17. Hardt (Storm, Green)
25. Russell (Bau Hansen, Lauridsen)
40. Poulsen (Lauridsen, Green)
Rozhodující nájezd Green

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze třetího utkání Slováků na mistrovství světa v hokeji. Reprezentace českých sousedů hraje v Kolíně nad Rýnem proti Dánsku.

Slovenský tým dnes nastoupí ke třetímu zápasu základní skupiny A. Na první zápas Slováci jistě jen tak nezapomenou. Nejen, že jim pořadatelé zahráli Slovinskou hymnu místo té Slovenské, navíc slabé Italy porazili až v nastaveném čase. Ve druhém zápase mohl vše odčinit proti Lotyšsku, ale ani zde se jim nepodařilo zvítězit a s Lotyši padli 1:3.

Ani Dánové si na letošní mistrovství světa nepřibalili oslnivou formu. V prvním zápase nedokázali Lotyšsku vstřelit ani branku a prohráli 0:3. Ve druhém narazili na favorizované Spojené státy americké, kterým podlehli vysoko 2:7. Dánové i přesto mohou hrát uvolněně, protože díky pořadatelství příštího mistrovství světa nemohou letos sestoupit.

Oba týmy se dvakrát střetly v přípravě na mistrovství světa. Slováci oba zápasy vyhráli shodně 2:0.

Bodování hráčů:

Slovensko:

3b - Miklík (2+1)
2b - Čerešňák (1+1)
1b - Hudáček (1+0), Bližňák (0+1), Dravecký (0+1), Haščák (0+1), Jánošík (0+1), Sersen (0+1), Skokan (0+1)

Dánsko

1b - Hardt (1+0), Madsen (1+0), Ehlers (0+1), Jacobsen (0+1), J. B. Jensen (0+1)

Sestava Dánska

Dahm (Sorensen) - N. Jensen, J.B.Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser - Ehlers, Regin (A), Madsen (A) - Storm, Jacobsen, Hardt - Poulsen, Green (C), Christensen - Russell, Aagaard, Bau Hansen - Meyer

Sestava Slovenska

Hudáček (Laco) - Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška - Skokan, Žigo, Dravecký (C) - Haščák, Bližňák, Miklík (A) - Hudáček, Cingel, Kudrna - Skalický, Šťastný, Hrnka

Oba týmy jsou již na ledě. Zápas začne za malou chvíli.

1

Úvodní vhazování získal Žigo. Hra je přerušena pro ofsajd Dánska.

1

Hudáček musel zasahovat proti prvnímu nahození Dánů.

2

Bližňák s Hudáčkem teď dělají rozruh před dánskou brankou. Dahm je ale připraven.

4

Slováci začínají akci zpoza vlastní branky. Hrnkovu střelu Dahm vyráží.

4

5

Čajkovský neudržel modrou čáru a bojuje s Dány o puk ve středním pásmu.

5

Mikúš rozjížděl akci od vlastní branky, ale Bližňákovi kotouč ve středním pásmu utekl.

6

Máme tady první vyloučení dnešního zápasu. Vyloučeným je Juraj Mikúš na dvě minuty za držení.

7

Střelu J. B. Jensena Hudáček vyráží. Zasahovat musel také proti dorážce jednoho z útočníků.

8

Dánové se nemohou dostat do tlaku. Slovensko je v plném počtu.

9

Druhá slovenská formace bojuje v útočném pásmu o kotouč, ale neúspěšně.

9

Ehlerse teď přidržel Mikúš, který tak putuje opět na trestnou lavici. Dvě minuty za držení pro slovenského hráče.

9

Dánové ale mají opět potíže s usazením v pásmu.

11

Ke koutouči se dostal Šťastný, který v útočném pásmu sbírá cenné vteřiny.

11

Slovensko je v plném počtu. Ehlersova střela proletěla těsně kolem pravé tyče. Slovensko vyhazuje na zakázané uvolnění.

12

Ke střele z mezikruží se dostal Haščák. Dahm ale jeho pokus kryje.

13

Hudáček teď dvakrát prověřil Dahma v dánské brance. Ten ale stále odolává.

13

Hru v přesilovce si vyzkouší také Slovenko. Dvě minuty za nedovolené bránění odpyká O. Lauridsen.

14

Čerešňákova střela od modré čáry končí na hrudi Dahma.

15

Kudrnovu střelu zblokoval obránce Dánska. Následně Dahm kryje střelu Miklíka.

15

Závar před brankou Dánska. Ke střele a několika dorážkám se dostal Haščák. Dánové následně vyhazují až za Hudáčkovu branku.

15

Dánové hrají v plném počtu.

16

A následně z toho bude přesilová hra Dánů. Dvě minuty za sekání obdržel Marcel Haščák.

16

Dánové ale chybují v rozehrávce na modré čáře a musí tak svést souboj o puk s napadajícími Slováky.

16

Greenovu střelu vyráží Hudáček do rohu.

17

Green se dostal k další střele, ale i tu Hudáček vyráží.

17

Další střela Dánů je ale gólová. Na pravý kruh dostal nabito Hardt, který posílá puk pod horní tyčku Hudáčkový branky.

18

Náznak slovenské šance likviduje dánská obrana.

19

Na Haščáka teď zírala poloprázdná branka. Slovenský střelec ale ve stoprocentní šanci zklamal.

19

Gernát teď u mantinelu tvrdě dohrál Ehlerse. Ten je otřesen.

20

Ke střele se dostal Kristensen, ale jeho pokus letí vedle pravé tyče.

20

Na druhé straně opět další závar před brankou. Dánští obránci ale včas odehráli kotouč do rohu.

20

Slovensko dostane další šanci zahrát si přesilovku. Šťastný za brankou dohrál Ehlerse, ale ten se následně po svém sokovi ohnal loktem a srazil mu helmu z hlavy. Ehlers je tak vyloučen na dvě minuty za úder loktem.

Slováci se s pukem dostali do středního pásma a tím také končí první třetina. Poloprázdná hala v Kolíně viděla několik přesilových her na každé straně. A právě v přesilovce padl dosud jediný gól zápasu. Postaral se o něj Nichlas Hardt, který z pravého kruhu trefil přesně pod horní tyč Hudáčkovy branky. Druhou třetinu začnou Slováci přesilovou hrou.

Statistiky po první třetině

Střely 12:8

Vyloučení 3:2

Vhazování 4:9

21

Úvodní buly patří Slovákům. Ti tak mohou pokračovat v přesilové hře.

22

Ke střele napříhl Dravecký, ale tomu při střele praskla hokejka.

22

Dravecký si od mantinelu vybruslil až před Dahma, ale pnepodařilo se mu jej překonat.

22

Do brejku dva na jednoho ujel Ehlers se svým kolegou z útoku. Ehlers se rozhodl pro přihrávku. Ta ale byla hodně nepřesná a tím také akce Dánů končí.

23

Čajkovský se ocitl v postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

24

Kotouč je v obranném písmu Dánska. Slovensko se ale nemůže dostat k ohrožení Dahmovy branky. Střela Čajkovského byla sražena obránci do ochranné sítě.

25

Žigo zachytil rukou kotouč až ve středním pásmu. Píská se tak další ofsajd Slovenska.

25

Po náznaku slovenské šance se dostali Dánové do protiútoku. Po levém křídle unikající Bau Hansen předložil kotouč před branku na dojíždějícího Russella a ten se nemýlí! Dánsko se ujímá vedení 2:0.

26

Slovensko dostane další možnost přesilové hry. Za krosček je vyloučen Kristensen.

28

Slovenská pětice se ale nemůže na trvalo usadit v útočném pásmu.

28

Madsen se teď ocitl v ofsajdu. Trenér se na něj určitě zlobit nebude, protože vybojoval vhazování ve středním pásmu. Mezitím naskočil vyloučený Kristensen zpátky do hry.

29

Střela M. Lauridsena byla slovenskou obranou sražena do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Slovenska.

31

Dravecký pronikl s pukem do útočného pásma, kde jej přenechal do tandemu na Žiga. Ten ale o kotouč přichází.

31

Přesilovku si pro změnu zahrajou Dánové. Dvě minuty za sekání odpyká Peter Trška.

31

Slováci se ale ihned po vhazování osvobozují. Dánové tak musí zakládat útok až za svou brankou.

31

Ehlers se teď dostal individuálně do útočného pásma. Jeho střelu ale zblokoval jeden ze slovenských obránců.

32

Střela J. B. Jensena letěla vedle levé tyčky. Za brankou se teď odehrává boj o kotouč, z něhož vychází vítězně Dánové.

32

Storm teď dostal přihrávku do jízdy na útočnou modrou čáru. Nezvládl ale kotouč zpracovat a dostal se tak do ofsajdového postavení.

32

32

Hardtovu střelu chytá Hudáček do lapačky a před dotírajícími Dány raději přerušuje hru.

33

Přesilovku si zahraje také Slovensko. Skokan neustál souboj s Lauridsenem, který inkasuje dvě minuty za podražení.

33

Dánové ale vítězí na buly a ihned se osvobozují.

34

Dravecký hledal najíždějícího Miklíka. Tomu ale v rozhodující chvíli překočil kotouč hokejku. K puku se tak dostal Jacobsen, který jej vyváží až na Hudáčkovu branku.

35

Slováci opět kombinují s pukem v útočném pásmu. Střela Mikuše zblokována obranou.

35

Dánové jsou v plném počtu. Tlak Slovenska ale pokračuje.

35

Sersen teď za svou brankou stáhl k zemi jednoho z Dánů. Podle rozhodčích je ale vše v souladu s pravidly.

36

Po odrazu od Madsenovy hokejky končí puk v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37

Vylučovat se nebude ani po zákroku Čajkovského, který podkopl jednoho z Dánů.

37

Druhý slovenský útok se dostal do přečíslení. Střela Miklíka je ale zblokována.

38

Libor Hudáček nahazoval na útočnou modrou, kde byl nastartovaný Kudrna. Tomu ale puk utekl, a tak se píská zakázané uvolnění.

38

I po dalším kontaktu Hudáčka s pukem se píská zakázané uvolnění.

40

Také Dánové se dostali do přečíslení 3 na 2, ale Reginovi kotouč přeskočil přes hokejku.

40

Slováci drží kotouč v útočném pásmu.

40

Ale pozor! Dánové se dostal do brejku 2 na 1. Green rozehrál chytře o mantinel na Lauridsena, který přesnou přihrávkou našel u vzdálenější tyče Poulsena, který už neměl problém trefit odkrytou branku.

V následujících třech vteřinách se nic nestalo. Dánové přidali v prostřední periodě další dvě branky a po čtyřiceti minutách tak vedou nad Slovenskem 3:0.

Statistiky po druhé třetině

Střely 21:13

Vyloučení 4:4

Vhazování 15:19

41

Úvodní buly třetí třetiny získavají Dánové, kteří se okamžitě hrnou do útočné třetiny.

42

Obrovská čance Storma. Ten obkroužil branku a jen pár centimetrů mu chybělo k tomu, aby kotouč zasunul za Hudáčka.

42

Slováci ale udeřili z protiútoku! Miklík s Haščákem zavezli kotouč do útočného pásma, kde Miklík posunul kotouč na modrou čáru, kde byl připraven Gernát. Jeho dělovku zastavila až síť za zády Dahma.

44

Na slovenských hráčích je teď vidět větší chuť do hry. Uvidíme, jestli jim to pomůže ke zvratu.

45

Lassen teď chtěl bekendem vyhodit o tvrzené sklo, ale kotouč se mu nabalil na čepel a vyletěl až mezi diváky. Dánský obránce tak odpyká dvě minuty za zdržování hry.

46

Dánové se osvobozují a Slovensko tak musí začít ve středním pásmu.

47

Slovensko využívá svou přesilovou hru. Bližňák byl teď důrazný na brankovišti a dorazil Haščákovu střelu mezi Dahmovy betony.

48

Dánové se teď ženou do útoku. Zdá se, že nechtějí čekat na případné slovenské vyrovnání.

48

Na druhé straně ale pálil Haščák. Dahm si nebyl svým zákrokem moc jistý.

50

Hudáček se teď ocitl ve stoprocentní šanci po Draveckého přihrávce. Nepovedlo se mu ale přehodit ležícího Dahma.

52

Greenovo bekendové nahození bylo před Hudáčkem tečováno a slovenský brankář měl s neposedným pukem hodně práce.

52

Po souboji v rohu kluziště zůstává na zemi ležet Cingel. Rozhodčí ale při hře nesignalizovali žádný trest. Uvidíme zda neproběhne porada rozhodčích o případném trestu.

52

Je to tak. Rozhodčí se nakonec usnesli na tom, že na dvě + dvě minuty za vysokou hůl vyloučí N. Jensena.

52

Slovensko vyhrává vhazování a usazuje se v útočném pásmu.

52

A je to branka! Michel Miklík dostal od Čerešňáka nabito na levý kruh pro vhazování, odkud prostřelil vše co mu stálo v cestě.

54

Slovensko bude hrát ještě minutu přesilovou hru.

54

To je odpověď jako hrom! Do samostatného úniku se dostal Julian Jakobsen, který sice Hudáčka nepřekonal, ale vracející se Mikúš zavezl kotouč do branky i s brankářem Hudáčkem.

54

Tak pozor! Situaci ještě zkoumá videorozhodčí.

54

Videorozhodčí gól neuznává! Podle záběrů totiž kotouč přešel přes čáru až poté, co byla branka posunutá.

55

Dánové zakládali útok, ale to se jim nakonec nepovedlo, protože Miklík podrazil rozehrávajícího Dána. Dvě minuty za podražení.

56

Storm teď vystřelil zároveň s píšťalkou rozhodčího, což se nelíbí obraně Slovenska, která po Stormovi okamžitě vystartovala.

56

Dvě minuty za hrubost obdržel Storm, ale také Trška. Pokračuje přesilovka Dánů.

58

Slovensko je v plném počtu.

59

Z otočky teď Ehlers našel Madsena, který ale trefuje přesně doprostřed branky.

59

V neskutečné šanci se teď objevil Poulsen, který ale trefuje pouze Hudáčkův beton!

60

Dobrých patnáct vteřin teď Trška držel koutoč zašlápnutý u hrazení. To se samozřejmě nelíbilo Dánům a došlo k menším potyčkám.

Tím také končí třetí třetina, ve které Slovensko třemi góly vyrovnalo.

61

Začíná prodloužení, ve kterém se představí tři hráči na každé straně.

61

Miklík s Haščákem kombinují v útočném pásmu. Střelu Miklíka Dahm vyráží.

63

Také Kudrnovu střelu Dahm vyráží. Na druhé straně Slováky podržel také Hudáček.

64

Z pravé strany před Dahma vybruslil Čajkovský, ale ani on Dahma nepřekonal.

65

Miklík teď nepochopitelně zajel do dánského brankáře, za což inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění. Miklík tak nezasáhne do případných nájezdů.

65

Ehlersovu střelu zblokoval Sersen.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo. Uvidíme tedy samostatné nájezdy.

Snad dnes mají rozhodčí v pravidlech jasno a nebude se opakovat stejná situace jako v zápase českého národního týmu s Finy. Každý tým pojede tři samostatné nájezdy. Pokud se střelcům nepovede rozhodnout, pojede se po jednom na každé straně.

Jako první pojede Ehlers. Ten se rozhodl pro tvrdou střelu, kterou ale trefuje Hudáčka.

První slovenský nájezd pojede Libor Hudáček. Tomu ale Dahm vypichuje kotouč.

Druhým dánským střelcem je Christensen. Jeho kličku do forhendu ale Hudáček se štěstím kryje.

Na druhé straně zkusil Haščák kličku do bekendu, kterou ale Dahm kryje.

Jako třetí pojede za Dány Green. Šestatřicetiletý kapitán Dánů vymíchal Hudáčka a kličkou do forhendu jej překonává.

Odvrátit porážku Slovenska může Dravecký. Ten si natáhl kotouč do bekendu a trefuje tyčku Dahmovy branky!

Vítězi zápasu se tak v dramatické nájezdové loterii stávají Dánové! Dánsko mělo před třetí třetinou třígólový náskok a zdálo se, že mají zápas plně ve svých rukou. Slovensko ale zásluhou Gernáta a přesilovkových gólů Bližňáka s Miklíkem srovnalo skóre zápasu. Dlouhé debaty jistě vyvolá situace z 54. minuty, kdy slovenské obraně unikl Jakobsen. Tomu se sice nepodařilo Hudáčka překonat, ale vracející se Mikúš dostal do branky nejen puk, ale také Hudáčka. Videorozhodčí gól ale neuznal, protože kotouč přešel čáru až poté, co byla branka vychýlena za svého standardního postavení. O výsledku tak musely rozhodnout samostatné nájzdy, ve kterých se prosadil pouze Green.

Ode mne je to pro dnešek vše. U zítřejšího online přenosu ze zápasu Slovenska s Německem opět napočtenou.