reklama
17:30 • Euro Hockey Tour
4:1
(1:1,1:0, 2:0)
Česko. Vlajka
Česko
Finsko. Vlajka
Finsko
  • 15. Vondrka (Voráček), 27. Zaťovič (Voráček), 52. Sobotka (Erat), 56. Erat (Voráček)
  • 1. Barkov (Ruutu, Aaltonen)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z hokejového utkání mezi Českem a Finskem v rámci Euro Hockey Tour. Zápas začíná v 17:30.

Lukáš Krajíček, Oskari Osala, bitka (Česko - Finsko, České hokejové hry) Takto se do sebe pustili Lukáš Krajíček s Oskarim Osalou. | Foto: ČTK

Dnešní duel je předposledním přípravným zápasem před blížícím se šampionátem v Praze a Ostravě, který začíná příští pátek. Vše podstatné o něm se dočtete zde.

Generálkou na šampionát bude z českého pohledu další duel s Finy, který uvidí v pátek brněnské Rondo. Právě po tomto zápase oznámí trenér Vladimír Růžička konečnou nominaci na mistrovství.

 

Aktuálně je v českém týmu 31 hráčů - včetně Jaromíra Jágra, který ale zasáhne až do pátečního zápasu. Celou aktuální sestavu si můžete prohlédnout zde - či v přiložené fotogalerii.

S týmem už také trénuje šestice posil z NHL - Jakub Voráček, Martin Erat, Jan Hejda, Michal Jordán a Tomáš Hertl. Galerii ze včerejšího tréninku ve Znojmě si můžete prohlédnout zde:

"Je to jedna z mých posledních akcí, takže jsem hrozně rád, že se hraje v Praze. A že se můžu ukázat před domácím publikem," řekla jedna ze zámořských posil, konkrétně Martin Erat na dnešním srazu národního týmu ve Znojmě. Více čtěte zde.

Trénink repre ve Znojmě: Martin Erat Trénink repre ve Znojmě: Martin Erat | Foto: Lukáš Caha

Seveřané přijíždějí na Moravu posíleni dvěma výhrami nad Ruskem z minulého týdne a jako vedoucí tým Euro Hockey Challenge. Pokud by je ale Češi dokázali dvakrát porazit, stanou se šampiony celého turnaje oni (tabulku EHCh najdete zde).

Kouč Kari Jalonen, který dříve trénoval pražského Lva, dnes už bude mít k dispozici svých šest posil z NHL, s kterými momentálně pro MS počítá. Proti sborné už nastoupili Jyrki Jokipakka (Dallas), Rasmus Ristolainen (Buffalo), Aleksander Barkov, Jussi Jokinen (oba Florida) a Tuomo Ruutu (New Jersey). Nově se zařadil do týmu také Leo Komarov (Toronto).

Hokej, EHT, Finsko - Rusko: Leo Komarov slaví gól Hokej, EHT, Finsko - Rusko: Leo Komarov slaví gól | Foto: Reuters

Do úvodního buly ve Znojmě ještě zbývá necelá hodina - dost času na to prohlédnout si naší exkluzivní galerii, ve které ukazujeme, kde budou během šampionátu bydlet během šampionátu. Viz zde

A jen tak pro porovnání, tady budou bydlet Rusové, aktuální mistři světa. (Ano, jejich hostitelem v Kravařích je bývalý kouč národního týmu Alois Hadamczik.)

Takhle vypadá česká předpokládaná sestava: na tu oficiální zatím stále ještě čekáme.

Salák - Němec, Hejda, Nakládal, Jordán, Krejčík, Jank, Mozík, Kempný - Voráček, Sobotka, Erat - Hertl, Jan Kovář, Vondrka - Simon, Novotný, Smoleňák - Radil, Koukal, Zaťovič.

Takhle to vypadalo zhruba před hodinou v šatně českého týmu

Jen pro pořádek - s Finy se Češi v základní skupině mistrovství světa neutkají, Suomi totiž zamířili do ostravské skupiny, kde budou hrát se Slováky, Rusy či Američany. Kompletní program šampionát najdete zde.

Připomeňme si dosavadní české výsledky v Euro Hockey Challenge
Norsko - ČR 0:4
Norsko - ČR 0:1
ČR - Slovensko 3:2 sn
ČR - Slovensko 3:1
Švédsko - ČR 1:4
Švédsko - ČR 2:1

Jak vidno, zatím Češi prožívají velmi povedenou přípravu, kterou dnes mohou proti Finům jen stvrdit.

Takto vypadá česká sestava

Česko - Finsko sestavy Foto: Lukáš Caha
Rozhodčí

Kulakov, Sergejev – Lederer, Lhotský

Sestava ČR: Salák (Kovář) – Hejda, Němec, Jordán, Nakládal, Jank, Krejčík, Kempný, Pláněk – Erat, Sobotka, Voráček – Vondrka, Kovář, Hertl – Smoleňák "C", Novotný, Šimon – Zaťovič, Koukal, Radil – Birner

Sestava Finska: Engren (Saros) – Hietanen, Lepistö, Ristolainen, Jaakola, Lindell, Ohtamaa, Jokipakka, Mäntylä – Aaltonen, Kontiola, Ruutu – Louhivaara, Barkov, Jokinen "C" – Hartikainen, Immonen, Pihlström – Pesonen, Hytönen, Osala – Huhtala

V brance českého týmu se tedy poprvé v přípravě představí Alexander Salák. Uvidíme, jak se ukáže on. Otázka postu gólmana je letos hodně ožehavá. Adeptů je hodně a míst málo. Zvlášť když připustíme, že v Litvínově září Pavel Francouz a z NHL ještě může přijet Ondřej Pavelec.

Česko - Rusko: Alexander Salák Česko - Rusko: Alexander Salák | Foto: Tomáš Liška

Hokejisté ještě uctí minutou ticha památku Jaroslava Holíka.

Miroslav Harnoch
Miroslav Harnoch
22. 4. 2015
reklama