reklama
20:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina A
4:3
2:1 1:0 1:2
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Rakousko - vlajka - Sport 2016
Rakousko
  • 1. Hyka (Kubalík, Šulák)
  • 3. Chytil (Krejčík)
  • 26. Kubalík (Hyka, Nečas)
  • 50. Hyka (Faksa, Kubalík)
  • 18. Komarek (Hofer)
  • 51. Raffl (Unterweger, Haudum)
  • 58. Raffl (Komarek, Schumnig)

Vítejte u online reportáže z utkání MS v ledním hokeji 2018 mezi Českem a Rakouskem. Utkání začne ve 20:15.

Čeští hokejisté jsou před posledním zápasem základní skupiny jistými postupujícími. Navíc už se z třetího místa nemohou pohnout žádným směrem a dnešní utkání tak mohou odehrát úplně v klidu. V posledních zápasech se Češi dostali do dobrého rozpoložení, když si s celkovým skóre 9:0 poradili s dvojicí Bělorusko - Francie. Dnes by ale trenéři určitě potřebovali, aby se prosadili hráči, kterým na šampionátu zatím nepřeje štěstí. Jedním z takových je například kapitán Roman Červenka, jenž měl včera velké šance, ale přesto nezaznamenal ani jednu branku.

Stejně jako čeští hokejisté mají Rakušané všechno jisté. Na tomto šampionátu rozhodně nepomýšleli na postup do čtvrtfinále, ale dokázali si splnit cíl, kterým bylo udržení v elitní skupině MS. To si uhráli především vítězstvím nad chabým Běloruskem a rovněž tak mohou odehrát klidný zápas. Určitě však Rakousko hodlá vylepšit dojem ze zápasů proti největším favoritům. Od Švédska i Ruska totiž schytalo debakl 0:7.

Dosavadní statistika vzájemných zápasů hovoří jednoznačně ve prospěch Česka. Od roku 2000 se totiž Češi s Rakušany na MS potkali čtyřikrát a pokaždé zaznamenali jednoznačné vítězství. V roce 2003 vyhráli 8:1, o rok později 2:0, v roce 2007 6:1 a poslední vzájemné střetnutí na MS 2015 skončilo českým vítězstvím 4:0.

SESTAVY TÝMŮ

 

Česko: Francouz (Rittich) - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Jordán, Krejčík - Jaškin, Krejčí, Pastrňák - Červenka, Faksa, Řepík - Kubalík, Hyka, Nečas - Plekanec, Horák, Chytil - Kousal

 

Rakousko: Kickert (Starkbaum) - Ulmer, Altmann, Schumnig, Unterweger, Peter, Viveiros, Schlacher - Schneider, Ganahl, Hundertpfund - Raffl, Hofer, Komarek - Rauchenwald, Haudum, Zwerger - Obrist, Woger, Spannring

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Rakušané se okamžitě dostali do útočného pásma. Střelbu na sebe vzal Hundertpfund, nicméně zakončení letělo přesně do Francouzovy lapačky.

1.

Výborný vstup do zápasu v podání českého týmu. Kubalíkova střela byla zablokována, nicméně kotouč se vrátil k českému střelci a ten puk posunul před volného TOMÁŠE HYKU. Kickert se rychle přesouval, avšak na Hykovo zakončení dosáhnout nedokázal. Asistence: Dominik Kubalík.

2.

První úspěšný zákrok si připisuje Kickert, kterého prověřil Červenka. Vhazovat se bude v útočném pásmu českého týmu.

3.

Je tady druhá branka v síti Davida Kickerta. Jakub Krejčík kotouč rozvážně zavezl za útočnou modrou čáru a svižným nahozením hodlal prověřit Kickerta. Ten by byl zasáhl, nicméně Krejčíkovu nabídku dokázal tečovat FILIP CHYTIL a puk zapadl pod břevno. Asistence: Jakub Krejčík.

4.

Češi nadále drží otěže zápasu. Krejčí dlouhou přihrávkou oslovil Pastrňáka, který byl sám před rakouským gólmanem, ale skákavý puk nedorazil za brankovou čáru.

6.

Aktivita českého týmu pokračuje. Hraje se téměř výhradně v obranném pásmu Rakouska a Kickert má hodně práce.

6.

Plekancova střela z mezikruží byla zablokována. Na druhé straně prošla nabídka jednoho z Rakušanů kousek vedle brány.

7.

Nabuzený Chytil se protáhl do útočného pásma a bekhendem zprava prověřil rakouského gólmana.

8.

Češi se drží v blízkosti Kickerta. Po Jordánově nahození chtěl v akci pokračovat Nečas, nicméně jeho přihrávka neprošla do střelecké pozice.

8.

Krejčí s Pastrňákem dobře napadali rozehrávajícího Komareka. Kotouč ale nevybojovali.

9.

Tentokrát už měl Kickert práci. Krejčí jej prověřil z mezikruží, avšak rakouský gólman kotouč našel pod levým betonem.

9.

Střelecky aktivní Červenka vypálil z pravého kruhu. Kotouč prolétl kousek nad bránou Davida Kickerta.

11.

První šance Rakouska. Obrist měl v útočném pásmu hodně prostoru a po dvou rychlých krocích vyslal jedovatou střelu. Ta však letěla přesně do lapačky.

11.

Chybu v české rozehrávce mohl potrestat Schlacher. Kotouč skončil na betonu českého gólmana.

Sport
Sport
14. 5. 2018
reklama