Kanada
0:4
Finsko
27. Kivistö (Rantanen), 37. L. Komarov (Mikael Granlund), 39. Pyörälä (Aho), 43. Koskiranta (Pyörälä)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání Kanady a Finska ve skupině B na MS v hokeji. Zápas začne v Petrohradu v úterý 17. května v 19:15.

Dnes večer vyvrcholí boje v základních skupinách a bude známo rozdělení čtvrtfinálových dvojic na čtvrtek. V Petrohradu se v přímém souboji o první místo ve skupině B utkají Kanada a Finsko, týmy, které ještě na turnaji neztratily ani bod. První místo zajistí vítězi relativně hratelné čtvrtfinále proti Dánsku, poražený se utká se Švédskem, nebo Ruskem. Takže rozhodně je o co hrát.

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Murray, Ellis, Matheson, Ceci, Dumba - Stone, Scheifele, Marchand - Perry (C), O'Reilly (A), Gallagher - Domi, Brassard, Jenner - Duchene (A), McDavid, Hall - Reinhart. Trenér: Bill Peters.

Sestava Finska:

Koskinen (Saros) - Lindell, Pokka, Hietanen, Jaakola, Ohtamaa, Kukkonen (A), Kivistö - J. Jokinen (A), Barkov, Laine - Mikael Granlund, Koivu (C), L. Komarov - Aho, Koskiranta, Pyörälä - Rantanen, Lajunen, Pihlström - T. Sallinen. Trenér: Kari Jalonen.

Kanaďané vystřídali oproti poslednímu utkání s Francií brankáře. Namísto Calvina Pickarda nastupuje zřejmě kanadská jednička Cam Talbot. Drobná změna nastává v obraně, kde nastoupí ve třetím páru spolu s Cecim Matheson a Dumba se posouvá na místo sedmého obránce. Elitní formace zůstává stejná, další řady trenér Peters překopal. S Perrym nastoupí ve druhém útoku O'Reilly a Gallagher, Jenner si polepšil do třetí řady k Domimu a Brassardovi. A zbrusu novou čtvrtou lajnu vytvoří Duchene s McDavidem a Hallem. Také dnes je jako třináctý útočník veden Reinhart.

MS v hokeji 2016: Kanada vs. Francie
MS v hokeji 2016: Kanada vs. Francie | Foto: Reuters

Juuse Saros si na turnaji zachytal proti Maďarsku a Slovensku, přičemž udržel dvě čistá konta. Dnes ovšem podle předpokladů bude chytat Mikko Koskinen. V obraně nechal trenér Jalonen na kameni kámen a totéž platí v útoku. Finům se na šampionátu skvěle daří, tak proč něco měnit? Kanadská obrana se mimo jiné může těšit na první dvě finské útočné řady, složené z hráčů NHL a Patrika Laineho, který bude na letošním draftu zcela určitě v první trojce. Kvůli poranění v horní části zad chybí Finům již druhý zápas bek Anssi Salmela.

MS 2016, Finsko-USA: radost Finů
MS 2016, Finsko-USA: radost Finů | Foto: Reuters

Zkuste si před zápasem zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

19:15, Petrohrad / Moskva: A3 - B2

Je jisté, že z elitní skupiny sestoupí nováčci Kazachstán a Maďarsko. O rozmístění večerních čtvrtfinále rozhodne výsledek Ruska ve skupině. Rusové budou hrát čtvrtfinále v každém případě v Moskvě.

Obě mužstva se naposled utkala ve čtvrtfinále světového šampionátu v Minsku v roce 2014. Finové otočili stav z 1:2 na konečných 3:2 a postoupili dál. Z letošního kádru Kanady toto utkání pamatují Ellis, Rielly a Scheifele, který vstřelil jeden z kanadských gólů. Z dnešní sestavy Finska u toho byli Koskinen, Hietanen, Ohtamaa, Kivistö, Komarov a Sallinen. Ve skupině na olympiádě v Soči zase zvítězili Kanaďané 2:1 po prodloužení.

Finland's Petri Kontiola falls over Canada's Brayden Schenn (lower) during their men's ice hockey World Championship quarter-final game at Chizhovka Arena in Minsk May 22 | Foto: Reuters

V zápase se představí hned pět hokejistů, které najdeme v elitní desítce kanadského bodování šampionátu. Postupně jimi jsou Patrik Laine (6+4), Derick Brassard (3+6), Aleksander Barkov (3+6), Taylor Hall (6+2), Corey Perry (4+4) a Matt Duchene (4+4). V zápase sice jde o první místo a relativně lehčí čtvrtfinále proti Dánsku, přesto by se mohl hrát uvolněný hokej s mnoha brankami.

MS 2016: Patrik Laine (Finsko)
MS 2016: Patrik Laine (Finsko) | Foto: ČTK

Utkání povedou jako hlavní rozhodčí Rus Roman Gofman a Švýcar Tobias Wehrli. Na čarách vypomůže Miroslav Lhotský z České republiky s Judsonem Ritterem ze Spojených států.

Finové nastoupili na led v bílých dresech, Kanada v červeném. Utkání za pár okamžiků začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Souboj titánů byl zahájen. Scheifele na úvodním buly přehrál Barkova a Kanaďané přišli s prvním nahozením. Pokka se při rozehrávce octl pod tlakem.

1.

Javorové listy se na chvilku usadily v útočné třetině, Marchandova přihrávka ale neprošla a puk skončil na střídačce. V prvním náznaku potyčky se do sebe pustili Jokinen s Marchandem.

1.

Hall si udělal v útočném pásmu prostor a z pravého kruhu vypálil. Koskinen přemýšlel o rozehrávce, nakonec však puk raději přikryl.

2.

Další Hallovu střelu vyrazil Koskinen jen před sebe, o dorážku se ještě snažil Duchene. Spadl na led a marně u rozhodčích reklamoval podražení.

2.

Kanada začala utkání velmi aktivně a Finy zatím nepustila za polovinu. Ellisovu ránu vyrazil Koskinen do ochranné sítě.

2.

Po teči Perryho za Koskinenem zřejmě zvonila tyč! Kanadský nápor stále trvá, Finové v rozkouskované hře vyhodili jen na zakázané uvolnění.

3.

Koskinen si poradil také s Brassardovou střelou a od začátku se musí mít pořádně na pozoru. Dumba nemohl vystřelit, a tak jen vyhodil po mantinelu.

3.

Lindell se při rozehrávce dostal do potíží a k odraženému puku spěchal Marchand. Kivistö odvezl kotouč k mantinelu, kde se o něj nadále bojuje.

4.

Kanaďanům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a museli na čas vyklidit útočné pásmo. Ale brzy se vracejí, Koskinen musel podržet Marchandovu střelu.

4.

Koskinen si připsal další zákrok proti Ellisově střele. Začátek zápasu tedy vychází rozhodně lépe Kanadě, která drží Finy pod zámkem.

4.

Ellis opět vypálil a Koskinenovi puk vypadl. O dorážku se pokoušeli Duchene a McDavid, ale v nepřehledné situaci na brankovišti nakonec uspěli Finové.

5.

Hokejisté Suomi přečkali velkou kanadskou příležitost a vyhodili na zakázané uvolnění. Koskinen vykopl Ceciho pokus a Finové se poprvé dostávají do útočného pásma.

5.

Hned první finská střela přinesla obrovskou možnost. Aho si vybruslil na vrchol kruhu a vypálil. Pyörälä tečoval přímo do levé tyčky!

6.

Během prvních pěti minut jsme viděli tři vážné možnosti na obou stranách. Finové se po úvodním tlaku Kanady začínají osmělovat.

6.

Laine si najížděl před branku na přihrávku od Barkova, ale všechno dobře přečetl Talbot a srazil puk svou širokou holí.

7.

Talbot musel zasahovat proti Laineho střele ze středové osy. Murray na opačné straně střílel vedle. Střel je tedy od začátku zápasu požehnaně.

7.

Koivu si za brankou Talbota důrazně odstavil jednoho z kanadských obránců, ale Finové z této srážky střelu nevytěžili. Do útoku spěchá Kanada.

8.

Tanev ubránil Granlunda a po chybě Kivistä na druhé straně střílel velmi nebezpečně Hall. Na kruhu byl úplně sám, nicméně Koskinen puk vyrazil.

9.

Perry střílel v nadějní pozici těsně vedle, Pyörälä zvládl zase zablokovat O'Reillyho střelu. Po doteku ochranné sítě se vhazuje před Koskinenem.

9.

Talbotova branka nebyla na svém místě, ale kanadský brankář to vše sám napravil. Koivu vybízí v útočné třetině Finů ke hře Komarova.

10.

Kanaďané se ubránili ataku druhé finské řady a získali puk na své hole. Po nahození, které poslal za Koskinenovu branku Murray, hrají zase Finové.

10.

Domi přistrkával puk před branku, kde viděl Jennera. Obránci Suomi to včas zvětřili a odehráli puk do bezpečí. Kanada ale pokračuje v útočné třetině.

11.

Riellyho nahození zastavil za brankou Koskinen a Aho mohl rozehrát. Zvolil oblouček do středního pásma, kde se o puk dále bojuje.

11.

Pyörälä přihrál na modrou čáru Pokkovi, který rychle ze zápěstí vystřelil. Talbot neviděl úplně nejlépe, ale přesto kotouč udržel.

12.

Přes O'Reillyho a Ceciho se puk dostal na modrou čáru k Mathesonovi, s jehož střelou neměl Koskinen problémy. Před brankou znovu poctivě otravoval Perry.

12.

Finové už hru o něco více vyrovnali, kanadská převaha ale i tak ještě doznívá. Koskinen pokryl další nahození a opět se vhazuje u něj.

13.

Jokinen uvolnil Barkova, který spolu s Lainem ujížděl do přečíslení dvou proti jednomu. Barkov přihrál svému spoluhráči, který se pokusil o zakončení k pravé tyči, ale bez Talbotova přičinění netrefil branku.

13.

Jaakola udělal vzadu velkou chybu a věnoval puk Perrymu. Kanadský kapitán, snad trochu překvapen, neváhal a nevystřelil. Dopředu může Aho.

14.

Jenner se střelou z ostrého úhlu neuspěl. Z druhé strany to zkusil Ceci a kotouč se dostal až ke Koskinenovi. Finský gólman dostal od Dericka Brassarda (CAN) sekeru přes lapačku a Finové si zahrají první přesilovku. Brassard je po zásluze vyloučen na dvě minuty za sekání.

14.

Jenner vypíchl puk Lindellovi a dostal hru do středního pásma. Granlundovi pak byl odpískán ofsajd a Finové to budou po buly zkoušet znovu.

15.

Kanaďané dokázali vyhodit až ke Koskinenovi. Komarov vyváží puk zpoza finské branky, Finové už vystřídali přesilovkovou pětku.

15.

Jenner znovu vystoupil proti Finům, kteří se v přesilovce trápí. Po průniku Barkova srazil jeden z obránců Kanady jeho střelu nad Talbotovu bránu.

16.

Lainemu nevyšla těžká přihrávka přes dvě hole a Kanaďané se opět osvobodili. Finská přesilovka končí bez jediné šance, Brassard je na ledě.

16.

Kukkonen pouze nahodil a odjel střídat. Ostatní Finové se vydali napadat kanadskou rozehrávku a dotírají na Mathesona.

17.

Aho se zbavil Mathesona a nebezpečné z levého křídla vypálil pod ruku Talbota. Kanadský gólman puk vyrazil, hra pak byla přerušena kvůli postavení Koskiranty v brankovišti.

17.

Stoneova přihrávka se odrazila tak, že puk prošel finským brankovištěm. Kanadská pětka přenesla hru ke Koskinenovi a zatlačila na Finy.

18.

Rielly nabil na modré čáře parťákovi Tanevovi, jehož rána minula finskou bránu. Další zblokovaná střela Kanady skončila mimo branku, Perry se neprocpal k dorážce.

19.

McDavid nabral na pravém křídle rychlost, ale nedokázal vystřelit. Kukkonen mu to zkrátka a jednoduše nedovolil, kanadská hvězda musela s pukem za branku.

19.

Ellisovo nahození nevyšlo a Laine mohl na pár sekund pomýšlet na rychlý brejk. Ellis se však bleskově vrátil dozadu a situaci zvládl.

20.

Běží poslední minuta první třetiny, Komarovovu střelu vyrazil Talbot betonem. Případné nebezpečí Granlundovy dorážky odpadlo, minnesotský útočník byl pokrytý.

20.

Komarov ztratil v souboji s Bradem Marchandem (CAN) helmu a Kanaďan si půjde na dvě minuty odpočinout za hrubost. Finský provokatér v tom určitě také nebyl zcela nevinně.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:04.

Máme za sebou první třetinu očekávaného duelu mezi Kanadou a Finskem. Mužstvo Suomi přečkalo úvodní nápor javorových listů, po teči Perryho pomohla Koskinenovi tyčka, o něco později neuspěli při dorážkách Ellisovy střely Duchene s McDavidem. Finové poprvé vystřelili v páté minutě a Pyörälä hned tečoval Ahovu ránu do tyčky. Koskinen měl starosti také s ránou Halla, na opačné straně si v přečíslení neporadil se zakončením Laine. Finové v přesilovce moc nevymysleli, hned po návratu Brassarda však Aho Talbota pořádně zaměstnal. V poslední minutě třetiny byl ještě vyloučen Marchand a Finové vstoupí do prostřední periody v početní výhodě.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 8 - 5

Vhazování: 11/22 - 11/22

Trestné minuty: 4 - 0

V Moskvě plní Rusové v zápase se Švédskem roli mírného favorita a po první třetině vedou 2:0. Dvakrát se prosadila třetí ruská formace, konkrétně Dadonov a Panarin.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Ještě minutu a třiatřicet sekund bude trvat finská přesilovka na startu druhé třetiny. Barkov na vhazování porazil O'Reillyho a Finové mohou začít útočit.

21.

Ale Kanaďané zvládají začátek druhé třetiny velmi dobře. Dvakrát vystřelili puk po mantinelu, ušetřili něco přes půl minuty a odjeli střídat.

22.

Ani po Granlundově nahození se tým Suomi před Talbotem neusadil. O'Reilly vyhodil a Koskinen odklepává holí poslední sekundy přesilové hry.

22.

Aho proti Ellisovi neuspěl, protože se ještě zezadu připlížil Hall a posunul puk k mantinelu. Kanadští beci rozehrávají útočnou akci.

23.

Po Sallinenově obloučku a práci Rantanena se k puku dostal Pihlström. Kanaďané ho brzy obrali, jenomže Dumba rozehrál jen na zakázané uvolnění.

23.

Finové prohráli přetlačovanou o puk ve středním pásmu. Ellis rozehrál na Marchanda, kterému jede do útočné třetiny na pomoc Scheifele.

24.

Marchand se u mantinelu otočil okolo Kukkonena a zkusil nahodit na branku. Tato střela mohla Koskinena překvapit jen těžko, Kanaďan ale aspoň vybojoval buly.

24.

Perry si šikovně vytáhl puk zpoza branky a dlouho už to vypadalo, že vystřelí. Jenže on zvládl vyčkat až do té správné chvilky, potom ovšem těsně minul vzdálenější tyč.

25.

Pokkova netrefená střela nadělala kanadské obraně docela problémy. Jokinen puk ještě tečoval, po několika odrazech už hrají kanadští obránci.

25.

Granlund nabil nad úroveň kruhů Koivuovi, jehož tečovaná střela minula Talbotovu branku. Hra se posouvá do středního pásma.

27.

Talbot vyjel za branku, aby rozehrál, ale situaci podcenil a nabídl puk Rantanenovi. Ten dostal puk bekhendem na modrou čáru, odkud jej poslal do sítě čistým průstřelem TOMMI KIVISTÖ - 0:1! Asistence: Mikko Rantanen.

28.

Kanadský gólman podržel nahození Finů z dálky a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou. Na tribunách převládá nadšení, v Petrohradu je mnoho finských fandů.

28.

Na opačné straně předvedl jistý zákrok proti O'Reillyho střele Koskinen. Po buly přihrál O'Reilly mezi kruhy úplně volnému Perrymu, ale ani on neprostřelil Koskinena!

28.

Connor McDavid (CAN) fauloval ve středním pásmu, obětí jeho podražení se stal Ohtamaa. McDavid je potrestán dvěma minutami, Kanada bude hrát potřetí v oslabení.

29.

Finům se první rozehrávka v útočném pásmu vůbec nepovedla. Puk se dostal na hůl specialisty na oslabení Jennera, který jej vyvezl dopředu.

29.

Lindellova střela neprošla až na Talbota, odražený kotouč vystřelil z obranné třetiny Tanev. Lindell to nyní zkouší pomocí nahození do útočného pásma.

30.

Laine měl puk na bekhendu a přihrál na druhou stranu pásma Jokinenovi. Talbot si došel pro střelu floridského útočníka a přerušil hru.

30.

Laine si vyměnil kotouč s Komarovem a pak přihrál mezi kruhy Barkovovi. Tomu ale kotouč nepříjemně skákal a netrefil jej dobře.

31.

Kanada se potřetí v zápase ubránila a McDavid se vrátil zpět do hry. Rantanen už útočnou třetinu pro Finy neudržel.

31.

Finové důrazně, ale čistě atakovali Halla, jenomže poté rozehráli nedovoleně přes všechny čáry. Hra se stěhuje před gólmana Koskinena.

32.

Rielly přihrál po mantinelu Scheifelemu, který se bleskově uvolnil a ještě rychleji přes obránce vypálil. Koskinen si puk našel a předvedl skvělý zákrok lapačkou.

33.

Kivistö obdržel na modré čáře přihrávku ke střele, která mu ale vůbec nesedla. Kanaďané o něco později odehrála puk na icing, Perry se podle rozhodčích nedotkl puku.

33.

Gallagher si u hrazená poradil s Pokkou a přihrál na modrou čáru Murrayovi. Ten ale neudržel útočné pásmo a měl co dělat, aby přerušil finský brejk.

34.

Finové si museli dát pozor, aby nehráli v šesti, a tak raději obětovali útočné pásmo. Laine má na střídačce nějaké problémy a kulhá k jejímu kraji.

35.

Rantanen přistižen v ofsajdu, mezitím Laine trpí s bolestivou grimasou na kraji střídačky. Laineho trefil někam na koleno nebo do holeně Perry. Moc dobře o Finovi věděl.

35.

Finové nahazovali kotouč od modré čáry odrazem o mantinel, ale útočnou třetinu neudrželi. Lindell trefil Reinhartovu hokejku.

36.

Ducheneova střela se vracela od mantinelu před branku, ale finská defenziva si v pohodě poradila. Komarov přes tři hráče vystřelil a Talbot přerušil hru.

37.

Finové odskakují na dvě branky! Granlund uvolnil na levém křídle LEA KOMAROVA, který nic nevymýšlel a příklepem vypálil přes bránícího McDavida. Talbot tvrdou ránu neudržel a kotouč se dokutálel až za čáru - 0:2! Asistence: Mikael Granlund.

37.

Taneva nepustili Finové hlouběji do útočného pásma. Každopádně Kanada zůstává před Koskinenem a chce ještě před sirénou snížit.

38.

Gallagher sebral puk Barkovovi a přihrál O'Reillymu. Ten okamžitě z levého křídla střílel a Koskinen zasáhl. Finský gólman si vyžádal přerušení hry, čemuž se diví Perry.

39.

Kanaďané ztratili puk ve středním pásmu a Finové předvedli smrtící brejk. MIKA PYÖRÄLÄ přihrál přes hůl obránce Ahovi, jehož střelu ještě Talbot vyrazil. Avšak Pyörälä nepřestal sledovat kotouč a doklepl jej do prázdné branky - 0:3! Asistence: Sebastian Aho.

40.

Finové jsou v pohodě a před koncem druhé části vedou o tři branky. Kanaďané se v posledních minutách možná více soustředili na osobní souboje.

40.

Druhá třetina se dohrává v útočné třetině Kanady. Dumbovi odpustili rozhodčí souboj s Koivuem, který byl na hraně faulu. Ale dnes jsou sudí hodně benevolentní.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:54.

Po druhé třetiny jsou jasně na koni Finové. Ale vše mohlo být jinak, kdyby Perry po čtyřech minutách prostřední periody trefil ve velké šanci branku. Za tři minuty pak od modré čáry vystřelil Kivistö a skrytá rána prošla až do sítě. Perryho v další šanci vychytal Koskinen, Finové poté nevyužili přesilovou hru. Na ledě hodně viditelný Perry nakopl mimo hru mladíka Laineho, avšak mimo zraky rozhodčích. Laine se na střídačce dal dohromady a ve hře pokračuje. Finové přidali v závěru druhé části ještě dva góly. Po ráně Komarova proskákal puk Talbotovi až za čáru, špatnou rozehrávku Kanady potrestal minutu před sirénou ještě Pyörälä. Finové vstoupí do třetí části s luxusním náskokem.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 13 - 12

Vhazování: 19/39 - 20/39

Trestné minuty: 6 - 0

Zkuste si o přestávce zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

V Moskvě kráčí Rusové velmi sebejistě za vítězstvím nad Švédy. Po dvou třetinách vedou už 4:0, další dvě branky přidali Dacjuk a Ljubimov.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Kanada musí oproti druhé třetiny hodně přidat ve střelbě, pokud chtějí se zápasem ještě něco udělat. Stone se Scheifelem se usazují v útočném pásmu.

41.

Barkov poslal puk do neutrální zóny uprostřed kluziště, Rielly také jen nahodil a odjel střídat. Rozehrávat budou Pokka s Lindellem.

42.

Kanaďané zatlačili Finy a dostali se před Koskinena. McDavid tam poslal puk zleva a důrazný Duchene se snažil o tlak do branky. Puk skončil mimo ni.

42.

Javorové listy začaly třetí část docela dobře a aktivně. Finové ale nemusejí bláznit, stačí jim posouvat kotouče do středního pásma.

43.

Finové udeřili hned ze své první střely ve třetí třetině. Pyörälä z levého křídla nahodil puk na zadní tyč a Talbot pouze vyrazil před sebe. Kotouč dojel JARNO KOSKIRANTA a ve vyložené pozici se nemýlil - 0:4! Asistence: Mika Pyörälä.

44.

Finové tedy, co se týče skóre, jednoznačně dominují. Nesmíme zapomínat, že hrají velmi disciplinovaně a zatím Kanadě nenabídli jedinou přesilovku.

45.

Laine se neproháčkoval až ke střele, o něco později vypálil od modré čáry Hietanen. Jokinen stál v brankovišti, a tak musela být hra přerušena, střela neplatí.

45.

Kanaďané nahodili kotouč do útočného pásma, ale nikdo ho nestihl před Finy dojet. Hokejisté v bílých dresech hrají skvěle takticky.

46.

Pyörälä dotlačil puk do útočného pásma, ale Finům bylo při přechodu odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve střední třetině.

46.

Finové měli našlápnuto do přečíslení, Kanaďané na poslední chvíli odpálili puk z hole Aha. Hra se dostává až k finským obráncům.

47.

Hietanenova tvrdá rána od modré čáry skončila vedle Talbotovy branky. Na opačné straně vypadl puk Koskinenovi, ve hře pokračuje Jenner.

47.

Pihlström trochu zaváhal, ale Hietanen s Jaakolou dostali puk do středního pásma. Dál cesta přes Kanaďany nevedla.

48.

McDavid ukázal šikovné ruce a milimetrově přesně přihrál do šance Ducheneovi. Toho ale vychytal Koskinen a nadále drží čisté konto.

49.

Riellyho nahození nepustil Pokka na Koskinena. Marchandova střela byla sražena Hietanenem nad finskou branku.

49.

Až nyní si Kanaďané zahrají první přesilovku. Mikko Koivu (FIN) si musí odsedět dvě minuty za hákování.

49.

Ellisova těžká střela od modré čáry skončila v lapačce Koskinena a podlomil se pod tlakem Duchenea na brankovišti. Bude se vhazovat před finskou bránou.

49.

Kanaďané posílají všechno na branku. Ellis přihrál O'Reillymu na levé křídlo, Koskinen znovu s přehledem zasáhl.

50.

Ducheneovu přihrávku na O'Reillyho Finové zachytili a mohli ujet do přečíslení. Sallinen si však nezpracoval přihrávku a nevystřelil.

50.

Kanaďanům se přesilovka po slibném začátku přestala dařit. Finové znovu vyhodili, individuální cestu do pásma hledá Hall.

51.

Hall se Stonem natlačili puk do brankoviště, ale Koskinen si jej našel. Následně se k němu sjela spousta hráčů a velká mela skončila v brance. Po strkanici se bude zcela jistě vylučovat.

51.

Nakonec se vylučuje jen po jednom hráči na každé straně. Antti Pihlström (FIN) a Mark Scheifele (CAN) byli potrestáni dvěma minutami za hrubost.

51.

Koivu je zpět, obě mužstva hrají v plném počtu. McDavid po odpískaném ofsajdu vystřelil a hned dostal co proto od Finů. Nejvíce se zlobil brankář Koskinen.

52.

Murray se vyhnul Lainemu a přihrál Marchandovi. Pokka si našel puk a vykopl jej mimo hrací plochu. Koskinen vůbec nemusel zasahovat.

52.

Koivu zachytil puk na modré čáře, ale Komarov už útočné pásmo neudržel. Přesto pokračují ve hře s kotoučem Finové a kontrolují značný náskok.

53.

Matheson přišel při rozehrávce o puk a do útoku se vrhl Aho. Z pravého křídla vypálil hodně jedovatě, ale Talbot vyrážečkou zasáhl.

53.

Kanaďané neměli dlouho puk pod kontrolou a neunesli to. Brendan Gallagher (CAN) je potrestán dvěma minutami za podražení obránce Pokky.

54.

Finové rozehráli přesilovku a od počátku se drží okolo Talbotovy branky. Koivu už dvakrát zkusil nahodit puk před bránu na Koskirantu.

54.

Hokejisté Suomi se prostřídali a vrátili se po kanadském vyhození zpět do pásma. Ale jen na chvilku, Kanada se opět osvobodila.

55.

Murray udělal velkou chybu u branky a nabídl puk Rantanenovi. Ten okamžitě nabil Lainemu mezi kruhy, ale Talbotova reakce byla skvělá.

56.

Přesilovka Finů skončila, Kanaďané rychle vyjeli dopředu. Ellis si nabruslil ke střele, kterou ovšem Koskinen jistě vyrazil.

56.

Pyörälä nevyužil zaváhání Dumby a dostal se s pukem mimo střelecký úhel. Finové ale pokračují vepředu, u mantinelu hraje s pukem Rantanen.

57.

Zápas se dohrává a pro obě mužstva bude důležité, aby se nenechala k ničemu vyprovokovat. O výsledku je totiž zcela jistě rozhodnuto.

57.

Corey Perry (CAN) znovu mimo hru podrazil jednoho z Finů a tentokrát už potrestán je. Dvě minuty za podražení a další přesilovka pro Finy. Utkání skončilo pro Koskirantu, který si u mantinelu poranil ruku a leduje ji na střídačce.

58.

Aho neprostřelil Taneva, po kombinaci Granlunda s Koivuem nedokázal vystřelit Pihlström. Kanada o chvíli později vyhodila.

59.

Komarov přivezl Murraye na mantinel a přizdil ho se vší tvrdostí. Finům dnes utkání vychází po všech stránkách.

59.

Komarov vyhrál buly na Hietanena, který okamžitě vypálil. Střelu od modré čáry lapil Talbot a znovu se vhazuje u jeho brány.

60.

Kanaďané jsou kompletní a rozehrávají poslední minutu utkání. Riellyho střelu zachytil rukavicí Pokka, který dnes zablokoval nespočet střel.

60.

Javorové listy dohrávají zápas v útočné třetině, Riellyho střela vypadla z Koskinena, ale puk rychle sebral Sallinen. Finové udrží potřetí ze sedmi zápasů nulu.

Utkání skončilo.

Kanada nastoupila do třetí části aktivně, ale Finové ji brzy utlumili gólem. Pyörälä nahodil puk na Talbota tak, aby jej vyrazil před dorážejícího Koskirantu, který už ho dokázal prostřelit. Utkání se poté dohrálo docela v klidu, Koskinen ještě jednou vytáhl dobrý zákrok proti Ducheneovi, na druhé straně vychytal Laineho Talbot. Finové přehráli javorové listy a ve čtvrtfinále vyzvou v Petrohradu Dánsko. Kanada zůstane také ve městě na Něvě, ale střetne se ve čtvrtek se Švédskem.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.