Smith o neuznaném gólu: Bylo to těsné, měli jsme štěstí

16. 5. 2015 18:53
Kanadský brankář Mike Smith hodnotí kontroverzní moment utkání proti Čechům.
Mike Smith
Mike Smith | Foto: Reuters

Praha - Ten neuznaný gól působí po jinak povedeném zápase Česka s Kanadou jako zbytečná kaňka na prvním semifinále pražského MS.

Kanada sice zápas s přehledem vyhrála 2:0 a poslala Čechy "jen" do bojů o bronz, otázkou ale nyní je, jak by se vyvíjel zápas, kdyby rozhodčí hraniční postavení Petra Koukala v brankovišti při střele Michala Jordána posoudili jinak a Češi snížili v závěru druhé třetiny na 1:2.

"Popravdě už ani moc nevím, bylo to těsné," vzpomínal na kontroverzní moment utkání kanadský brankář Mike Smith, kterému podle rozhodčích český hráč bránil v zákroku.

Jak jste z branky vnímal zápas? Většinu času jste měli vše pod kontrolou.

Ano, měli jsme to ve svých rukou. Vlétli na nás hned v první třetině, pak i na konci, ale jinak jsme byli v pohodě.

Jak to bylo s tím neuznaným gólem, bránil vám hráč v zákroku?

Popravdě už ani moc nevím. Rozhodčí se tak rozhodl, bylo to určitě těsné, ale já se celou dobu soustředil víc na puk, než na toho hráče. Neviděl jsem ani opakovačku, takže těžko říct. Jak říkám, rozhodčí se tak rozhodl, měli jsme trochu štěstí a nakonec důležitá výhra.

Už je to docela dlouho, co jste hráli tak těsný zápas…

To je pravda. Byl to těsný a z mého pohledu povedený zápas. Před takovými fanoušky se hraje skvěle, je z nich cítit energie. Určitě jsme si to proti domácím užili.

Jaromíra Jágra jste úspěšně ubránili, soustředili jste se na něj nebo na někoho jiného?

Ani ne, důležité bylo ubránit je jako celek. Víme, že mají dost nebezpečných hráčů, takže jsme se museli soustředit na všechny.

Teď vás čeká Amerika, nebo Rusko s Ovečkinem a Malkinem. To je velká útočná síla…

Pravda, to bude tvrdý test. Ale postoupili jsme až do finále, takže máme šanci vyhrát i tam.