Tohle vítězství nás nakopne, říká nečekaný střelec Němec

Adam Sušovský Adam Sušovský
7. 5. 2015 19:52
Obránce Ondřej Němec moc často góly nedává, jenže teď vstřelil hned dva a Češi díky němu porazili na mistrovství světa Francii hladce 5:1.
Ondřej Němec.
Ondřej Němec. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Obránce Ondřej Němec moc často góly nedává a teď vstřelil rovnou dva! Češi díky němu dokázali zlomit odpor houževnaté Francie a nakonec na mistrovství světa v Praze vyhrát hladce 5:1.

"Tohle vítězství nakopne celý tým," prohlásil poté Němec, který ke dvěma gólům přidal i asistenci a stal se mužem zápasu.

Češi se s Francií dlouho trápili, ještě na začátku třetí třetiny vedli pouze o gól a přežili velký závar na brankovišti, podle Němce byla klíčová až třetí branka Jaromíra Jágra, po které museli Francouzi otevřít hru a to domácí dokázali trestat.

Češi si v tabulce skupiny A pojistili čtvrté místo, už zítra v 16:15 hrají s dalším z outsiderů Rakouskem.

Ondřeji, jak moc to byl těžký zápas?
Všichni viděli, že Francouzi jsou hodně houževnatí. My jsme to poznali už loni na mistrovství světa v Minsku, kde jsme s nimi po první třetině prohrávali 3:0. Trenéři nás na to dnes připravili, a když jsme dali třetí gól na 3:1, tak se to zlomilo. Oni to museli otevřít, to pro nás bylo důležité, protože jsme mohli chodit do brejku. Jsou to důležité tři body.

Vyhráli jste 5:1, byl to z vašeho pohledu nejlepší český zápas na turnaji?
Zaplať pánbůh, že jsme nedostali první gól. Bylo to dobré do útoku, ale zase jsme dělali chyby vzadu. Kdyby to byl lepší soupeř, asi by je dokázal potrestat.

Jak těžké bylo zůstat trpělivý, protože byl stav dlouho 0:0?
My jsme věděli, že budou bránit v pěti na modré čáře. Důležitý byl druhý třetí gól, když oni museli chodit dopředu a nám se to otevřelo.

Co ty vaše dva góly?
Já jsem rád, že jsme vyhráli. Ty dva góly jsou pro mě hezký bonus, ale důležité je, že jsme zvládli zápas.  Teď už to musíme hodit za hlavu a připravit se na zítra.

Na začátku zápasu jste bodyčekem sestřelil Roussela, to vás nakoplo?
Já to řeknu asi tak, že moc gólů v sezoně nedávám a hitů mám většinou ještě méně. Takže mám vždycky asi jeden takový highlight za sezonu, a teď jsem si ho asi vybral (směje se).

Kromě toho i vás hodně bolestivě dohrál Treille, z ledu vám pomáhali lékaři. Co se stalo?
Nestihl jsem vystřídat a byl jsem unavený, Treille mě klasicky zahodil. Vletěl do mě a já se nabil o mantinel, ale je to dobré.

Už zítra hrajete s Rakouskem, bude to snadnější soupeř než Francie?
Já jsem zatím viděl jen půl třetiny co hráli, tak nemůžu hodnotit, jak jsou na tom. trenéři nám ráno na meetingu všechno ukážou, musíme vyhrát. Nebudu říkat, že jsou slabší soupeři, protože takoví už dneska nejsou, ale prostě to zítra musíme vyhrát.