reklama

Vedení hokejové reprezentace stále uvažuje o Sobotkovi

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka autor: Milan Kammermayer
Vladimír Sobotka za St. Louis je připraven dorazit na mistrovství světa, vedení národního týmu se ale zatím nedohodlo, jestli ho povolá.

Paříž - Vedení hokejové reprezentace se stále nerozhodlo, zda na mistrovství světa povolá útočníka Vladimíra Sobotku ze St. Louis. Pro devětadvacetiletého centra skončila klubová sezona v neděli, kdy Blues vypadli z play off NHL. Generální manažer národního týmu Martin Ručinský je s ním v kontaktu, trenéři ale zvažují, jestli ho do Paříže pozvou.

Nashville versus Pittsburgh. Projděte si program a výsledky Stanley Cupu Nashville versus Pittsburgh. Projděte si program a výsledky Stanley Cupu Prohlédněte zde

"Je na čekačce. Vláďa letí domů a je připravený na náš telefonát," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po dnešním tréninku.

Sobotkova případná nominace závisí i na zdravotním stavu kapitána Jakuba Voráčka a Petra Holíka. Zatímco Voráček nedohrál pondělní zápas po nárazu na mantinel, Holík se k mužstvu připojil až dodatečně a na soupisce není. Oba dnes bez viditelných omezení trénovali.

"Jsme v situaci, že nevíme, co bude s 'Vorasem'. Na soupisce máme ještě dvě volná místa a počkáme, jak se Kuba bude cítit. Pak budeme reagovat. Musíme brát taky ohled na to, kdyby se nám zranil nějaký obránce, museli bychom na soupisku zapsat jiného beka," řekl generální manažer Martin Ručinský v úterý.

S týmem v Paříži vedle Holíka trénují ještě obránci Jan Kolář, Libor Šulák a útočník Jakub Lev. Na soupisku se dostanou dva z nich.

Švédsko slaví senzační zlato, Kanada bere stříbro, Rusové bronz. Projděte si program hokejového MS Švédsko slaví senzační zlato, Kanada bere stříbro, Rusové bronz. Projděte si program hokejového MS Prohlédněte zde
reklama