reklama

Recept na Američany? Útočit jako Finové, tuší před čtvrtfinále Prospal

Václav Prospal považuje Američany za hratelného soupeře pro čtvrtfinále. Václav Prospal považuje Američany za hratelného soupeře pro čtvrtfinále. autor: Luboš Vácha
Český tým se ve čtvrtfinále mistrovství světa v Herningu postaví Američanům. Ti sice ve skupině zdolali Kanadu a Koreji nastříleli třináct gólů, ale také darovali bod Lotyšům a Finům podlehli 2:6. Asistent trenéra Václav Prospal považuje soupeře ze zámoří za hratelného. Údajně je zranitelný v obraně a na postu gólmana.

Český tým se ve čtvrtfinále utká s USA. Jaká je vaše reakce?

Takhle se to vyvrbilo, vyšla na nás Amerika. Je to dobrý tým, který má vynikající hráče v útoku. Slabinou by mohla být ne až tolik zkušená obrana. Viděl jsem teď ten zápas mezi nimi a Finy. Finové dávali všechno do prostoru před brankou a Američané tam byli zranitelní. Ten tým má své individuality, ale spíše v útoku než v obraně.

Sdílíte stejný názor jako druhý asistent trenéra Jaroslav Špaček, který si Američany jako čtvrtfinálového soupeře přál?

Ať je to, jak chce, potřebujete porazit výborného soupeře, abyste se v turnaji dostali dál. Ale z mého pohledu jsou Američané daleko více hratelní než Finové. Ti jsou velmi organizovaní, jsou na tom velmi dobře bruslařsky a hráči, kteří jim přijeli z NHL, z nich udělali lepší tým.

Cítíte, že jsou hratelní kvůli té méně zkušené obraně?

Přesně tak. Cítím to tak i při pohledu do brankoviště. Keith Kinkaid, který chytal proti Finsku, je sice brankář z NHL, ale pár gólů šlo na jeho vrub.

Hokejové úterý: Osm gólů v zápase, který zajímal Čechy. Lotyšská radost i slovenská kanonáda Hokejové úterý: Osm gólů v zápase, který zajímal Čechy. Lotyšská radost i slovenská kanonáda Prohlédněte zde

Nemá český tým podobně nezkušenou obranu? Čtyři obránci hrají na mistrovství světa poprvé.

Může se to tak zdát. Taková je situace, na druhou stranu ten zápas bude o nás. Jak k tomu přistoupíme, jak budeme schopní hrát. Začíná to za stavu 0:0 a musíme se zkrátka předvést.

Budete připravovat speciální obranu proti Patricku Kaneovi?

Uvidíme, před chvílí jsme se teprve dozvěděli, proti komu budeme hrát. Jirka Kalous a Jirka Fischer dneska v Herningu byli a viděli USA naživo. Až se sejdeme, probereme to a vytvoříme pořádný "game plan".

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde

Pomůže vám, že jste USA porazili ve čtvrtfinále na olympiádě?

Bude to úplně jiný zápas, úplně jiný tým. Nedával bych to do souvislostí.

Může vás limitovat, že Američané znají dobře prostředí v Herningu?

To je úplně jedno. Jak jsem říkal, jestli chceme jít v turnaji dál, musíme porazit kohokoliv. Jakkoliv silný tým na jakémkoliv místě.

Platí, že podle soupeře nasadíte brankáře pro čtvrtfinále?

Brankář ještě není určený, bude to jedno z témat naší debaty.

Mohlo by být výhodou Davida Ritticha, že už chytal v NHL?

Máme dva výborné brankáře a teď ještě není určená jednička.

Jaroslav Špaček říkal, že se vede poměrně živá debata o tom, koho ve čtvrtfinále do branky postavíte. Je to pravda?

Všichni ví, že je nás tady strašně moc, tak na to má každý jiný názor.

reklama