reklama
16:15 • Mistrovství světa • Skupina B
1:3
0:1 1:1 0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česká republika
Švýcarsko - vlajka - Sport 2016
Švýcarsko
  • 35. Červenka (Pastrňák, Šulák)
  • 2. Praplan (Diaz)
  • 29. Suri (Kukan, Schlumpf)
  • 53. Brunner (Richard, Marti)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z posledního duelu českého národního týmu ve skupině B. Soupeřem bude Švýcarsko.

V posledním zápase skupiny B narazí Česká republika na Švýcarsko, které je zatím překvapivě na třetím místě. O postupujících je rozhodnuto, i přesto je dnes o co hrát. V případě, že čeští hokejisté dnes zvítězí, vyhnou se ve čtvrtfinále dosud neporaženým Rusům.

O tom, že Švýcaři jsou ve vynikající formě svědčí i to, že v prodloužení porazili suverénní Kanadu. O výhře rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Fabrice Herzog. Horší výkon Švýcaři předvedli v dalším zápase proti Finům, se kterými prodloužení nezvládli.

Český tým se v posledním zápase střetl s Francouzy, kteří je potrápili zejména v úvodu zápasu. Jako rozhodující moment zápasu se nakonec ukázala přesilovková trefa Davida Pastrňáka z deváté minuty. Francouzi nakonec zvládli odpovědět v úvodu druhé třetiny, ale gól Michala Řepíka po ubráněném dvojnásobném oslabení Francouze definitivně zlomil.

Český tým měl v utkání s Francouzy problém s častým vylučováním. Svěřenci trenéra Jandače inkasovali hned dva dvojnásobné tresty za vysokou hůl. Toho třetího si naštěstí rozhodčí nevšimli. Několik minut museli čeští hokejisté odehrát i v dvojnásobném oslabení.

Český tým hraje nejen o to, aby se vyhnul silným Rusům, ale také o to, aby se nemusel pro čtvrtfinálový zápas stěhovat do Kolína. Trenéři ale možnost přesunu neřeší. Je jim totiž jasné, že pokud chtějí Češi hrát o medaile, přesunu do Německa se nevyhnou.

Kanadské bodování českých hráčů

6b - Voráček (1+5), Pastrňák (1+5), Horák (3+3), 
5b
- Kovář (2+3), Červenka (2+3), Řepík (3+2), 
3b - Gudas (2+1), Kempný (2+1)
2b - Hanzl (1+1), Radil (1+1), Šimek (1+1), Vrána (1+1), Zohorna (1+1), Jeřábek (0+2), Kundrátek (0+2)
1b - Rutta (1+0), Birner (0+1), Krejčík (0+1)

Kanadské bodování švýcarských hráčů

6b - Praplan (3+3)
5b - Ambuhl (3+2), Loeffel (1+4), Hollenstein (0+5), Untersander (0+5)
4b - Almond (2+2)
3b - Herzog (3+0), Schnappi (2+1), Genazzi (1+2), Suter (1+2), Richard (0+3)
2b - Brunner (1+1), Haas (1+1)
1b - Bodenmann (1+0), Ruefenacht (0+1)

Sestava Švýcarska

Schlegel (Genoni) - Diaz (C), Marti, Schlumpf, Kukan, Loeffel, Genazzi - Ambuhl (A), Malgin, Herzog - Praplan, Haas, Suri - Bodenmann, Richard, Brunner - Ruefenacht, Suter, Schnappi (A)

Sestava České republiky

Mrázek (Francouz) - Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Šulák - Voráček (C), Plekanec (A), Sobotka - Pastrňák, Kovář (A), Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Horák, Hanzl, Zohorna

Do dnešního zápasu může zasáhnout také Libor Šulák, který byl spolu s třetím brankářem Kovářem dopsán českými trenéry na oficální soupisku týmu. Domů tak odjíždí obránce Jan Kolář útočník Jakub Lev.

Zajímavé je také obsazení brankoviště. U českého týmu ještě zřejmě není jasno, který brankář nastoupí do čtvrfinále. Podle původního plánu, ve kterém se gólmani v brance střídají, dnes nastupuje Petr Mrázek.

Také Švýcaři provedli změnu v brankovišti. Ta je vcelku překvapivá. Dosavadní jednička týmu Leonardo Genoni dnes zůstává na střídačce. Hiller, který zde byl brankářem číslo dvě, dnes zůstane na tribuně. Šanci zachytat si mistrovství světa tak dostane brankář Curychu Niklas Schlegel.

1

Na úvodním buly úspěšnější Švýcaři.

1

Češi sice nezvládli vhazování v útočém pásmu, ale i přesto se v něm usadili a kombinují.

1

Ke střele se dostal Šimek, ale jeho pokus letí vysoko nad branku Schlegela.

2

Na druhé straně zasahuje Mrázek proti střelám Malgina a Schlumpfa od modré čáry.

2

Suri se teď otáčel s pukem v útočném pásmu, ale jeho střelu Mrázek chytá.

2

Diazovu střelu od modré Mrázek vyráží, ale mezi kruhy se k odraženém puku dostal Praplan, který trefuje přesně mezi nohy Mrázka, který se přesouval k protější tyči.

3

V obrovské šanci se objevil Suter. Tomu se ale nepodařilo Mrázka překonat.

Jan Pazdera
16. 5. 2017
reklama