reklama
20:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina A
3:2
0:1 1:1 1:0 1:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
  • 22. Kubalík (Nestrašil, Jaškin)
  • 60. Nečas (Kubalík)
  • 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil)
  • 9. Krištof (Sekera)
  • 26. Sekera (Nagy)

Vítejte u online reportáže z prvního českého utkání v rámci MS v ledním hokeji 2018. Utkání mezi Českem a Slovenskem začne v sobotu 5. května 2018 ve 20:15.

Česko bude v dnešním utkání pasováno do role favorita, nicméně poslední zápasy se mu vůbec nepodařily. Svěřenci Josefa Jandače sice v přípravě ve dvou utkáních v pohodě přehráli Švýcarsko i Francii, poté bez ztráty kytičky ovládli domácí Carlson Hockey Games, nicméně na Švédských hokejových hrách byly výkony velmi špatné. Ze tří zápasů ve Švédsku totiž čeští hokejisté nevybojovali ani bod!

 

Problémy mají Češi spíše v defenzívě, která letos nepatří mezi ty nejsilnější. Hlavním kamenem obrany by měl být tvrďák Radko Gudas, který musí odložit své drsné choutky a být tvůrcem hry. V útoku se Češi pro změnu mohou spolehnout na několik útočníků z NHL a především Jaškin s Chytilem se v přípravě jevili výborně. Velká očekávání jsou také od mladého Martina Nečase. Ozdobou týmu by však měla být brankářská pozice. Trio Francouz - Rittich - Hrachovina patří papírově mezi ty nejsilnější.

 

SOUPISKA ČESKÉ REPREZENTACE

 

Brankáři: Pavel Francouz, David Rittich, Dominik Hrachovina

 

Obránci: Radko Gudas, Libor Šulák, David Sklenička, Filip Hronek, Michal Jordán, Michal Moravčík, Adam Polášek, David Musil, Martin Pláněk, FIlip Pyrochta

 

Útočníci: Roman Červenka, Andrej Nestrašil, Radek Faksa, Tomáš Plekanec, Dominik Kubalík, Dmitrij Jaškin, Michal Řepík, Roman Horák, Tomáš Hyka, Martin Nečas, Robin Hanzl, Martin Kaut, David Šťastný, Robert Kousal, Filip Chytil

Slovensko bude mít na MS jasný cíl a tím je postup do čtvrtfinále. V posledních letech se Slovákům na mistrovstvích příliš nedařilo, nicméně sestupem se letos strachovat rozhodně nemusí. Příští rok se totiž MS bude hrát v Bratislavě a Košicích, což naším sousedům dává jistotu.

 

V rámci přípravy na MS 2018 Slováci v dubnu odehráli celkem devět zápasů. Bilanci měli kladnou, 6 - 3, avšak vítězství přišla proti papírově slabším soupeřům. Dvakrát si Slovensko poradilo s Lotyšskem, dvakrát s Německem, jednou s Jižní Koreou a jednou s Francií. S tou ale naopak poslední zápas prohráli a v úvodu dubna dvakrát poměrně výrazně nestačili ani na Švédsko.

 

SOUPISKA SLOVENSKÉ REPREZENTACE

 

Brankáři: Denis Godla, Marek Čiliak, Patrik Rybár

 

Obránci: Adam Jánošík, Michal Čajkovský, Marek Ďaloga, Martin Fehérváry, Dominik Graňák, Mário Grman, Christián Jaroš, Andrej Sekera

 

Útočníci: Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana, Ladislav Nagy, Marek Hovorka, Pavol Skalický, Michal Krištof, Martin Bakoš, Lukáš Cingel, Juraj Mikúš, Marcel Haščák, Tomáš Marcinko, Andrej Kudrna, Tomáš Jurčo

Co se týče vzájemných zápasů, těch odehráli Češi se Slováky opravdu mnoho. V posledních letech však mají jasně navrch čeští hokejisté, kteří se Slovenskem na vrcholné akci prohráli naposledy v roce 2012. Od roku 2015 se pak Česko se Slovenskem utkalo čtyřikrát v rámci přípravy a hned ve třech případech byli úspěšnější naši reprezentanti.

Zápas za 30 minut začne. My vám už s předstihem nabízíme sestavy obou celků. 

Česko: Francouz (Rittich) - Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek - Hyka, Faksa, Červenka (C) - Nestrašil, Nečas, Jaškin - Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík - Chytil, Horák, R. Kousal. 

Slovensko: Čiliak (Rybár) - Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry - Nagy (A), Krištof, Jurčo - Haščák, J. Mikúš, Bakoš - Bondra, Buc, Svitana - Cingel, Marcinko, Skalický. 

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Mayer (USA) - Malmqvist (SWE), McCrank (CAN).  

Ještě, než zápas začne, se můžete podívat na to, jak vypadala atmosféra ve fanzóně. 

Další minutky vypršely před startem dnešního federálního derby. Čekání si můžete zpříjemnit čtením předzápasového článku z pera našeho redaktora Ondřeje Zoubka. 

Fanoušci už se štosují před arénou, protože do konce utkání chybí už jen 15 minut. 

Fanoušci před zápasem Česko - Slovensko na MS 2018 Foto: Luboš Vácha

Do prvního zápasu na MS 2018 jdou Češi s vervou.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Češi vstoupili do zápasu aktivně. Soupeře nepustili dále než k červené čáře, nicméně sami se nedostali do šance.

1.

Mikúš byl důrazně dohrán Jaškinem a pod prvním jmenovaným byl kotouč chvíli schován. Výsledkem je přerušení hry.

2.

Nepřesná rozehrávka Davida Skleničky přináší zakázané uvolnění.

2.

Slováci chvíli kombinovali v útočném pásmu. Jenže Marcinko nakonec nenašel soupeře a slovenští hokejisté pak museli dávat pozor na Kubalíka. Ten kličku po Plekancově přihrávce nedotáhl do úspěšného konce.

3.

Chytil se díky napadání dostal do střelecké pozice. Přes obránce ale Čiliaka nakonec neohrozil.

4.

Obrovské šance na obou stranách. Faksa ale před odkrytou bránou netrefil Hykovu přihrávku a Francouzovu bránu těsně minulo skákavé zakončení z mezikruží.

5.

Dělovka Adam Jánošíka byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Slovenska.

6.

Češi sevřeli soupeře. Zakončoval Kubalík i Jordán, avšak ani jeden ze dvou nenašel cestu přes pozorného Čiliaka.

7.

Iniciativu teď na chvíli převzali Slováci. Francouz ale nemusel zasahovat.

8.

Akci Slovenska zastavil ofsajd, ale Radko Gudas (CZE) je poté vyloučen za atak na Dávida Bondru. Českému obránci se to nelíbí, nicméně dvouminutový trest za nedovolené bránění si odsedí.

reklama