reklama
11:15 • MS v hokeji 2016 • Skupina A
5:4
(1:1, 1:0, 3:3)
Česko. Vlajka
Česko
Švýcarsko. Vlajka - sport
Švýcarsko
  • 17. Birner (Kempný, Řepík), 25. Kašpar (TS), 42. Zaťovič, 50. Zohorna (Kousal, Kolář), 55. Jordán
  • 12. Hollenstein (Andrighetto, Schäppi), 46. Moser (Bois, Trachsler), 56. Schneeberger (Moser, Hofmann), 60. Andrighetto (Hollenstein)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání české hokejové reprezentace a Švýcarska na MS. Zápas začíná v 11:15.

Český tým v základní skupině stále drží první místo, aby si ho však udržel i po zápase se Švýcarskem, musí bez ohledu na utkání Rusko - Švédsko zvítězit za 3 body. Svěřence Vůjtka ale čeká těžký úkol, soupeři jde totiž o všechno. Pokud Švýcaři nevyhrají v základní hrací době, na turnaji končí.

Kompletní program, výsledky a tabulky MS naleznete ZDE.

Český tým dnes bude hrát rovněž o setrvání v Moskvě pro čtvrtfinálový boj. Aby se Češi nemuseli starat o ostatní výsledky, potřebují se Švýcarskem bod k jistotě, že se nebudou muset stěhovat na čtvrteční čtvrtfinále zdlouhavě do Petrohradu. Pokud by totiž domácí Rusové skončili třetí, zůstane v Moskvě spolu s nimi jen vítěz skupiny A.

Branku českému týmu dnes bude hájit Pavel Francouz.

Ve čtvrtfinále se český tým s jistotou nejhůře druhého místa ve skupině vyhnul tomu, aby narazil na favority Kanadu a Finsko. V úvahu pro čtvrtfinálového soupeře tak připadá Německo, Spojené státy a Slovensko. Více ZDE.

Pokud Češi uhájí první příčku, zahrají si s posledním postupujícím skupiny B. Když čeští hokejisté Švýcarsku odevzdají všechny body, potom v rozhodujícím duelu půjdou na Němce.

Kandidáti na čtvrté místo v petrohradské skupině USA a Slovensko se spolu střetnou v přímém souboji, přičemž velkou výhodu má zámořský výběr. Zápas mezi USA a Slovenskem začne rovněž v 11:15 a i toto utkání Vám nabízíme v online přenosu ZDE.

Sestava Česka

Francouz (Furch) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Kousal, Zaťovič – Filippi, Faksa, Jarůšek – Zohorna

Sestava Švýcarska

Berra (Mayer) – Blum, Diaz, Geering, du Bois (A), Weber, Marti, Schneeberger, Grossmann – Niederreiter, Trachsler, Moser (A) – Ambühl (C), Hofmann, Walser – Schäppi, Hollenstein, Andrighetto – Wieser M., Walker, Wieser D

Po nedělní porážce s Dánskem 1:2 po samostatných nájezdech došlo k pozměnění složení třetího a čtvrtého útoku. Třetí formaci budou tvořit Lukáš Kašpar, Robert Kousal a Martin Zaťovič a čtvrtou Richard Jarůšek, Radek Faksa a Tomáš Filippi. Mimo hru tak zůstali Petr Koukal a Tomáš Zohorna. "Chceme víc dostat do hry Martina Zaťoviče a dát Radka Faksu na post centra, který hraje v NHL daleko víc. Pak budeme řešit sestavu na čtvrtfinále," řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

Dějiště světového šampionátu, kde začíná přituhovat, už opustili útočník Dominik Kubalík a bek Adam Polášek. Poslední místo na soupisce tak obsadí obránce Petr Zámorský.

Švýcaři na Čechy umí. Na velké akci je porazili čtyřikrát z posledních pěti pokusů. "Hrají fyzický hokej plný osobních soubojů. Musíme se připravit na jejich zarputilost. Mají výborně poskládaný tým. Víme, že nás čeká hodně těžký zápas," řekl Kalous. Mezi největší hvězdy soupeře patří zkušený kapitán Andres Ambühl (HC Davos), útočník Nino Niederreiter (Minnestota Wild) a obránce Rafael Diaz (New York Rangers). Grafické srovnání obou týmů si můžete projít ZDE.

"Nevybíráme si, jdeme zápas od zápasu, tak tomu bude i nadále. Osobní přání taky nemám," říká Jiří Kalous. Podobně mluvil i kapitán Tomáš Plekanec. "O čtvrtfinále nemá cenu mluvit. Němci nebudou slabý soupeř a ať už to je Amerika nebo kdo, tak taky ne. Samozřejmě to asi není Kanada a Finsko, ale jsou to výborné týmy, které mají výborné hokejisty. Jakýkoliv zápas bude vyrovnaný, nemůžeme čekat, že ve čtvrtfinále někoho přejedeme," dodal Plekanec.

Dostane trenér Vladimír Vůjtek dárek v podobě výhry nad Švýcarskem?

Nedělní porážka s Dánskem českému týmu na dobré náladě nijak neubrala. "Myslím, že nikdo z nás není skleslý. Jsme v pozici, ve které málokdo čekal, že budeme. Chceme se jen soustředit na zápas, připravit se a dobře ho odehrát. Zatím jsme odehráli parádní turnaj, je potřeba se zase soustředit na první třetinu se Švýcary," řekl Plekanec novinářům.

Kanadské bodování

Česko: Roman Červenka 7 (2+5), Michal Birner 6 (3+3), David Pastrňák 6 (1+5)

Švýcarsko: Nino Niederreiter 6 (3+3), Raphael Diaz 6 (0+6), Sven Andrighetto 5 (2+3)

Urolbujete led dřív, než zazní siréna? Zkraťte si čekání na zápas. Hrajte ZDE.

Hokejisté právě vjeli na ledovou plochu, Češi dnes budou hrát v červených dresech.

Utkání právě začalo!

Jan Záškodný
17. 5. 2016
reklama