reklama
19:15 • MS 2019 • Semifinále
1:5
0:1 0:2 1:2
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
  • 53:59 T. Zohorna (Kolář)
  • 5:18 Stone (Stecher)
  • 20:10 Nurse (Couturier)
  • 25:06 Dubois (Marchessault, Stone)
  • 46:26 Turris (Mantha)
  • 53:00 Chabot (Henrique, Strome)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu ze semifinálového utkání mezi Českem a Kanadou v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Zápas začíná v 19:15.

Česko zatím prožívá velmi povedený turnaj a na svém kontě mají pouze jednu porážku. Ta přišla hned v základní skupině, kdy celek Miloše Říhy porazil 3:0 silný výběr Ruska. Celkově Češi obsadili ve skupině, ve které mimo jiné porazili i Švédy či Švýcary, druhé místo s 18 body a okolnosti jim do čtvrtfinále přihrály papírově slabší Německo. Proti němu se ovšem Česká republika dlouho trápila, ale nakonec svého soupeře zlomila v poslední třetině a celý duel vyhrála 5:1.

Kanada sice na úvod šampionátu prohrála úvodní duel s Finskem, ale poté si v rámci své skupiny připisovala pouze vítězství a nakonec dokázala obsadit 1. příčku s 21 body. Ve čtvrtfinále ale Javorové listy prožily obrovské drama. Švýcarsko dlouho sahalo po postupu, ale nakonec inkasovalo vyrovnávací branku na 2:2 v čase 59:59,9. Kanaďané nakonec v prodloužení zvládli dokonat obrat a postoupili tak do dnešního semifinále, ve kterém vyzvou český výběr.

Úvodní sestavy:

Česko: Bartošák (Francouz) - D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Gudas (A),  Kolář, Zámorský - Simon, Frolík (A), Voráček (C) - Palát, Jaškin, Faksa - Jan Kovář, Gulaš, D. Kubalík - Vrána, Řepík, T. Zohorna - H. Zohorna.

Kanada: M. Murray (Hart) - Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers - Dubois, Mark Stone (A), Marchessault - Couturier (A), S. Reinhart, Cirelli - McCann, Turris (C), Mantha - Henrique, D. Strome, Joseph - Jost.

Rozhodčí: Kaukokari, Tufts - Lazarev, Sormunen.

Česká reprezentace začne dnešní duel s v brance s Patrikem Bartošákem, jemuž bude krýt záda na střídačce Pavel Francouz, jenž tak v této roli vystřídal oproti čtvrtfinále Šimona Hrubce. Z tribuny bude také duel sledovat Filip Chytil, jehož místo ve hře zaujme v nedávné době kritizovaný Jakub Vrána.

Česko nakonec zvládlo ve čtvrtfinále podceňované Německo, o své výhře ovšem rozhodlo až ve třetí periodě.

Na kahánku měli naopak ve čtvrtfinále Kanaďané. Ti v čase doslova na poslední chvíli vybojovali prodloužení, ve kterém rozhodl o postupu zámořského celku Stone.

Kanadské ambice jsou jako obvykle hodně vysoké, což potvrdil i útočník Philadelphie Sean Couturier, který zároveň upozorňuje na svého klubové spoluhráče a obránce České republiky Radka Gudase.

My už také známe prvního finalistu. Tím se stali překvapivě Finové, kteří porazili hubeným rozdílem ruskou Sbornou, která si tak zahraje pouze o bronz.

Do startu zápasu zbývá už jen něco málo přes pět minut a Bratislava čeká už jen na příchod samotných aktérů.

A Ti právě nastupují na hrací plochu. Česká reprezentace odehraje utkání v bílých dresech, zatímco Kanaďané v červených trikotech.

0:01

Utkání právě začalo.

0:15

Kanada začala duel velmi aktivně. Zpoza brány přišla přihrávka na úplně volného Couturiera na levém kruhu, který ale minul bránu Patrika Bartošáka.

0:46

Nyní už si český brankář připisuje první zákrok do statistik zápasu a vhazovat se bude po jeho pravici.

1:15

Moravčík se nyní dobře snažil najít přihrávkou za obranu Paláta, ale ten nakonec na jeho nabídku nedosáhl zahraje si také Murray.

1:56

Radko Gudas se poté tlačil před bránu, avšak na kotouč rovněž nedokázal dosáhnout. Kanada posléze hru posunuje do střední třetiny.

2:34

Reinhart za bránou Česka dobruslil nahozený puk, kde se o kotouč svádí lité boje. 

2:47

Nakonec však Kanaďané vyprodukovali nepřesnou příhru a touš opustil naše obranné pásmo.

3:18

Krátce po vhazování v útočné třetině vypálil jeden z našich útočníků, ale ten svou ranou trefil jen bránícího Seversona.

3:52

Joseph velmi šikovně vystřelil přes bránícího Gudase na pravém kruhu a Bartošák musel opět tasit povedený zákrok. Tentokrát ukryl kotouč ve svých chráničích.

Radomír Fukala
25. 5. 2019
reklama