4:3
Lotyšsko
36. Bukarts (Dzerins), 49. Girgensons (Abols, Daugavins), 58. Redlihs (Džerinš, Bukarts), rozhodující nájezd Kašpar
4. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 7. Plekanec (Červenka, Kašpar), 60. Řepík (Jeřábek, Kovář)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání českého hokejové reprezentace proti Lotyšsku na MS. Zápas začne v 19:15.

Čeští hokejisté ve svém prvním utkání na světovém šampionátu včera v Moskvě zaskočili domácí ruský výběr a vyhráli 3:0. O góly se postarali Kundrátek, Červenka a Birner. Dominik Furch při své premiéře v roli jedničky na mistrovství světa udržel čisté konto. Svěřenci Vladimíra Vůjtka si tak do skupiny A zapsali cenné tři body a získali cenný skalp hned na úvod mistrovství.

SESTŘIH VČEREJŠÍHO NÁDHERNÉHO ZÁPASU!!! :3

Zveřejnil(a) České srdce=Hokejové srdce dne 7. květen 2016

Sestava Česka

Francouz (Furch) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera, Zaťovič – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Zohorna, Kousal – Filippi, Koukal, Jarůšek

"Věděli jsme, že domácí tým na nás nastoupí, že se můžeme dostat pod enormní tlak. Ten jsme přestáli, stejně tak oslabení a základním kamenem byl Dominik Furch, který nás podržel," řekl v rozhovoru pro Českou televizi asistent trenéra Jiří Kalous. Dnes se ale mezi třemi tyčemi v brance Česka objeví Pavel Francouz.

Podobně hodnotil včerejší zápas i obránce Jan Kolář. "Celý zápas byl těžký. Rusové jsou silní na puku, složitě se jim odebírá. Věděli jsme, že do nás půjdou, snažili jsme se je taky napadat, abychom se nedostali pod tlak a vyšlo to," prohlásil český zadák. Více ZDE.

Sestava Lotyšska

Masalskis (Merzlikins) – Siksna, Galvins, Sirokovs, Sotnieks, Jerofejevs, Cibulskis, Freibergs, Dzerins – Daugavins (C), Girgensons (A), Kenins – Skvorcovs, Bukarts, Pavlovs – Abols, Redlihs, Bicevskis – Indrasis, Meija (A), Kulda

Zdravotně v pořádku stále není útočník Jiří Sekáč, který bojuje s následky lehčího otřesu mozku z přípravy a dnes opět nebude moci nastoupit. "Je hezký den, tak se šel projít," prozradil Jaroslav Špaček. "Věřím, že čerpá energii, a uvidíme, jak se bude cítit. Je to na něm. Doufám, že si zítra nebo pozítří bude moct zatrénovat."

Česko-Kanada: Jiří Sekáč
Česko-Kanada: Jiří Sekáč | Foto: Milan Kammermayer

Zbylí Češi měli zhruba na poledne naplánované rozbruslení, kterého se však zúčastnili jen dobrovolníci. Jiní se šli proběhnout, některým stačila procházka. Více ZDE.

Češi proti favorizovanému Rusku slavili překvapivou výhru, dnes ale musí rychle zkrotit nabytou euforii, neboť je čeká opačná role. Do zápasu nevstoupí jako outsideři, ale bude je tížit právě pozice favorita. Švédové ji včera málem nezvládli, Lotyše udolali až v prodloužení. "Při troše štěstí měli na vítězství," vyzdvihl papírového trpaslíka kouč Vladimír Vůjtek, načež zavedl řeč na vlastní svěřence: "Budeme v pozici favorita, ne vždycky se tak hraje dobře."

Znojmo, EHT, Česko - Švédsko 7:1, Vladimír Vůjtek
Znojmo, EHT, Česko - Švédsko 7:1, Vladimír Vůjtek | Foto: Milan Kammermayer

Česká reprezentace s Lotyšskem nikdy neprohrála, ale málokdy byla suverénní. Soupeř, jehož jádro tvoří hokejisté Rigy, ví, jak proti favoritům postavit pevnou defenzivní hráz. "Budou bránit. Dneska všichni dobře bruslí a tlačí se do brány. Může to být těžší zápas než proti Rusku," tvrdí střelec druhé včerejší branky Roman Červenka. Více ZDE.

MS 2016, ČR-Rusko: Roman Červenka a Tomáš Plekanec slaví gól
MS 2016, ČR-Rusko: Roman Červenka a Tomáš Plekanec slaví gól | Foto: ČTK

Dnešní soupeř českého týmu prohrával ve včerejším utkání proti Švédsku již od třetí minuty, kdy otevřel skóre Jimmie Ericsson. Ve třetí třetině však Kristaps Sotnieks v přesilové hře vyrovnal a utkání rozhodla až branka Gustava Nyquista v 65. minutě. Hrdinou zápasu byl lotyšský brankář Elvis Merzlikins, který si připsal 42 úspěšných zákroků. Více ZDE.

MS 2016, Švédsko-Lotyšsko: Elvis Merzlikins
MS 2016, Švédsko-Lotyšsko: Elvis Merzlikins | Foto: Reuters

Čeští hokejisté se po dnešním utkání utkají ve skupině A dále se Švédskem, Norskem, Kazachstánem, Dánskem a na závěr se Švýcarskem. Kompletní program a tabulky MS naleznete ZDE.

Hráči obou týmů právě postupně vjíždí na ledovou plochu. Oba kapitáni se zdraví s rozhodčími.

Utkání právě začalo!

1.

První česká akce měla v útočném pásmu krátkého trvání. Nyní jsou na řadě Lotyši.

1.

Puk je po odrazu na lotyšské střídačce, bude se vhazovat před Masalskisem.

2.

Kolářovi přechod přes útočnou modrou nevyšel, posléze se to ale povedlo Kovářovi a po něm střílel Birner. Jeho střela sražena mimo.

2.

Kousal vyhrál buly před Masalskisem a Kempný vypálil od modré čáry. Masalskis si připisuje svůj první zákrok.

3.

Sotnieks se řítil dravě před branku Francouze, včas ho zastavila česká obrana. Následně si ale Francouz musel připsat první zákrok.

3.

Abols tvrdě vypálil od levého mantinelu, Francouz jeho pokus schoval v lapačce a přerušuje hru.

4.

Český brankář musel opět zasahovat, kotouč mu na chvíli vypadl před něj, Francouz ho ale včas přikryl.

4.

Česko vede 1:0! Češi se prosazují z první vážnější akce! Pastrňák skvěle uvolnil do samostatného úniku Plekance a český kapitán příklepem po zemi překonává Masalskise!

5.

Češi uzamkli soupeře v jeho pásmu, Kempného střela sražena do rohu kluziště. Následně puk končí na české střídačce.

6.

Prudký pas Kašpara na Zohornu zastavila lotyšská obrana. Rozehrávku soupeře ale nyní napadá skvěle Jarůšek.

6.

Dobré střídání čtvrté české formace, Lotyši museli po tlaku v útočném pásmu faulovat. Bicevskis je už na trestné lavici, Češi si zahrají přesilovku.

6.

Češi kombinují v útočném pásmu, Lotyši pozorně brání.

7.

Češi vedou 2:0! Tak to je skvělý začátek utkání! Česká reprezentace po hezké kombinaci využívá přesilovou hru. Kašpar přihrávkou zpoza brány našel hůl Plekance a ten si před brankovištěm věděl rady!

8.

Indrasis nahazoval puk od modré na českou bránu, zamířil ale vysoko nad a puk skončil na zadním plexi.

9.

Nyní na druhé straně nahazoval nebezpečně Doudera, Lotyši ale střelu zblokovali a míří do protiútoku.

9.

Česká obrana skvěle zasáhla a nedovolila Lotyšům zaměstnat Francouze.

10.

Přesilovou hru si nyní zahraje Lotyšsko. Plekanec hasil útočnou akci Girgensonse hákováním.

10.

Češi vyhráli vhazování a rychle se osvobozují.

10.

Sotnieks vjel do útočného pásma, česká reprezentace ale rychle ukořistila puk a opět vyhazuje.

11.

Lotyši se vůbec nedokáží usadit v českém pásmu. Češi brání v oslabení zatím skvěle.

11.

Rozehrávka Lotyšska od Masalskise končí na zakázaném uvolnění.

11.

Kundrátek opět puk poslal přes všechny čáry, lotyšská přesilovka míří do konce.

12.

Francouz si připsal lehký zákrok, Plekanec je už zpátky z trestné na ledě a již zaměstnává obranu soupeře.

12.

Pastrňák hledal před brankou Červenku, k němu se ale kotouč nedostal. První česká formace ale předvedla v útočném pásmu slušný tlak.

13.

Kovář zachytil ze vzduchu lotyšské vyhození a udržel pásmo. Češi tlačí svého soupeře.

14.

Bude se znovu vyločovat a opět na české straně. Protiútok Lotyšska zastavil nedovoleným zákrokem Řepík.

14.

Lotyšsko v přesilovce zahrozilo. Střelu Keninse vyrazil Francouz před sebe, Lotyši se ale k dorážce nedostali.

15.

Lotyšsko se usadilo v pásmu, kombinuje ale zatím především po mantinelech.

15.

Češi se zatím v poklidu brání, Lotyšsko nemůže nalézt prostor pro nebezpečnou přihrávku. Česko se osvobozuje.

16.

I druhé oslabení český tým s bravurou zvádl. Řepík je zpátky ve hře.

16.

Přihrávka Indrasise před branku sražena k Francouzovi, ten raději přikrývá kotouč a přerušuje hru.

17.

Česká druhá formace uzamkla soupeře před jeho brankou. Vypadalo to, že Kovář byl nedovoleně poslán k zemi, hra ale pokračuje.

17.

Dobře kombinuje v pásmu i další česká formace, Jarůšek oslovoval k zakončení Filippiho, ten ale nevystřelil.

18.

Vzrušení proběhlo nyní i na druhé straně. Abols zachytil za brankou rozehrávku Koláře a nebezpečně z otočky mířil na přední tyč. Francouz se stačil včas přesunout.

18.

Průnik Lotyšska skončil v postavení mimo hru, bude se vhazovat ve střední třetině.

19.

Češi byli blízko třetí brance, po akci první formace střílel z první na branku Červenka, ale minul!

19.

Řepík si u mantinelu přidržel soupeře a míří opět na trestnou lavici.

20.

Lotyšsko kombinuje v útočné třetině, Kempný navíc ztratil hůl.

20.

Vše dobře dopadlo, Češi se zmocnili puku a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

20.

Freibergsovi už nezbývalo moc času, a proto od modré vypálil na Francouze, český brankář vyráží do rohu kluziště.

První třetina právě skončila.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 5 - 7

Vyloučení: 3 - 1

Góly v přesilovce: 1 - 0

Vhazování: 6 - 5

Česká reprezentace vstoupila do svého druhého utkání na šampionátu ve velkém stylu, již ve 4. minutě si najel za obranu soupeře na dlouhou přihrávku Pastrňáka Tomáš Plekanec a český kapitán příklepem překonal Masalskise.

Češi byli po vstřelené úvodní brance aktivní v útočném pásmu a dobrým pohybem si vynutili přesilovou hru. Tu se podařilo již po půlminutě využít. Kašpar přihrávkou zpoza brány našel hůl Plekance, ten si před brankovištěm věděl rady a vsítil svou druhou branku.

Početní výhody měli k dispozici posléze i Lotyši, svěřenci trenéra Vůjtka ale v oslabení hráli skvěle a nepustili soupeře do žádné větší šance. V případě ohrožení české branky zasáhl jistým zákrokem Pavel Francouz. Třetí branku mohl navíc přidat Červenka, z dobré pozice ale minul.

Právě začala druhá třetina.

21.

Lotyši si přenesli početní výhodu z první třetiny, Češi ale vyhazují, zbývá 10 sekund do konce trestu Řepíka.

22.

Lotyšsko je v útočném pásmu aktivní, zdá se, že po přestávce přidalo na pohybu.

22.

Bicevskis klepal holí o led a říkal si i příhrávku, česká obrana ale tohoto hráče k zakončení nepustila.

23.

Lotyši srazili přihrávku na Kašpara mimo mantinely. Další český útok zastavuje brankář Masalskis.

23.

Douderova střela od modré čáry končí mimo. Odražený puk míří ven z pásma.

24.

Ve hře se objevuje 13. útočník Zaťovič, který se nyní zjevil sám před Masalskisem! Lotyšský brankář ale proti němu dobře vyjel a rybičkou mu znemožnil zakončení!

25.

Červenka vracel kotouč zpoza brány Pastrňákovi, ten se snažil z úhlu překvapit Masalskise, trefuje ale lotyšského brankáře!

25.

Pastrňák faulován holí do obličeje. Češi rozehrají další přesilovku.

25.

Birner dobře clonil před Masalskisem, brankář Lotyšska si ale nakonec našel výhled a zasahuje lapačkou!

26.

Češi stále kombinují v pásmu soupeře. Birner chtěl přihrávkou přes šíři kluziště uvolnit Řepíka, Lotyši ale stáli dobře.

26.

Pastrňák vybruslil s pukem od mantinelu na střed a švihem vypálil. Masalskis prokázal dobrý postřeh.

27.

Češi jsou z přesilovky nebezpeční. Plekanec ale vystřelil pouze do Cibulskise, následně Pastrňák vybídl k zákroku Masalskise.

27.

Lotyšsko je kompletní. Přihrávka do jízdy z jejich strany ale přišla už po vypršení trestu, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

27.

Střelu Koláře od modré čáry schoval Masalskis v lapačce. Český tým ve druhé třetině zvýšil četnost střelby.

28.

Jarůšek dobře vypomohl české obraně. Doudera následně posílá puk podél mantinelu ven z pásma.

28.

Kundrátek zavezl puk do útočného pásma, Lotyši se ale následně zmocnili kotouče a nyní podnikají rozehrávku od jejich branky.

29.

Po střílené přihrávce od Jerofejevse musel jít Francouz do rozkleku. Hezkým hitem se následně uvedl Jeřábek.

30.

Siksna vypálil od modré čáry nad branku, od zadního mantinelu se následně puk odrráží do střední třetiny.

30.

Proti Bukartsově střele byl Francouz připraven. Lotyši se nyní herně zvedají a začínají hrozit.

31.

Filippi s Kempným mířili do protiútoku 2 na 1, Kempného ale vychytal skvělým zákrokem Masalskis. Jeho střelu z prní vykopl špičkou betonu!

32.

Kousal pálil nebezpečně po přihrávce Jordána, Masalskis podržel svůj tým. České mužstvo odpovídá na zvýšenou aktivitu soupeře.

32.

Kováře do zakončení nepustil Girgensons. Hra se odehrává u mantinelu v rohu kluziště.

33.

Jerofejevs centroval před branku Francouze, hůl svého spoluhráče ale nenašel.

34.

Plekanec projel s pukem po pravé straně, za jeho pumelicí se Masalskis jen ohlédl!

34.

Následně měl velikou příležitost Jarůšek! Masalskis ale přesně zasáhl betonem a ve druhé třetině svůj tým opravdu drží!

35.

Jarůsek se snažil vybruslit od mantinelu do další šance, lotyšským obráncem byl ale tělem odtlačen ze střelecké pozice.

35.

Kundrátek zpracovával u mantinelu Skvorcovse. Puk se nicméně dostal před branku Francouze, český brankář přikrývá kotouč a následuje první menší šarvátka.

35.

Sotnieks pálil švihem do výstroje Francouze. Po chvíli zachraňuje český tým od obdržené branky tyč!

36.

Plekanec uklidňuje situaci, následně český kapitán přesně rozehrál a přemístil puk na druhou stranu.

36.

Lotyšsko snižuje na 1:2! Češi propadli na modré čáře, Lotyši podnikli rychlou akci, po které se prosazuje Bukarts. Zlínský hokejista zamířil švihem přesně pod horní tyč.

36.

Lotyšsko mělo další střeleckou příležitost, český tým nyní odolal.

37.

Kundrátek byl nyní ostře faulován Keninsem. Lotyš českého obránce dohrál u mantinelu v rohu kluziště, ten nyní leží otřesen na ledové ploše. Na ledě se objevuje i krev. Kenins obdržel trest na 5 minut + do konce utkání.

37.

Kundrátek je na nohou a po svých odchází do šaten na ošetření, probíhá ještě úprava ledu.

37.

Pokračuje se ve hře. Češi zahajují dlouhou přesilovku.

37.

Červenka vyhrál vhazování, ale příliš prudce. Puk míří do středního pásma.

37.

Český tým je usazen v útočeném pásmu a snaží si najít cestu k zakončení. Bekhend Kašpara končí na Masalskisovi.

38.

Lotyši brání dobře. Nyní vyvezli puk ven z pásma a dokázali i zakončit na branku Francouze.

38.

Ani nyní se český tým nedokázal prosadit. Lotyši se opět osvobozují.

39.

Kovář střelou zápěstím trefil Masalskise do masky. Lotyšský brankář se nyní přihlásil takticky o přerušení hry.

39.

Nyní vypálil z levého kruhu Pastrňák, Masalskis ramenem vyráží. Pokračuje český nápor.

40.

Další střela od Pastrňáka, český mladík ale netrefil. Plekanec zkusil překvapit Masalskise z úhlu, ani to ale nevyšlo.

40.

Češi nyní dokázali soupeře sevřít, Lotyši se však nakonec osvobozují, zbývá 20 sekund do konce třetiny.

Právě skončila druhá třetina.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 23 - 16

Vyloučení: 3 - 4

Vhazování: 15 - 15

Od druhé třetiny nasadil trenér Vůjtek do zápasu třináctého útočníka Zaťoviče a právě tento hráč se v úvodu nového dějství zjevil v dobré příležitosti. Zakončení mu ale lotyšský brankář dobrým zásahem holí znemožnil.

Lotyši však ve druhé třetině vyrovnali hru, Francouz musel být více v pozoru. To samé ale platilo i dále o Masalskisovi, který zneškodnil situaci dva na jednoho Česka, když střelu Kempného vyrazil špičkou betonu.

Český tým zvýšil četnost střelby, Masalskis svůj tým podržel i v situaci, ve které vychytal Jarůška. Lotyši ale zůstávali nebezpeční, Francouze od obdržené branky na druhé straně zachránila nejprve tyč. Střela zlínského Bukartse po rychlé lotyšské akci už ale následně zapadla do české sítě.

Ve 37. minutě se však rozjeté Lotyšsko samo přibrzdilo, když Kennins u mantinelu dohrál Kundrátka a rozhodčí jeho atak posoudil trestem na pět minut plus do konce utkání.

Právě začala třetí třetina.

41.

Češi pokračují v přesilové hře za faul na Kundrátka, po kterém obdržel Kennins trest na pět minut plus do konce utkání. Do konce trestu zbývá jedna minuta.

41.

Pastrňákovu střelu pokryl obránce Cibulskis. Poté to zkoušel Červenka, ale minul.

42.

Lotyšsko je kompletní. Češi vyprodukovali tři střely, všechny ale byly zblokované.

42.

Lotyši se ale budou opět muset bránit, jelikož hráli v šesti!

42.

Lotyšsko vyhrálo vhazovaní v obranné třetině a vyváží puk do bezpečí.

43.

Šimkovu ránu schytal jeden z Lotyšů. Následnou střelu Kempného od modré čáry zlikvidoval rozklekem Masalskis.

43.

Kašpar nabil na střelu Kundrátkovi, který se vrátil do hry, Masalskis vyrazil před sebe betonem a Lotyši následně vyhazují.

44.

Filippi si obhodil u mantinelu protihráče, další střelu z voleje poté vyprodukoval opět Kundrátek. Masalskis měl ale dobrý výhled.

44.

Pastrňák vystřelil po vyhraném vhazování od Plekance. Posléze měl dobrou pozici k zakončení sám Plekanec, ale netrefil dobře.

45.

Lotyši hrají v plném počtu. Z levé strany ale ujížděl na bránu Pastrňák, Masalskis vytáhl proti němu dobrý zákrok hokejkou!

45.

Na druhé straně byl dobře rozjetý Redlihs, dobře ho zakřižoval Šimek.

45.

Francouz musel zasahovat betonem, Bukarts se poté k dorážce nedostal.

46.

Zaťovič hledal před brankou Kousala, puk z jeho hole ale jen prolétl brankovištěm.

46.

Jarůškova střela trefila jednoho z Lotyšů. Češi se následně dobře vrátili zpět do obrany a zastavili protiútok soupeře.

47.

Jarůšek dobrou stahovačkou poslal puk mezi bruslemi lotyšského obránce na Masalskise, ten vytáhl dobrý zákrok lapačkou!

47.

Pastrňák je dnes velmi aktivní, nyní po svém průniku zkoušel z úhlu překvapit Masalskise, to se mu ale nepovedlo.

48.

Střela Indrasise je českým hráčem sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

48.

Bukarts vypálil od mantinelu do oblouku brány. Hra se přesunula na druhou stranu a nyní se odehrává v pásmu Lotyšů.

48.

Kašpar oslabuje svůj tým a za držení je vykázán na trestnou lavici.

49.

Začala přesilovka Lotyšska, soupeř českého týmu ale musí začít od své brány.

49.

Lotyšsko vyrovnává na 2:2! Lotyši bleskurychle využívají početní výhodu. Střelu Abolse ještě Francouz dokázal betonem zlikvidovat, Girgensons se ale následně dobře zorientoval na brankovišti a z dorážky překonal českého brankáře.

50.

Česko chce vedení strhnout opět na svou stranu. Kempný nastřeluje puk podél mantinelu do útočného pásma.

51.

Češi dobře napadali rozehrávku soupeře, Řepík ale po přechodu modré čáry nechal puk za svými bruslemi.

51.

Zaťovič se tlačil k zakončení, Lotyši jej ale úspěšně odclonili.

52.

Šimek se prodral do útočného pásma. Jarůšek nahazoval od mantinelu na branku soupeře, jeho střela sražena.

52.

Český tým je nyní aktivní. Česku se povedl dobrý zámek v útočném pásmu.

53.

Kotouč se odrazil k Masalskisovi a ten raději přikyl puk lapačkou a přerušuje hru. Lotyši jsou nyní rádi, že si mohou oddechnout.

53.

Pastrňák mířil z rohu kluziště přímo na branku. Po zásahu Masalskise se zmocnil puku Červenka.

53.

Lotyšsko se nyní poprvé od vyrovnávací branky výrazněji podívalo do útočného pásma. Soupeř ale zamířil mimo a Francouz zasahovat nemusel.

54.

Šimek se pokusil o křižnou přihrávku na Birnera, Lotyši si situaci pohlídali.

54.

Zaťovič vyhrál čistě buly na Kašpara, Kempný ale poté nastřelil od modré protihráče.

55.

Na druhé straně musel zasahovat Francouz, český brankář si svou bližší tyč dobře pohlídal. Za následné seknutí po odpískání hry do českého brankáře se Redlihs omlouvá.

55.

Dlouhý pas Jeřábka na útočnou modrou nanešel správného adresáta. Kotouč se ale dostal zpět na české hole, Jarůšek pěknou střelou zamířil mimo.

56.

Akce Lotyšska končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Masalskisem.

56.

Červenka objel s pukem bránu a přihrávkou oslovil k zakončení Plekance, jeho střela byla zblokována.

57.

Střelu Skvorcovsova viděl Francouz na poslední chvíli, brankou v české síti to ale naštěstí neskončilo! Na druhé straně měl na chvíli volný prostor Kovář, zakončit se mu ale nepodařilo.

58.

Lotyšsko protečovalo puk do útočného pásma. Následovala nebezpečná střela od modré čáry, Francouz vyráží.

58.

Lotyšsko vede 3:2! Tal to je veliká rána! Český tým daroval soupeři mnoho prostoru k zakončení, Dzerins posunul puk na volného Redlihse, který z mezikruží překonává Francouze!

59.

Česko vyrovnává na 3:3! Tak to je neskutečné! Český tým po obdržené brance zabral, nejdříve se zjevil v šanci Plekanec, ten ještě Masalskise nepřekonal. O několik chvil později ale vypálil od modré čáry Jeřábek a Řepík jeho ránu tečí usměrnil za záda lotyšského brankáře!

60.

Český tým se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje Červenka.

60.

Masalskis přerušuje hru, do konce třetí třetiny zbývá 18 sekund.

60.

Kovář vyhrál vhazování, Birner po něm vypálil, ale jen do protihráče.

Právě skončila třetí třetina.

Začalo prodloužení.

63.

Omluvte technické problémy. Zbývá 3 minuty do konce prodloužení, Pastrňák najížděl ze strany na branku Lotyšska, Masalskis odolal.

63.

Francouz musel krotit nahození od poloviny hřiště, Češi po jeho rychlé rozehrávce míří dopředu.

64.

Plekancovi se otevřel prostor na pravé straně, český kapitán vypálil příklepem mimo!

64.

Střela Jeřábka sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Lotyšska.

64.

Trenér Lotyšska si bere oddechový čas.

65.

Kovář dostal puk od mantinelu na Kundrátka, českému obránci se ale z dobré pozice vystřelit nepodařilo!

65.

Další útočnou akci Česka brzdí ofsajd.

65.

Masalskis ještě nezvládl rozehrávku za jeho brankou, Češi rychle vypálilo na jeho klec, Lotyšsko ale situaci zvládlo.

Prodloužení právě skončilo.

V prodloužení i přes šance Česka branka nepadla, o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.

Nájezdy začínají, jako první pojede za Česko Kašpar!

1:0

Lukáš Kašpar našel přesně mezeru mezi betony Masalskise! Česko vede.

Na druhé straně se svým zakončením Abols neuspěl, Francouz si jeho střelu pohlídal.

Jan Kovář se pokusil o forhendový blafák, Masalskis ale dokázal včas vystčit svůj beton.

Daugavins zvolil velice pomalý nájezd, Francouze kličkami vymíchal, za jeho beton už ale zakončit nedokázal.

Koukal vyzkoušel na Masalskise behkendovou kličku, trefuje tyč!

Bukartsovi se nájezd vůbec nepovedl, Francouz zasahovat nemusel, Česko vítězí!

Utkání právě skončilo!

Česko tak po včerejší výhře nad Ruskem získává dnes dva body za vítězství nad Lotyšskem v samostatných nájezdech. Halou zní česká hymna.