12. Horák (Gudas, Šimek)
23. Kempný (Vrána)
48. Červenka (Kovář)
45. Verlič (Muršak, Urbas)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z duelu Česko-Slovinsko na mistrovství světa v hokeji z Paříže. Utkání začne v 16:15.

Po ubojované hubené výhře s Norskem čeká na národní tým papírově trochu přijatelnější soupeř - Slovinsko. Ti zatím na turnaji získali jen jeden bod a moc nepřesvědčili. Měli by se s Běloruskem utkat v přímém souboji o záchranu. Slovinci zatím bodovali jen v prvním zápase se Švýcarskem, kdy smazali čtyřbrankové manko a prohráli až v nájezdech. Poté přišly tři vysoké porážky s Kanadou, Norskem a Finskem.

To český tým má po včerejší výhře 1:0 v prodloužení s Norskem na kontě bodů sedm, bez bodu skončili Jandačovi svěřenci jen v úvodním duelu s Kanadou. Přesto duel s houževnatým severských celkem ukázal, že český tým musí přidat. Proti dobře organizované obraně Norů si dlouho nevěděl rady a nakonec byl rád za jeden jediný šťastný gól v prodloužení.

Sám trenér Josef Jandač ví, kde má jeho tým mezery a co musí pro další zápasy zlepšit. Stavět může na solidní defenzivně a dobrých výkonech brankářů, ve včerejším zápase Pavel Francouz vychytal několik velkých šancí soupeře. Jednou z věcí, jak chabou koncovku vylepšit, je podle kouče větší tlak do brankoviště.

Při střílení branek český tým hodně spoléhá na Davida Pastrňáka, který se v NHL předvedl hned 36 trefami. V Paříži však dvacetiletý kanonýr střelecky mlčí. Střeleckých pokusů má dost, ale za záda brankářů to nepadá. Přesto havířovský rodák slibuje, že až to bude potřeba, tak branky střílet začne.

Sestava Slovinska

Krošelj (Pintarič) - Pretnar, Kovačevič (A), Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Podlipnik, Repe - Jeglič, Tičar, Sabolič - Urbas (A), Muršak (C), Verlič - Rodman, Ograjenšek, Goličič - Mušič, Pem, Kuralt.

Sestava Česka

Mrázek (Francouz) - Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek - Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) - Radil, Kovář (A, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Horák, Hanzl, Zohorna - Hyka.

V brance českého týmu se představí Petr Mrázek, trenéři tak pokračují v rotaci maskovaných mužů. Novinkou je zpětné zařazení Lukáše Radila do formace k Janu Kovářovi a také spojení dvou největších ofenzivních es týmu Jakuba Voráčka s Davidem Pastrňákem. Mezi nimi nastoupí Tomáš Plekanec.

Český tým dnes nastoupí v červených dresech, Slovinci v bílých dresech.

Páté utkání českého týmu začalo!

1

Pastrňák se málem probil mezi obránce Slovinska, kotouč mu však na poslední chvíli unikl.

2

Gregorc podrazil Lukáše Radila a nabízí českému týmu přesilovou hru po minutě a pěti vteřinách.

3

Tak to je rychlovka! Český tým vede po dvou minutách a dvanácti vteřinách 1:0. Červenkovu ránu z pravého kruhu Krošelj vyrazil před Kováře, který posunul puk před odkrytou bránu na Řepíka a ten se nemýlil. První přesilová hra hned využitá.

4

Slovinci se dají do přečíslení 2 proti 1, ale Mrázek naštěstí vyrazil ránu Mušiče.

7

Voráček vystihl přihrávku Saboliče a najel si do palebné pozici, bránu Grošelje ale minul.

8

Další rána, tentokrát z hokejky Pastrňáka, kterému připravil dobrou pozici Voráček, slovinský brankář ale opět vyráží.

8

Muršak poslal k zemi Červenku a český tým má druhou přesilovku.

9

Pastrňák zpoza brány našel Horáka a ten trefil nejspíš tyč. Po přerušení by ale celá situace mohla být přezkoumána.

10

Další tyčka, tentokrát ji trefuje Červenka.

10

Další branku střílí Michal Řepík, ale gól zřejmě platit nebude, jelikož bude uznán gól zhruba minutu před tím Řepíkovým Romana Horáka. Čas se tak teda vrátí.

9

Takže uznána je branka Romana Horáka, kterému před odkrytou bránu naservíroval puk David Pastrňák.

11

Ruttovo nahození dobře tečoval Vrána, Krošelj cšak vyráží.

12

Roman Horák podruhé v zápase skóruje a zvyšuje na 3:0. Gudas s Šimkem si vyměnili puk na modré čáře, Gudas vypálil a Krošelj vyrazil pouze před Horák a ten kotouč zasunul slovinskému brankáři mezi nohy.

13

První vyloučení na české straně, na trestnou lavici byl odeslán Michal Kempný.

15

Muršakova rána letěla nad bránu Mrázka.

16

Červenka šikovně tečoval nahození Kováře, jen tak tak minul bránu.

18

Michal Řepík, střelec první branky zápasu, dostal dvě minuty za sekání. Druhá přesilovka slovinského týmu.

19

Zohorna s Plekancem výborně podrželi puk v útočném pásmu, čímž ušetřili čas v oslabení.

První třetina skončila a český tým ji zvládl na výbornou. Už ve třetí minutě otevřel v přesilové hře skóre Michal Řepík. Toho pak napodobil opět v početní výhodě Roman Horák. Útočník Podolsku pak přidal i druhou trefu, když dorazil střelu Gudase. Český tým také přežil dvě přesilovku soupeře.

Druhá třetina začala.

22

Řepík se snažil najít před bránou Birnera, slovinská obrana ale pas zablokovala.

23

Čtvrtý gól v síti Slovinska! Unavená pětka Slovinců nestačil na kombinaci Kempného s Vránou, kteří si vyměnili kotouč a obránce Chicaga poté uklidil puk do odkryté brány.

27

Na chvilku se chtěli prosadit i Slovinci, měli puk v útočném pásmu, ale Mrázka neohrozili.

28

Verlič z protiútoku v dobré pozici, ale jeho rána minula Mrázkovu svatyni.

30

Sabolič se probíjel před českou bránu, ale k zakončení se nedostal.

33

Voráček našel Plekance a ten minul bránu Krošelje.

34

Horák přenechal Hanzlovi, který byl v dobré pozici, ale těsně minul bránu Slovinska.

35

Pretnar vypálil od modré, ale Mrázek nadvakrát skryl kotouč ve své výstroji.

37

Ruttovu ránu od modré čáry Krošelj.

Druhá třetina je za námi a přinesla jednu branku, o kterou se postaral v třiadvacáté minutě Michal Kempný. Poté trochu opadlo tempo hry a šancí ubylo. Také Slovinci se dostali víc do hry.

Třetí třetina začala!

41

Jakub Voráček se prodral před slovinskou bránu a bekhendem orazítkoval tyč.

45

Slovinci snižují! Muršak se uvolnil za brankou a naservíroval před bránu na Verliče a ten překonal Mrázka.

45

Řepík ujížděl na Krošelje, ale bekhendový blafák útočníkovi Sparty nevyšel.

46

Kempný a Kuralt dostali oba za vzájemnou potyčku 2 minuty.

46

Plekanec v další šanci, ale zatím zůstává bez bodu na turnaji, tentokrát Krošelj zastavil puk po betonem.

48

Český tým vede opět o čtyři branky. Jan Kovář vystihl slovinskou přihrávku v obranném pásmu a vyslal do úniku Romana Červenku. Ten si pak s Krošeljem poradil bekhendovým blafákem.

50

Slovinci se snaží ještě snížit a jsou poměrně nebezpeční.

51

Pastrňák vracel do druhé vlny Voráčkovi, ale ten nedokázal přesně zakončit.

54

Sabolič se řítil na Mrázka, český brankář ale vyrazil a nepřišel si na něj z dorážky ani Jeglič.

55

Kundrátkův pokus od modré čáry zablokoval Urbas.

56

Radil se proháčkoval před bránu, ale rána mu až tak nesedla.

56

Radko Gudas přidržel Jegličovi hokejku a byl odeslán na trestnou lavici.

57

Kovačevič trefil pouze výstroj Petra Vrány.

58

Pastrňák opět pálil, tentokrát mimo.

59

Kundrátkovu ránu vyrazil Krošelj.

Utkání skončilo, český tým zvítězil 5:1.

Utkání je za námi. O jeho osudu rozhodla dnes první třetina, ve které český tým nasázel tři branky, když se trefili Řepík a dvakrát Horák. V druhé třetině se připojil střelecky také Michal Kempný. Slovinci v poslední třetině nejprve snížili, načež završil gólový účet Roman Červenka. Národní tým tak vyhrál počtvrté z pěti zápasů. Ještě jej čekají dvě utkání, v neděli s domácí Francií a v úterý se Švýcarskem.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.