reklama

Slováci si oddychli, Kanada jim pomohla na olympiádu

Slováci sice na MS o medaile nehrají, ale olympiádu mají jistou Slováci sice na MS o medaile nehrají, ale olympiádu mají jistou autor: Reuters
Porážka hokejistů Běloruska ve čtvrtfinále mistrovství světa v Praze s Kanadou (0:9) definitivně zajistila Slovensku přímou účast na olympijských hrách v roce 2018 v Pchjongčchangu.

Praha - Porážka hokejistů Běloruska ve čtvrtfinále mistrovství světa v Praze s Kanadou (0:9) definitivně zajistila Slovensku přímou účast na olympijských hrách v roce 2018 v Pchjongčchangu. Slováci doplnili v turnaji pořádající Koreu, Švédsko, Finsko, Rusko, Kanadu, USA, Českou republiku a Švýcarsko.

O účasti na turnaji pod pěti kruhy za tři roky rozhoduje žebříček Mezinárodní hokejové federace po šampionátu v Praze a Ostravě. Přímou účast má vedle pořadatele osm nejlepších v pořadí, další země budou hrát v kvalifikaci o zbývající tři místa. Celkem se na OH představí dvanáct týmů.

Slovensko bylo v žebříčku před startem MS osmé. Na letošním šampionátu skončilo po vyřazení v základní skupině B v Ostravě deváté. Předčilo nejbližší pronásledovatele Lotyšsko (13. místo na letošním MS) a Norsko (11. místo) a ohrozit jej mohlo pouze jedenácté Bělorusko, ale muselo by se dostat až na stupně vítězů.

reklama