reklama
20:15 • MS 2019 • Finále
1:3
1:0 0:1 0:2
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
  • 10:02 Theodore (Mantha, McCann)
  • 22:35 Anttila (Manninen, Ojamäki)
  • 42:35 Anttila (Savinainen)
  • 55:54 Pesonen (Tyrvainen, Hakanpää)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu finálového utkání Kanada - Finské v rámci hokejového MS na Slovensku. Zápas začíná ve 20:15.

Přeji příjemný nedělní večer. Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 je u svého konce a nás už čeká jen jedno utkání. Jedná se pochopitelně o finále, ve kterém se střetne KanadaFinskem.

Kanada půjde do dnešního zápasu v pozici mírného favorita. Kanadská reprezentace má za sebou devět utkání, přičemž v osmi zápasech dokázala zvítězit a jen jednou odešla poražena. Stalo se tak hned na úvod mistrovství, když Kanada čelila Finsku a padla v poměru 1:3. Jenže od této prohry se Javorové listy už jen zlepšovaly a v základní skupině postupně porazil Velkou Británii, Slovensko, Francii, Německo, Dánsko i USA.

 

Díky shodě ostatních výsledků se Kanada umístila na čele základní skupiny A, nicméně čtvrtfinálový souboj se Švýcarskem pro ně nebyl jednoduchý. Dlouho to vypadalo na postup Helvétského kříže, avšak díky vyrovnávající brance v poslední vteřině a úspěchu v prodloužení se Kanada dostala do semifinále. V tom narazila na Česko, kterému při výsledku 5:1 udělila především lekci z produktivity.

Finsko je na tomto šampionátu jednoznačně největším překvapením. Tým bez hvězd z kanadskoamerické NHL sice v základní skupině prohrál s USA i Německem, ale přesto se usadil na druhém místě tabulky. Přičemž jako jediné dokázalo Finsko porazit velmi dobře hrající Kanadu.

 

Ve čtvrtfinále tak na severskou reprezentaci čekalo Švédsko, které bylo jasným favoritem. Jenže tým nabitý hvězdnými hráči neudržel dvougólové vedení a po pozdním vyrovnání pak Finové otočili vývoj zápasu v prodloužení. Následoval další souboj s obrovským favoritem, který ovšem Finové rovněž zvládli. Díky neskutečné obětavosti a skvělému brankáři totiž porazili Rusko 1:0.

Co se týče vzájemných zápasů, již byl zmíněn zápas ze základní skupiny, který Finové vyhráli 3:1. Navíc také utkání z posledního šampionátu vyznělo lépe pro evropskou zemi, která loni zvítězila v poměru 5:1! Poslední vítězství Kanady nad Finskem přišlo ve čtvrtfinále Olympijských her 2018.

V této sestavě odehraje finálové utkání mistrovství Kanada.

Finálová sestava finského týmu.

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:38

Kanada se okamžitě usadila v útočném pásmu. Finové se zatím nemohou dostat ke kotouči.

1:24

Pokračuje ofenzivní aktivita Kanady před Lankinenem. Javorové listy mají skvělý pohyb.

1:52

Reinhart dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, načež vypálil kotouč kousek vedle Lankinenovy brány.

2:11

Až nyní se do útočného pásma dostali také hokejisté Finska. Kakkova formace nevymyslela nic nebezpečného.

2:52

Tečované nahození z levé strany putovalo ke vzdálenější tyči Murrayho brány, avšak tu nakonec o kousek minulo.

3:42

Finové se vymanili z úvodního tlaku Kanady a teď měl výbornou šanci Kiviranta. Finský útočník byl sám před kanadský gólmanem, ale bekhendem trefil jeho hruď.

4:30

Faul loktem je odpískán Markem Anttilou. Přísné vyloučení teď může Kanadě dopomoct k ideálnímu vstupu do zápasu.

4:44

Okamžitě po buly u Lankinena je kotouč vyhozen ke kanadskému brankáři.

5:28

Mark Stone zpackal přihrávku na Chabota, načež se Jere Sallinen ujal kotouče a vykoledoval si podražení vracejícího se obránce Kanady. Trestné střílení!

5:28

K trestnému střílení se rozjel Oliwer Kaski, který rozvážně postoupil k Murraymu a mezi kruhy volil střelu. Rychlé zakončení šlo jen do okraje betonu.

5:59

Kanada tedy pokračuje v přesilové hře, ale zatím se v útočném pásmu nedostává k výraznějšímu ohrožení Kevina Lankinena.

6:27

Juho Lammikko se ujal kotouče po zablokování Seversonovy střely. Jenže vůči vracejícím se hráčům Kanady neměl dostatečnou rychlost.

reklama