reklama

Tatar: Bělorusové měli takový zvláštní šmrnc

Tomáš Tatar asistoval v zápase s Běloruskem na jednu branku. Tomáš Tatar asistoval v zápase s Běloruskem na jednu branku. autor: Reuters
Jednou potrénovali s týmem a už dopomohli Slovákům k výhře nad Běloruskem v prodloužení. Řeč je o Tomáších Tatarovi a Jurčovi.

Ostrava – Jednou potrénovali s týmem a už dopomohli Slovákům k výhře nad Běloruskem v prodloužení. Řeč je o Tomáši Tatarovi a Tomáši Jurčovi, kteří do Ostravy odcestovali po vypadnutí Detroitu z play off NHL.

Výkon slovenské reprezentace na mistrovství světa však zatím není příliš přesvědčivý. Ani jednoho ze slabších soupeřů, které jim los na úvod přidělil, nedokázala porazit v základní hrací době.

"Porážíme ty soupeře, které máme. Je jedno, jaký způsobem. Jestli na nájezdy, nebo v základní době,“ myslí si čtyřiadvacetiletý Tatar.

V pondělí má výběr trenéra Vladimíra Vůjtka volno, sejde se odpoledne na tréninku a o den později večer nastoupí proti Slovinsku, které v Ostravě dosud nevyhrálo.

Jak hodnotíte utkání proti Bělorusku?
Nakonec jsme vyhráli, takže jsem velmi spokojený, jak jsme to zvládli. Bělorusové bojovali, byli velmi nepříjemní. Kdybychom dali gól dříve, možná by to pak bylo jednodušší, ale nakonec jsme dokonce prohrávali. Hodně jsme se na střídačce podporovali až do konce.

V čem bylo Bělorusko jiné oproti loňskému šampionátu?
Mají nového trenéra, který do toho jejich hokeje dal nějaký šmrnc. Přišlo mi to jako takový kanadský styl. Byli důrazní před vlastní brankou, nenechávali prostor na žádné dorážky… Slovenský hokej není na toto zrovna zvyklý, ale díkybohu jsme to zvládli.

Zápasy s Dánskem i Běloruskem jste museli dokonce otáčet…
Ano, je to pozitivem. Na předchozích šampionátech jsme s tím měli trochu problém. Když jsme dostali branku, polevili jsme. Tento tým ale vypadá mentálně velmi dobře. Je třeba se toho držet.

Jak jste spokojený se svým výkonem po návratu ze zámoří?
Bude to lepší a lepší. Ty první zápasy jsou pro nás těžké kvůli většímu hřišti i časovému posunu. Dáme se do kupy a budeme předvádět lepší hokej.

V úterý vás čeká Slovinsko, které ještě nevyhrálo. Bude to pro vás přesto těžký soupeř?
Určitě. V dnešní době neznám lehkého soupeře. Slovinci hrají dobře. Díval jsem se na ten jejich předchozí zápas a je potřeba si na ně dát pozor. Oddechneme si, přišli jsme sem jako noví hráči, tak tomu týmu pomůžeme.

V Ostravě jste jako doma. Slovenští fanoušci znovu vyprodali arénu…
Cítíme se tu skvěle. Rozhodně nám to pomohlo. Takovéto mistrovství s takovými slovenskými fanoušky jsem ještě nehrál. Na ledě je to hodně slyšet. 

reklama