reklama

Slováci můžou do čtvrtfinále projít s historicky nejmenším počtem bodů. V cestě jim stojí USA

Takto slavili gól na šampionátu Slováci v dosavadních šesti zápasech jen dvanáctkrát. Méně branek dali pouze Norové. Takto slavili gól na šampionátu Slováci v dosavadních šesti zápasech jen dvanáctkrát. Méně branek dali pouze Norové. autor: Reuters
V tomhle zápase už mělo jít jen o to, z jakého místa postoupí tým USA do play off světového šampionátu. Nakonec však shodou příznivých výsledků dostávají Slováci poslední šanci na zázrak. Dnes od 11:15 si to právě se Spojenými státy rozdají v přímém souboji o čtvrtfinále. Potřebují však výhru v základní hrací době.

Petrohrad – V tomhle zápase už mělo jít jen o to, z jakého místa postoupí tým USA do play off světového šampionátu. Nakonec však shodou příznivých výsledků dostávají Slováci poslední šanci na zázrak. Dnes od 11:15 si to právě se Spojenými státy rozdají v přímém souboji o čtvrtfinále. Potřebují však výhru v základní hrací době.

Utkání vám nabídneme v online reportáži ZDE.

"Čas učení skončil. Je čas zabrat," píší slovenské weby. Jenže proti nejmladšímu týmu mistrovství to Slováci nebudou mít lehké. Z posledních zápasů si nesou strašlivou bilanci sedmi třetin bez vstřeleného gólu při bilanci 0:14. Herně se neskutečně trápí. Prohráli už čtyřikrát v řadě.

Využijí příznivé konstelace hvězd?

Sami hráči jsou však vůči svým výkonům kritičtí. "Hrajeme špatně. Téměř nikoho jsme neporazili, ale stále ještě můžeme postoupit," řekl po posledním duelu s Kanadou bek Juraj Mikúš. Slovákům totiž nečekaně pomohli Němci, kteří gólem 33 sekund před koncem zdolali USA 3:2.

"Němci nám moc pomohli. Na tomto šampionátu nám vlastně všichni pomáhají a stojí při nás. Teď je na čase, abychom do toho dali všechno a sami si zasloužili postup," řekl v rozhovoru pro web Hokej.sk útočník Slovanu Bratislava Patrik Lušňák.

Kdyby skutečně Slováci Američany zdolali, stali by se prvním týmem v historii MS, který by do čtvrtfinále postoupil s pouhými devíti body. "V šatně jsme se o tom bavili. Kluci říkali, že předloni v Minsku měli bodů deset a ani to jim na postup nestačilo. Teď máme bodů šest a jsme pořád ve hře, musíme toho využít," burcuje Lušňák.

Cíger nekritizuje tým, ale jednotlivce

Po nedělní prohře 0:5 s Finy však na týmu leží tíživá deka. Hráče navíc do novin zkritizoval i kouč Zdeno Cíger. "Po první brance jsem stáhl Bakoše, který si nepochopitelně nepokryl hráče. I brankář Hudáček nás moc nepodržel," řekl.

Dvanáctému týmu ze šestnácti účastníků v přehledu střelecké produktivity nepomáhá ani hra v přesilových hrách. V jejich využití má Slovensko společně s Nory nejhorší úspěšnost na turnaji - pouhých 8,7 procenta. "Nevím, co se s tím dá dělat. Snad jen tlačit se víc do brány. Asi tam budeme muset postavit dva hráče, aby si to tři házeli nahoře a jen to tam nastřelovali," uvedl útočník Marko Daňo.

Pokud by skutečně Slováci dokázali USA porazit a zároveň by Češi zvítězili v souběžně hraném zápase nad Švýcarskem, došlo by ve čtvrtfinále na federální derby. Avšak zatímco na Vůjtkovy svěřence se kurz pohybuje okolo hodnoty 1,65:1, na Slováky je to outsiderských 4,50:1.

Předpokládaná sestava Slovenska proti USA:

J. Hudáček - Sekera, Marinčin, Švarný, Meszároš, Mikuš, Graňák, Jaroš - Bakoš, Viedenský, Jurčo - L. Hudáček, Réway, Dravecký - Skalický, Lušňák, Cehlárik - Bartánus, Marcinko, Daňo.

reklama