reklama

Švýcary posílí na MS Niederreiter z Minnesoty a Diaz z NY Rangers

Rusko sahá po vysněném Ovečkinovi, Židlický se k triu posil z NHL nepřidá Podívejte se ve fotopřehledu, kteří hokejisté dorazili ze zámoří na mistrovství světa v hokeji a jaké velké hvězdy jsou startu na šampionátu blízko. Foto: Reuters
Z účasti se naopak omluvil obránce Mark Streit z Philadelphie. Švýcaři budou v základní skupině A v Moskvě soupeřem české reprezentace.

Bern - Hokejisty Švýcarska posílí pro květnové mistrovství světa v Rusku po vyřazení v 1. kole play off NHL útočník Nino Niederreiter z Minnesoty a obránce Rafael Diaz z New York Rangers. Z účasti se naopak omluvil obránce Mark Streit z Philadelphie. Švýcaři budou v základní skupině A v Moskvě soupeřem české reprezentace.

Kouč Patrick Fischer tak bude mít v kádru už šest hráčů, kteří se v této sezoně objevili v NHL. Už v minulém týdnu se přiřadili k týmu zadák Yannick Weber z Vancouveru a útočník Sven Andrighetto z Montrealu. Nyní se před závěrečnými zápasy Euro Hockey Challenge v Ženevě a Neuchatelu s Lotyšskem zapojil také brankář Reto Berra z Colorada.

V týmu jsou ze zámoří také zadák Christian Marti z Lehigh Valley a forvard Christoph Bertschy z Iowy, kteří působili na farmách v nižší AHL. Bertschy sehrál v sezoně v NHL tři zápasy za Minnesotu.

Třiadvacetiletý Niederreiter se vrací do švýcarské reprezentace poprvé od olympijských her v Soči v roce 2014. "Nemůžu se dočkat, až budu opět reprezentovat svou zemi," řekl Niederreiter deníku Blick. Minnesota vypadla v neděli po porážce s Dallasem 2:4 na zápasy.

Niederreiter, který se představí na světovém šampionátu už počtvrté, má za sebou nejvydařenější sezonu kariéry. V 82 zápasech základní části NHL si připsal 43 bodů za 20 branek a 23 asistencí. V šesti duelech play off zaznamenal šest bodů za gól a pět přihrávek.

Třicetiletý Diaz sehrál za Rangers v tomto ročníku jediný zápas. Nastoupil v jednom duelu série s Pittsburghem, kterou Rangers prohráli 1:4 na zápasy, a připsal si jednu asistenci. Jinak působil na farmě v Hartfordu v nižší AHL.

V NHL má ale na kontě bývalý hráč Montrealu, Vancouveru a Calgary celkem 201 zápasů a 49 bodů. Dalších 13 duelů sehrál v bojích o Stanleyův pohár. Za Švýcarsko hrál na dvou olympiádách a třech mistrovstvích světa, byl členem stříbrného týmu ze světového šampionátu v roce 2013.

reklama