reklama

Židlický na MS nepřijede, trenéři v NHL sledují ještě pět hráčů

Marek Židlický Marek Židlický autor: Michal Eger
Trenéři českého národního týmu se rozhodli sázet na obránce, které mají na turnaji k dispozici, a nechtějí do defenzivního složení zasahovat.

Moskva - Obránce Marek Židlický z New York Islanders se na hokejovém mistrovství světa v Rusku nepředstaví. Trenéři českého národního týmu se rozhodli sázet na obránce, které mají na turnaji k dispozici, a nechtějí do defenzivního složení zasahovat.

"U Marka Židlického jsme se rozhodli, že ho nebudeme povolávat," řekl novinářům asistent trenéra Josef Jandač na dresu devětatřicetiletého mistra světa z Vídně z roku 2005 a účastníka šesti mistrovství světa, tří olympijských her a Světového poháru v roce 2004. "Hráči, kteří jsou tady, nám hrají dobře a nechceme nikoho vyndávat."

Židlický v sezoně v dresu Islanders nasbíral v 53 zápasech 16 bodů za čtyři branky a 12 asistencí. V play off zaznamenal v pěti duelech jednu přihrávku. Islanders vypadli v noci na pondělí s Tampou Bay a Židlický v posledních dvou zápasech nehrál.

"Není to tak, že bychom nevěřili Markovi, který toho hodně odvedl pro národní tým, ale chceme dát důvěru a prostor klukům, kteří se připravovali tady s týmem," doplnil Jandač.

 

Ve hře je ještě pět posil

Ve hře v 2. kole play off NHL zůstávají ještě další čeští hráči: o postup bojují útočníci Radek Faksa s Alešem Hemským s Dallasem, Dmitrij Jaškin se St. Louis a zadák Roman Polák s forvardem Tomášem Hertlem v dresu San Jose.

Dallas proti St. Louis odehraje rozhodující sedmý duel doma dnes, San Jose proti Nashvillu o den později. "Celou situaci samozřejmě sledujeme," dodal Jandač. Český tým má na soupisce pro šampionát ještě volná dvě místa v poli.

Zatím využívá sedm obránců a třináct útočníků. V dějišti turnaje trénují vedle třetího brankáře Matěje Machovského další tři nezapsaní hráči - obránci Adam Polášek, Petr Zámorský a útočník Dominik Kubalík. Je jisté, že na jednoho z nich se určitě nedostane.

Český tým má v kádru v Rusku tři posily z NHL: obránce Michala Jordána z Caroliny a útočníky Tomáše Plekance z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu. Čtvrtou měl být útočník Jiří Sekáč z Arizony, jenže kvůli následkům otřesu mozku výpravu opustil a na soupisce se neobjevil.

reklama