reklama
19:15 • MS v hokeji • Čtvrtfinále
0:1
0:0 0:1 0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
  • 33. Innala (Pakarinen, Kontiola)

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání čtvrtfinále hokejového mistrovství světa v Rize mezi Českem a Finskem. Zápas začíná ve čtvrtek 3. června v 19:15.

Skupinová fáze je minulostí, o úspěchu a neúspěchu teď rozhodne jediný zápas! Češi, kteří zakončili skupinu A na třetím místě, si to ve čtvrtfinále rozdají o postup s úřadujícími mistry světa z Finska! Ti se umístili ve skupině B na druhém místě.

V prvních dvou čtvrtfinálových zápasech, které se hrály od 15:15, se spolu utkaly Spojené státy americké se Slovenskem a Švýcarsko s Německem. USA porazily naše východní sousedy jasně 6:1, zatímco druhý duel přinesl drama, které rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se radovali hokejisté Německa, kteří si postup do semifinále zařídili výhrou 3:2. 

Sestava Česka

Sestava Finska

Olkinuora (Säteri) - Koivisto, Sund, Kaski, Määttä, Pokka, Ohtamaa, Nousiainen, Lindbohm - Anttila, Björninen, Mäenalanen - Ojamäki, Lundell, Ruotsalainen - Pakarinen, Kontiola, Innala - Sallinen, Ruohomaa, Turunen.

Český trenérský štáb tedy nasadí do čtvrtfinále poněkud překvapivou sestavu! Nezahrají si útočníci Jiří Sekáč, Michael Špaček a Matěj Blümel, v obraně zase vyšel Černý Petr na Michala Moravčíka.

Do hry se naopak dostane Lukáš Radil, který si ve skupině zahrál jen první a poslední zápas. Výkonem proti Slovensku ale trenéry zjevně přesvědčil.

V brance dostane podle očekávání prostor Šimon Hrubec, kterému bude krýt záda Roman Will. Elitní útok začne ve složení Jakub Vrána - Jan Kovář - Dominik Kubalík.

Češi tedy budou chtít postoupit do boje o medaile s touto sestavou. Zajímavá je zejména absence Michaela Špačka, který je s pěti kanadskými body třetím nejproduktivnějším Čechem na turnaji! V sedmi zápasech ve skupině vstřelil jeden gól a přidal čtyři nahrávky. Dnes ale další body nepřidá.

Souběžně se zápasem národního týmu se bude hrát také poslední čtvrtfinále, ve kterém se proti sobě postaví Rusko a Kanada.

Jak zmínili reportéři České televize, Jiří Sekáč, který je mimo sestavu, s mužstvem už tři dny netrénoval. Vedení týmu ohledně jeho stavu ale nezveřejnilo žádné bližší informace. Těžko říct, jestli se tedy jedná o absenci ze zdravotních důvodů nebo jestli je za tím něco jiného.

Češi dnes nastoupí v bílé sadě dresů, Finové obléknou modrou variantu.

00:01

Utkání právě začalo.

00:18

Češi nasadili na úvodní buly druhou formaci, která rozehrávala útočnou akci zpoza vlastní brány. Po zakázaném úvolnění se hra vrací před Hrubce.

00:23

Hned po buly se dostal ke střele Määttä! Hrubec ale natáhl svoji levici a ukryl letící puk ve své lapačce.

00:53

Kubalík se uvolnil na pravý kruh, nic nevymýšlel a vypálil. Jeho rána ale byla sražená a Olkinuora nemusel zasahovat.

02:20

Češi získali pásmo nahozením puku a vzápětí střílel od modré Klok. Kotouč se ale zastavil v chumlu těl a Smejkal už se k dorážce nedostal.

02:46

Do hry už naskočil Kubalík, který dostal přihrávku zpoza brány. Jeho pokus byl ale opět zblokován.

03:20

Finové špatně rozehráli a volnou cestu před sebou měl Libor Šulák! Ten si vybruslil až na levý kruh, odkud vypálil, Olkinuoru ale nepřekonal.

04:36

Pokka nastřeloval puk nebezpečně od modré čáry, nikdo v modrém se ale k teči nedostal.

05:05

Filip Zadina dojel nahozený puk a ještě na pravém kruhu zakončil bekhendem. Kotouč ale mezi tři tyče nezamířil.

05:48

Hanzl poslal puk zpoza brány před brankoviště, kde byl Zadina! Útočník Detroitu si ale musel kotouč zpracovávat a posléze bekhendem trefil jen dobře postaveného finského brankáře.

Filip Ardon
3. 6. 2021
reklama