reklama

Že jsme tři? To jsem zjistil až na ledě, divil se Faulk

Justin Faulk se podílel na výhře nad Ruskem asistencí. Justin Faulk se podílel na výhře nad Ruskem asistencí. autor: Reuters
I když Rusové měli v utkání s Američany na mistrovství světa dle kurzů sázkových kanceláří zvítězit, stal se přesný opak.

Ostrava – I když Rusové měli v utkání s Američany na mistrovství světa dle kurzů sázkových kanceláří zvítězit, stal se přesný opak. Sborná celý zápas dotahovala a nepomohla jí ani závěrečná power play.

Spojené státy podaly naopak velmi sympatický výkon a zůstávají bez ztráty jediného bodu v čele ostravské skupiny. „Když hrajeme proti Rusku, je to vždy vyhecované. Měli jsme i trochu štěstí, ale dokázali jsme to těsné vedení udržet. Nebylo to zrovna jednoduché,“ věděl po utkání Justin Faulk, obránce Caroliny Hurricanes.

Soupeři se na začátku druhé třetiny podařilo vyrovnat, avšak o tři minuty později využil přesilovku pět na tři Torey Krug. Ten byl jedním ze tří beků, kteří v té chvíli byli na ledě: „Museli byste se na to zeptat trenéra, proč to tak udělal, ale vyšlo to. Neměli jsme to nacvičené. Zjistili jsme to až ve chvíli, když jsme šli na led,“ divil se třiadvacetiletý talent.

V zápase Rusům nepomohly ani jejich největší hvězdy KovalčukMalkinem. „Nedávali jsme jim dostatek prostoru a času. Samozřejmě jsme věděli, že když takové hráče necháme volné, bude to potrestáno,“ přiznává.

O Kovalčukovi a Malkinovi věděli

„Malkin je navíc hokejista, proti kterému plno z nás hrálo, a víme, co dokáže. A ti z nás, co proti němu nehráli, tak jej viděli alespoň v televizi. Oba to jsou jedni z nejlepších útočníků na světe. Snažili jsme se k nim neustále přistupovat a být připraveni blokovat jejich střely,“ rozpovídal se o dvojici Rusů.

Američanům však v posledních minutách teklo do bot. Sborná dotáhla výsledek na rozdíl jednoho gólu a odvolala brankáře. „Zdramatizovalo se to. Po hezké akci skórovali a dostali nás zbytečně pod tlak,“ litoval druhého inkasovaného gólu. Power play ale nakonec vyšla lépe hráčům v modrých dresech a mezi tyče poslali ještě čtvrtý puk.

Faulk si pochvaloval i atmosféru, která v ČEZ aréně po celé mistrovství panuje: „Je to úžasné. Člověku se hned lépe vstává a snadněji se nabudí na ten zápas. Máme pak hodně energie. Je o to lepší, že jsme vyhráli a doufáme, že to bude pokračovat.“

Nyní si tým Todda Richardse dva dny odpočine a ve čtvrtek nastoupí proti Bělorusku. 

reklama