reklama

Talentovaný brankář Lotyšů zemřel. Zabila ho zábavní pyrotechnika

Matiss Kivlenieks Matiss Kivlenieks autor: Reuters
V pondělí nečekaně skonal talentovaný hokejový brankář Matiss Kivlenieks, který na letošním šampionátu v Rize vychytal pozdější mistry světa z Kanady. Pitva ukázala, že ho smrtelně zranila zábavní pyrotechnika.

O úmrtí 24letého hráče informovala lotyšská hokejová federace a vedení Columbusu, podle kterého si Kivlenieks při nešťastném pádu poranil hlavu. Život mu nezachránili ani přivolaní záchranáři. Jak ukázala pitva, příčina smrti byla jiná.

Podle policie slavil Kivlenieks v neděli Den nezávislosti ve městě Novi ve státě Michigan. Hokejista byl s přáteli ve vířivce, když selhal ohňostroj a všichni se dali na útěk. Kivlenieks při tom podle prvních informací upadl a udeřil se hlavou o beton. "V této chvíli nepochybujeme o tom, že to byla nešťastná náhoda," řekl agentuře AP policejní důstojník Jason Meier.

Nařízená pitva však podle agentury AP odhalila, že Kivleniekse zasáhla pyrotechnika do hrudníku a způsobila mu smrtelné zranění. Přivolaní záchranáři převezli gólmana do nemocnice, kde byl prohlášen za mrtvého.

"Život je tak drahocenný a může být tak křehký. Obejměte své blízké ještě dnes. RIP Matissi, budeš mi moc chybět," napsal na twitteru generální manažer Columbusu Jarmo Kekäläinen.

Kivlenieks působil od šestnácti let v nižších zámořských soutěžích, v posledních dvou sezonách už ale dostal osm příležitostí v prvním týmu Columbusu Blue Jackets. 

Dvakrát byl nominován do lotyšského kádru pro mistrovství světa, zachytal si ale jen na tom letošním. Ve čtyřech zápasech si udržel průměr 2,18 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 92,2 %. Při vítězství Lotyšska nad Kanadou v základní skupině se blýskl shutoutem. 

"Jsme šokováni a zarmouceni ztrátou Matisse Kivleniekse a v této zdrcující době vyjadřujeme nejhlubší sympatie jeho matce Astridě, rodině a přátelům," uvedl prezident Columbusu John Davidson. "Kivi byl vynikající mladík, který vítal každý den a každého s úsměvem. Na jeho čtyři roky v našem klubu nikdy nezapomeneme," dodal.

reklama