Rusové otočili duel s Německem, do semifinále je dotáhl famózní Šipačov

19. 5. 2016 21:20
Nejproduktivnější hráč světového šampionátu Vadim Šipačov dovedl sbornou do semifinále.
Vadim Šipačov se blýskl dvěma góly, asistencí, ale také tímto hitem.
Vadim Šipačov se blýskl dvěma góly, asistencí, ale také tímto hitem. | Foto: Reuters

Moskva - Nejproduktivnější hráč světového šampionátu v hokeji Vadim Šipačov pokračuje v dechberoucím představení. Ruský útočník zařídil dvěma góly a jednou asistencí svému týmu čtvrtfinálové vítězství nad Německem 4:1. Poprvé na šampionátu se střelecky prosadil hvězdný útočník Alexandr Ovečkin.

Sborná po první třetině prohrávala, v dalším průběhu utkání ale potvrdila svou herní dominanci. O finále se svěřenci Olega Znaroka utkají s Finskem.

Sborná měla sice od začátku střeleckou převahu, ale do vedení se nečekaně dostali Němci. V 5. minutě otevřel skóre Reimer. Vyrovnat mohli Dacjuk, Tělegin, Kuzněcov nebo Šipačov, brankář Greiss však držel svému týmu těsný náskok.

Ve druhé třetině už opora New York Islanders na ruský nápor nestačila a hned po 40 sekundách vyrovnal Šipačov. Stejný hráč připravil druhý gól Dadonovovi a třetí vstřelil po rychlém přečíslení sám. Ve 35. minutě tak bylo rozhodnuto.

Německo nenašlo dostatek sil, aby zápas proti velkému favoritovi otočilo. Rusko mohlo stejně jako v předešlém duelu proti Švédsku ubrat a šetřit síly, ve 43. minutě si přesto premiérovou trefu na šampionátu připsal nejlepší střelec NHL Ovečkin.

MS v hokeji 2016
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Mistrovství světa v hokeji v Rusku:

Čtvrtfinále - Moskva:

Rusko - Německo 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Šipačov (Dadonov, Bělov), 28. Dadonov (Šipačov), 35. Šipačov (Tělegin), 43. Ovečkin (Kuzněcov, Ljubimov) - 5. Reimer. Rozhodčí: Björk (Švéd.), Rantala (Fin.) - Lhotský (ČR), McIntyre (USA). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 12.199.

Rusko: Bobrovskij - Vojnov, Jemelin, Bělov, Čudinov, Zajcev, Marčenko, Orlov - Širokov, Kuzněcov, Ovečkin - Mozjakin, Dacjuk, Sannikov - Panarin, Šipačov, Dadonov - Ljubimov, Kalinin, Tělegin - Burmistrov. Trenér: Oleg Znarok.

Německo: Greiss - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Kink, M. Goc, Seidenberg - Reimer, Hager, Gogulla - Noebels, Draisaitl, Macek - Kahun, Flaake. Trenér: Marco Sturm.