reklama

Zákrok Mrázka, milimetrová rána Murpyho. IIHF vybrala nej akce prvního dne MS, to musíte vidět

Petr Mrázek předvedl v zápase s Kanadou několik parádních zákroků, díky kterým držel český tým dlouho ve hře. Ten proti ráně Travise Konecneho IIHF vybrala jako jeden z nejlepších momentů prvního dne. Petr Mrázek předvedl v zápase s Kanadou několik parádních zákroků, díky kterým držel český tým dlouho ve hře. Ten proti ráně Travise Konecneho IIHF vybrala jako jeden z nejlepších momentů prvního dne. autor: Michal Eger
Natáhl svou vyrážečku před prázdnou branku a zastavil gólovou střelu Travise Konecneho. Fantastický zákrok brankáře Petra Mrázka ocenila i Mezinárodní hokejová federace IIHF. Tenhle moment duelu s Kanadou patřil mezi to nejlepší z prvního dne mistrovství světa v Paříži a Německu.

Paříž (od našeho zpravodaje) - "Cítil jsem se dobře. Snažil jsem se být pozitivní a soustředit na každou střelu," řekl Petr Mrázek, připsal si 24 úspěšných zákroků.

Čekání na gól proti Kanadě skončilo, ale vítězství bylo příliš daleko Čekání na gól proti Kanadě skončilo, ale vítězství bylo příliš daleko Prohlédněte zde

Český gólman nezklamal, parádními zákroky dokonce dlouho držel naděje reprezentace na bodový zisk s Kanadou. Jeden z nich proti střele Travise Konecného teď Mezinárodní hokejová federace IIHF vybrala mezi nejkrásnější momenty úvodního dne šampionátu. I když Češi nakonec prohráli 1:4 a vůbec poprvé v samostatné historii v prvním zápase na turnaji nebodovali.

Petr Mrázek, jehož parádu na brankové čáře, organizátoři turnaje zvolili jako druhý nejlepší zákrok dne, po utkání litoval především zahozených šancí. Češi Kanadu dokázali zatlačit, ale už ne jí dát gól. 

"Kovy (Jan Kovář) měl velkou šanci ve druhé třetině, v první Rutič trefil tyč. Dát gól dřív, mohl být zápas jiný. Dali jsme sice kontaktní gól, ale hned za dvě minuty dostali další," řekl Mrázek ze svého pohledu.

Taky proto mezi nejlepšími gólovými akcemi nějaká česká chybí. Zaujala ale především rána obránce USA Connora Murphyho. Podívejte se sami, jak propálil tři clonící německé hráče i gólmana. Ani jeden z nich možná dosud nechápou, kudy jim puk mezi bruslemi proklozul.

Spíš než proti Kanadě se očekává, že čeští hokejisté rozbalí útočné akce a komnbinace dnes odpoledne. V 16:15 hrají proti Bělorusku, se kterým v historii mistrovství světa ani jednou neprohráli. I dnes jsou jasným favoritem. 

Chytat bude tentokrát Pavel Francouz.

reklama