reklama

Vůjtek vyřadil z reprezentace dalších pět hráčů

Vladimír Vůjtek Vladimír Vůjtek autor: Dalibor Sosna
Pětici hráčů vyřadil trenér Vladimír Vůjtek z kádru hokejové reprezentace, připravující se na mistrovství světa v Rusku. Po pátečním druhém zápase ve Švýcarsku, který Češi vyhráli 2:1 v prodloužení, v týmu končí obránci Marek Trončinský, Jan Rutta a útočníci Rudolf Červený, Jan Hruška a Lukáš Radil, jehož ze hry vyřadilo zranění.

Biel (Švýcarsko) - Pětici hráčů vyřadil trenér Vladimír Vůjtek z kádru hokejové reprezentace, připravující se na mistrovství světa v Rusku. Po pátečním druhém zápase ve Švýcarsku, který Češi vyhráli 2:1 v prodloužení, v týmu končí obránci Marek Trončinský, Jan Rutta a útočníci Rudolf Červený, Jan Hruška a Lukáš Radil, jehož ze hry vyřadilo zranění.

Příští týden se k týmu připojí první dvě posily z NHL bek Michal Jordán z Caroliny a forvard Arizony Jiří Sekáč. S mužstvem ve středu odletí do Finska, kde reprezentaci čekají dva duely seriálu Euro Hockey Tour.

Další dvě akvizice z kanadsko-americké soutěže - útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a David Pastrňák z Bostonu - se představí až další týden ve Znojmě, kde by se Vůjtkovi měli již hlásit i finalisté z české extraligy a KHL.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL),

obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal (oba Třinec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.), Michal Jordán (Carolina/NHL),

útočníci: Richard Jarůšek, Tomáš Urban (oba Mladá Boleslav), Roman Červenka (Chomutov), Petr Holík (Zlín), Dominik Kubalík (Plzeň), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Jiří Sekáč (Arizona/NHL).

reklama