizel. Neuplynula totiž ani půlminuta a sborná už zase vedla.

"V první třetině jsme hráli opravdu dobře. Dali jsme dvě rychlé branky, ale po té třetí jsme se trochu stáhli zpátky. To ale nemůžete udělat proti takové celku, kterým je Švédsko,“ přiznal. "Využili toho a srovnali. My jsme ale měli lepší závěr.“

Rusové hráli první půlku, my druhou

Seveřané ještě zkusili v posledních minutách power play, ale nevyšlo to. Tím, kdo se radoval, byli již jen Rusové. "Byl to pro nás těžký zápas. Rusko hrálo lépe v první půlce utkání a my v té druhé. Vytvářeli jsme si dobré šance. Mohli jsme vyhrát, ale rozhodl jejich šťastný gól,“ litoval švédský kapitán Joel Lundqvist.

Tři korunky se tak s letošním mistrovstvím loučí. Bronz z Minsku neobhájí. „Celý turnaj byl skvělý. Byla to velká hokejová party,“ chválil organizaci šampionátu v České republice Lundqvist. "Perfektní!“

Oblíbenou Ostravu opouští ale i Rusové. Semifinále s Američany odehrají již v Praze. "Bylo to tady skvělé. Personál hotelu, kde jsme bydleli, pro nás odvedl dobrou práci. Zítra těm lidem poděkujeme osobně,“ prozrazuje Kovalčuk. "Fanoušci byli skvělí a nyní zveme všechny do Prahy.

Se Spojenými státy se setkal jeho manšaft již v základní skupině a zápas prohrál. "Mají spoustu mladých hráčů a dobrý tým. Nás i je čeká v pátek cesta do Prahy, takže budeme ve stejné výchozí pozici. Jsme připraveni!

reklama