reklama

Švýcaři loví posily v zámoří: přijedou Fiala a Josi

Jakub Voráček a Roman Josi se opět potkají na mistrovství světa Jakub Voráček a Roman Josi se opět potkají na mistrovství světa autor: Reuters
Tým trenéra Glena Hanlona posílí po vyřazení Predators v prvním kole Stanleyova poháru s Chicagem

Curych - Obránce Roman Josi s útočníkem Kevinem Fialou z Nashvillu se představí v dresu Švýcarska na mistrovství světa v Praze a Ostravě. Tým trenéra Glena Hanlona posílí po vyřazení Predators v prvním kole Stanleyova poháru s Chicagem. Švýcaři, kteří budou soupeřem českých hokejistů v základní skupině A v pražské O2 areně, mají už v týmu z NHL obránce Marka Streita z Philadelphie a brankáře Reta Berru z Colorada.

Naopak počítat nemohou s třemi hráči Vancouveru, který také vypadl v prvním kole play off (s Calgary). Luca Sbisa se potýká se zraněním, další obránce Yannick Weber nemá smlouvu na další ročník a forvard Sven Bärtschi dohraje sezonu na farmě v celku Utica Comets. Konečnou nominaci by měl Hanlon zveřejnit zřejmě ještě dnes.

Čtyřiadvacetiletý Josi byl pátým nejproduktivnějším obráncem tohoto ročníku NHL, v 81 zápasech si připsal 55 bodů za 15 branek a 40 asistencí. Účastník loňských olympijských her v Soči se představí na MS pošesté a při zisku stříbra v roce 2013 ve Stockholmu byl zvolen nejužitečnějším hráčem, nejlepším obráncem a dostal se i do All Star týmu turnaje.

O šest let mladší Fiala, jehož draftovali Predators loni v 1. kole jako jedenáctého v pořadí, zatím sehrál jen jeden zápas v NHL a jeden v play off. Syn českých rodičů odešel do zámoří až v polovině ledna ze švédského HV 71 a působil na farmě v Milwaukee, kde si připsal ve 33 zápasech 20 bodů (11+9). Na mistrovství světa už debutoval loni v Minsku.

Švýcaři vstoupí do turnaje v sobotu ve 12:15 zápasem proti Rakousku, pak je čeká Francie, Německo, Lotyšsko, Švédsko, Kanada a na závěr skupiny v úterý 12. května česká reprezentace. V přípravě na MS v rámci Euro Hockey Challenge sehráli dvojzápasy doma s Finskem (4:1 a 0:2), s Ruskem (3:4 v prodloužení a 3:2 po sam. nájezdech), v Dánsku (6:3 a 1:0 v prodloužení) a ve Francii (3:2 a 5:6 v prodloužení).

Prozatímní nominace hokejistů Švýcarska před MS v Praze a Ostravě (1.- 17. května):

Brankáři: Leonardo Genoni (Davos), Daniel Manzato (Lugano), Reto Berra (Colorado/NHL),

obránci: Eric Blum (Bern), Felicien Du Bois (Davos), Patrick Geering (Curych), Robin Grossmann (Zug), Timo Helbling (Fribourg-Gottéron), Romain Loeffel (Ženeva), Dean Kukan (Lulea/Švéd.), Mark Streit (Philadelphia/NHL), Roman Josi (Nashville/NHL),

útočníci: Matthias Bieber, Simon Bodenmann, Denis Hollenstein (všichni Kloten), Cody Almond, Kevin Romy (oba Ženeva), Andres Ambühl, Dino Wieser (oba Davos), Reto Schäppi, Morris Trachsler (oba Curych), Damien Brunner (Lugano), Tristan Scherwey (Bern), Reto Suri (Zug), Julian Walker (Lugano), Kevin Fiala (Nashville/NHL).

reklama