reklama
20:15 • MS 2019 • Čtvrtfinále
5:1
0:0 1:1 4:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Německo - vlajka - Sport 2016
Německo
  • 33:41 Kovář
  • 44:19 Voráček (Simon)
  • 51:49 Kubalík (Kovář, Hronek)
  • 53:08 Palát (Kolář)
  • 59:50 Kovář (Moravčík)
  • 37:46 Mauer (Tiffels)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinálového utkání mezi Českem a Německem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Zápas začíná ve čtvrtek v 20:15 hod.

Dobrý večer! Je tady očekávané čtvrtfinále MS v ledním hokeji 2019, ve kterém se rozhodne o úspěchu a neúspěchu na šampionátu. Česko si v základní skupině vybojovalo druhou pozici a v Bratislavě tak vyzve Německo.

V této sestavě Česko odehraje nejdůležitější zápas šampionátu. Do sestavy se vrací Filip Chytil, kritizovaný Jakub Vrána zůstává jen na tribuně.

Největším překvapením v dnešní sestavě je vyřazení Jakuba Vrány. V posledních dnech kritizovaný útočník, do kterého se opřel například Marek Sýkora, je pro dnešek nahrazen Filipem Chytilem. Ten se do sestavy vrací po dvojzápasové přestávce proti Rakousku a Švýcarsku.

Český tým zatím prochází šampionátem velmi dobře, když si v základní skupině připsal pouze jednu porážku. Kromě prohry s Ruskem tak porazil Švédsko, Norsko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a s trochou štěstí také zemi Helvétského kříže.

Ve skvělé formě je především první formace Frolík - Voráček - Simon, která má po základní skupině celkem 40 kanadských bodů. Jakub Voráček je navíc za 3+12 na třetím místě kanadského bodování a Michael Frolík za 7+7 na čtvrté pozici. Na čelo tabulky produktivity tak českému kapitánovi chybí jen dva body, útočníkovi Calgary pak o bod více.

Němci se dnes mohou opřít o čtveřici hráčů z NHL. Kromě hvězdného Leona Draisaitla z Edmontonu nastoupí Korbinian Holzer (Anaheim), Dominik Kahun (Chicago) a brankář Philipp Grubauer (Colorado)

Od Německa se všeobecně očekávalo umístění na čtvrtém místě, přičemž mělo svést těžký souboj se Slovenskem. Jenže nakonec si Němci vedli ještě lépe. Před posledním utkání byli opravdu čtvrtí, nicméně překvapivým vítězstvím nad Finskem si zajistili třetí pozici. Přitom právě na severský celek ztratili reprezentanti našeho západního souseda jen jeden bod.

Na rozdíl od Česka nemá Německo hráče v TOP 10 kanadského bodování. Leon Draisaitl je za pět branek a tři asistence na 19. místě, nicméně nemůžeme říct, že by neměl formu. Výkony hvězdného forvarda totiž na šampionátu pomalu stoupají směrem k dnešnímu čtvrtfinále. Celkově ale Němci budou zřejmě spoléhat spíše na Philippa Grubauera, který předvedl skvělý výkon proti Finům, když chytil 39 ze 41 střel.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Linus Ohlund (SWE), Jeremy Tufts (USA)

Čároví rozhodčí: Dmitri Goljak (BLR), Lauri Nikulainen (FIN)

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:23

Draisaitlova formace se okamžitě dostala do útočného pásma a klíčový útočník chvíli kroužil s kotoučem. Zakončení nepřišlo.

0:53

Chvilkové učinkování českého týmu u Grubauera skončilo. Němci se vydali na druhou stranu kluziště.

1:29

Rychlá akce českého týmu. Plzeňská formace Kubalík - Gulaš - Lovář rozjela rychlé přečíslení, ale Jan Kovář netrefil prázdnou bránu! Kotouč prošel rovnoběžně s brankovou čárou.

1:52

Na ledě je Řepíkova formace, která si v útočném pásmu vykoledovala nedovolený zákrok soupeře.

2:00

Marco Nowak se dopustil vysokou holí vůči Zohornovi a dostává dvě trestné minuty.

2:05

Němci vyhráli buly v obranném pásmu a okamžitě kotouč vyhodili až za Bartošákovu bránu.

2:38

Nepovedená kombinace v útočném pásmu v podání české reprezentace. Grubauer nemusel zasahovat a puk je znovu u Bartošáka.

3:08

Filip Hronek ještě hledal Frolíka, ale puk jde znovu pryč z obranného pásma Německa.

3:56

Až nyní přišly dva střelecké pokusy. Oba vylétly z hokejky Řepíka, který trefil Grubauera.

reklama