reklama
19:15 • MS v hokeji 2016 • Skupina B
5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
Kanada. Vlajka
Kanada
Slovensko. Vlajka
Slovensko
  • 12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi Kanadou a Slovenskem. Zápas začíná v sobotu 14. května v 19:15.

Slovenská reprezentace čelí po dvou porážkách od Němců a Bělorusů velké kritice a k postupu do čtvrtfinále by jí zřejmě nestačily ani případné tři body ze zápasů proti trojici Kanada, Finsko a USA. Javorové listy jsou na turnaji zatím stoprocentní a naplno bodovaly ve všech dosavadních utkáních. Také dnes jsou proti trápícím se Slovákům jednoznačnými favority.

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Murray, Ceci, Dumba, Matheson, Hutton - Stone, Scheifele, Domi - Perry (C), Brassard, Hall - Jenner, O'Reilly (A), Gallagher - McDavid, Reinhart, Duchene (A) - Marchand. Trenér: Bill Peters.

Sestava Slovenska:

J. Hudáček (Konrád) - Marinčin, Sekera (C), Švarný, Meszároš, Graňák (A), Mikuš, Jaroš - L. Hudáček, Viedenský, Jurčo - Daňo, Réway (A), Bakoš - Bartánus, Marcinko, Dravecký - Lušňák, Skalický, Cehlárik. Trenér: Zdeno Cíger.

Kanaďané nedělali oproti zápasu s Německem změnu na postu brankáře. Také proti Slovákům bude chytat Talbot a náhradníkem je Pickard. Složení obranných dvojic zůstává totožné, do sestavy se ale vrací útočník Mark Scheifele, a to rovnou do elitní formace. Reinhart se z prvního útoku přesouvá do čtvrtého k McDavidovi a Ducheneovi. Roli třináctého útočníka bude plnit Brad Marchand. Javorové listy tedy na Slováky vyrukují se všemi oporami.

Ani Slováci brankáře nemění. Důvěru dostal znovu J. Hudáček, jemuž kryje záda Konrád. V zápase s Běloruskem si zlomil nohu Michal Sersen, místo nějž bude hrát ve druhé obraně s Meszárošem Švarný. Na pozici sedmého obránce se na soupisku vrací Christian Jaroš. První tři útočné řady zůstávají beze změn, pospolu nastoupí rovněž probíraná trojka Daňo, Réway a Bakoš. Trenér Cíger nemůže kvůli zdravotním důvodům počítat ani s Tomášem Hrnkou a Andrejem Šťastným. Hrnka nehrál už minule, Šťastného nahrazuje ve čtvrtém útoku Peter Cehlárik.

Průběžná tabulka petrohradské skupiny B:

1. Finsko - 5 zápasů, 15 bodů, skóre 20:6

2. Kanada - 4 zápasy, 12 bodů, skóre 25:4

3. USA - 5 zápasů, 9 bodů, skóre 18:12

4. Německo - 5 zápasů, 7 bodů, skóre 15:16

5. Slovensko - 4 zápasy, 6 bodů, skóre 12:11

6. Francie - 5 zápasů, 5 bodů, skóre 11:16

7. Maďarsko - 6 zápasů, 3 body, skóre 10:27

8. Bělorusko - 6 zápasů, 3 body, skóre 13:32

 

Zbývá odehrát:

Kanada - Slovensko, Německo - USA, Slovensko - Finsko, Kanada - Francie, Německo - Maďarsko, USA - Slovensko, Bělorusko - Francie, Kanada - Finsko

Na Slováky se po zápasech s Německem a Běloruskem snesla kritika ze všech stran. Československá hokejová legenda Jozef Golonka přirovnává výkony reprezentace k zeleninové polévce, připomíná mu také potápějící se Titanik. Golonka se však zastal trenéra Cígera, a to na rozdíl od Jána Lašáka, který na internetu kritizoval jeho vyjádření médiím. Více čtěte ZDE.

Slováci se s Kanadou na mistrovství světa naposled potkali v Minsku v roce 2014. Ve skupině tehdy zvítězili Kanaďané 4:1. Naši východní sousedé však vzpomínají na čtvrtfinále MS v roce 2012, kdy Kanadu po výhře 4:3 vyřadili.

Hlavními rozhodčími zápasu budou Němec Daniel Piechaczek a Rus Konstantin Olenin. Na čarách asistují domácí Gleb Lazarev a Roman Kaderli ze Švýcarska.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Utkání bylo zahájeno. Slováci hrají v modrých dresech, Kanada v bílém. J. Hudáček musel hned po několika sekundách zasahovat proti Domimu.

1.

Kanaďané zůstávají od začátku nastěhováni v útočném pásmu. Tečovaná střela od modré čáry skončila mimo branku Slováků.

2.

Daňo se protlačil do zajímavé pozice na pravém křídle, ale jeho ránu zablokoval Matheson. Po zásahu Bakoše byla odpískána přihrávka rukou.

2.

Jenner se obtočil okolo branky a zakončoval. J. Hudáček odolal a puk vyrazil. Obstál také proti dorážce Gallaghera.

3.

Jaroš vyvážel kotouč z obranné třetiny, avšak byl zastaven Marchandem. Slováci musejí nadále bránit, s pukem kouzlí McDavid.

3.

Duchene tečoval nahození pouze do boční síťky Hudáčkovy branky. Slovensko je od první minuty pod viditelným tlakem.

4.

Teď už se Slováci dostali do útočné třetiny a Sekera měl nalevo mnoho prostoru ke střele. Talbot tvrdou ránu udržel, bude se vhazovat u jeho svatyně.

4.

Viedenského přihrávka na Jurča neprošla, dopředu může jít Kanada. Stone si na modré čáře vyměňuje kotouč s Cecim.

4.

Mark Stone (CAN) je prvním potrestaným hráčem a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění proti Réwayovi, který znepříjemňoval na modré čáře kanadskou kombinaci.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
14. 5. 2016
reklama