reklama

Vůjtek povolal do týmu před MS další hráče, start Sobotky je nejistý

Dominik Kubalík si po vyřazení Plzně z extraligy prodlouží sezonu na reprezentačním kempu . Dominik Kubalík si po vyřazení Plzně z extraligy prodlouží sezonu na reprezentačním kempu . autor: ČTK
Obránci Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi a Jakub Jeřábek s útočníkem Dominikem Kubalíkem z Plzně doplní kádr české hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa

Ústí nad Labem - Obránci Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi a Jakub Jeřábek s útočníkem Dominikem Kubalíkem z Plzně doplní kádr české hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa.

Mužstvo naopak po dnešním duelu Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem proti Německu (2:1) opouští zadáci Jakub Krejčík z Örebro, Bohumil Jank z Třince a útočníci Jan Káňa s Martinem Dočekalem z Komety Brno.

Plzeňští nominování hned po vyřazení

Na čtvrtý týden přípravy na mistrovství světa v Rusku má kouč Vladimír Vůjtek starší devětadvacetičlenný kádr s třemi gólmany, deseti obránci a šestnáct útočníky.

Na pondělním srazu v Praze se nově připojí k týmu obránce Marek Trončinský s útočníky Richardem Jarůškem a Tomášem Urbanem z Mladé Boleslavi, kteří dostali pozvánku ve středu. Jejich spoluhráč Voráček měl problémy s kolenem a byl povolán dnes. "Umoudřilo se to," řekl trenér Vladimír Vůjtek k Voráčkovu stavu.

Český tým v příštím týdnu čekají dva duely Euro Hockey Challenge se Švýcarskem ve středu 13. dubna ve Vispu a o dva dny později v Bielu.

O nominaci hráčů Plzně informoval jen několik minut poté, co Indiánům po prohře v prodloužení šestého semifinálového utkání se Spartou skončila sezona. "Kdyby se to protáhlo do neděle, tak bychom do těch týmů asi nemohli sáhnout," uvedl Vůjtek k doplnění kádru už pro duely se Švýcary.

Sobotka si stále léčí záda

Otazník visí nad útočníkem Romanem Horákem, kterého dnes nepříjemně zranil při vhazování Simon Danner vysokou holí. "Horák má vybité zuby a nějakých osm stehů, bolí ho hlava. Možná s námi ani nepojede do Švýcarska. Musí někde navštívil zubaře a uvidíme v pondělí," prohlásil Vůjtek.

V obou zápasech v Ústí nad Labem s Německem nehrál obránce Jan Kolář, který má potíže se ramenem. "Honza zatím jen trénuje, čekáme, až se mu to rameno umoudří. Zatím nemůže pořádně střílet. Čekáme, co bude příští týden. Asi ho vezmeme i do Švýcarska, lepší se to a dneska na tréninku i střílel," doplnil Vůjtek. S lehce pochroumaným kotníkem nehrál útočník Robert Kousal, ale v pondělí na srazu nebude chybět.

Útočník Vladimír Sobotka z Omsku, který už po návratu z Ruska léčí zranění zad v Česku, se v nejbližší době na srazu hlásit nebude. "Chodí po lékařích a nevypadá to dobře," řekl Vůjtek.

Český tým v příštím týdnu čekají dva duely Euro Hockey Challenge se Švýcarskem ve středu 13. dubna ve Vispu a o dva dny později v Bielu.

Kádr české hokejové reprezentace pro čtvrtý týden přípravy před MS a zápasy Euro Hockey Challenge se Švýcarskem (13. a 15. dubna ve Vispu a Bielu):

Brankáři: Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL),

obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal (oba Třinec), Marek Trončinský, Tomáš Voráček (oba Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Jan Rutta (Chomutov), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.), ,

útočníci: Richard Jarůšek, Tomáš Urban (oba Mladá Boleslav), Roman Červenka (Chomutov), Rudolf Červený (Hradec Králové), Petr Holík (Zlín), Jan Hruška (Kometa Brno), Dominik Kubalík (Plzeň), Roman Horák (Podolsk/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).

reklama