Slovensko
0:5
Finsko
32. M. Koivu (Lindell, Aho), 32. Pihlström (T. Sallinen, Pokka), 47. Barkov (Hietanen, J. Jokinen), 60. J. Jokinen (Hietanen, Barkov), 60. Laine (Barkov)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi Slovenskem a Finskem. Zápas začíná v neděli 15. května v 19:15.

Slovenské výkony na šampionátu nejsou oslňující, ba v posledních třech duelech to mu bylo docela naopak. Slováci podlehli Německu, Bělorusku a Kanadě, přesto budou o čtvrtfinále bojovat do poslední chvíle. Američané totiž v dnešním odpoledním zápase podlehli Němcům a před Slovenskem mají náskok pouhých tří bodů. Slovákům tedy k postupu mezi nejlepší osmičku stačí porazit v úterý USA za tři body. Ještě dnes ale Cígerova družina sehraje duel proti zatím stoprocentním Finům. Ti naposled v pohodě přehráli Francii.

Zbývá odehrát:

Slovensko - Finsko, Kanada - Francie, Německo - Maďarsko, USA - Slovensko, Bělorusko - Francie, Kanada - Finsko

Těžko se mi k tomu něco říká. Nemám slov. Nenacházím žádná pozitiva, neudělali jsme nic dobrého. Určitě nám chyběl pohyb, musíme hrát ve všech pěti hráčích pospolu a navzájem si pomáhat. Proti Finům musíme být lepší," hodnotil utkání proti Kanadě obránce Martin Marinčin. Co v ohlasech po neúspěšném slovenském zápase přidali útočník Skalický a asistent trenéra Bokroš? Čtěte ZDE.

MS 2015, USA - Slovensko: smutní Slováci.
MS 2015, USA - Slovensko: smutní Slováci. | Foto: ČTK

Sestava Slovenska:

J. Hudáček (Konrád) - Marinčin, Sekera (C), Švarný, Meszároš, Graňák (A), Mikuš - Bakoš, Jurčo, Réway - L. Hudáček, Lušňák (A), Dravecký - Marcinko, Skalický, Cehlárik - Bartánus, Daňo. Trenér: Zdeno Cíger.

Sestava Finska:

Saros (Koskinen) - Lindell, Pokka, Hietanen, Jaakola, Ohtamaa, Kukkonen (A), Kivistö - Barkov, J. Jokinen (A), Laine - L. Komarov, Mikael Granlund, M. Koivu (C) - Koskiranta, Pyörälä, Aho - Rantanen, Lajunen, Pihlström - T. Sallinen. Trenér: Kari Jalonen.

Slováci nastoupí proti Finům znovu s Júliem Hudáčkem v brance. Náhradníkem zůstává Branislav Konrád. Vzadu bude jen šest obránců, jelikož Christian Jaroš byl včera bolestivě zasažen pukem do obličeje a nemůže nastoupit. Další problémy má trenér Cíger se složením útoků. Slováci budou hrát pouze se třemi kompletními řadami, desátým a jedenáctým útočníkem jsou Bartánus a Daňo. Vedle útočníků Tomáše Hrnky, Andreje Šťastného a obránce Michala Sersena schází také Marek Viedenský, nejlepší hráč Slováků ve včerejším utkání s Kanadou.

MS 2015, Slovensko-Dánsko: Marek Viedenský (25), Patrik Lušnák, Dominik Graňák, Vladimír Dravecký (22) | Foto: Reuters

Finové sestavu oproti včerejšímu duelu s Francií pozměnili. Podruhé na turnaji nastoupí v brance Juuse Saros, který střídá Mikka Koskinena. Tři obranné páry zůstávají neměnné, na pozici sedmého beka nahrazuje Anssiho Salmelu Tommi Kivistö. Také v prvních třech útočných formacích změnu nenalezneme. Ve čtvrté řadě ovšem nastoupí Mikko Rantanen, jenž proti Francii nehrál. Teemu Pulkkinen doplatil na návrat Rantanena a proti Slovensku si nezahraje. Nicméně Finové hrají se všemi velkými oporami.

MS 2016, Finsko-USA: radost Finů
MS 2016, Finsko-USA: radost Finů | Foto: Reuters

Slováci se s Finskem utkali na začátku dubna ve dvou přípravných zápasech před MS. Mužstvo Suomi na domácím ledě dvakrát uspělo s výsledky 3:2 a 6:1. Před rokem se oba týmy potkaly v ostravské skupině MS a v utkání se čekalo na gól až do 51. minuty. Pak udeřili Finové třikrát a zvítězili 3:0. Na vítězství nad Finskem na velké akci čekají Slováci už od roku 2004.

Utkání Slovenska s Finskem budou řídit hlavní rozhodčí Linus Ohlund ze Švédska a Marc Wiegand se Švýcarska. Na čarách jim pomohou Nor Jon Kilian a Američan Judson Ritter.

Finové mají ve svém středu druhého nejproduktivnějšího muže kanadského bodování turnaje, zázračného mladíka Patrika Laineho (5+4). Slušně si stojí také Mikael Granlund (2+6) a ryzí nahrávač Jussi Jokinen (0+7). Nejproduktivnějšího Slováka najdeme až na konci čtvrté desítky turnajového hodnocení. Je jím Tomáš Jurčo (2+3), kterého doplňují obránce a kapitán Andrej Sekera (3+1) s Liborem Hudáčkem (1+2).

MS 2016: Patrik Laine (Finsko)
MS 2016: Patrik Laine (Finsko) | Foto: ČTK
1.

Utkání právě začalo.

1.

Slováci hrají v bílém, Finové v modrých dresech. Na úvodním buly uspěl Barkov, Slováci ale první finský útok s přehledem odvrátili.

1.

Saros zastavil kotouč za brankou a obě mužstva vystřídala. Granlund bojuje o kotouč v rohu finského útočného pásma.

2.

Draveckému se nepovedl přechod do středního pásma a nabídl puk Granlundovi. Bekhendové nahození útočníka Minnesoty minulo Hudáčkovu branku.

2.

Finové podruhé za sebou zastavila slovenský útok hned v jeho zárodku a sami zahrozili. J. Hudáček si u tyče poradil s odraženým kotoučem.

3.

Skalický protečoval prudkou přihrávku do útočného pásma. Cehlárik už se ale proti finským obráncům v boji o puk neprosadil.

3.

Rantanen uvolnil před brankou Slováků Sallinena, který se rázem objevil sám před J. Hudáčkem. Slovenskou reprezentaci zachránila tyčka!

4.

Do zápasu vstoupili rozhodně aktivněji favorizovaní Finové. Ti hrají po většinu času v útočné třetině okolo Hudáčkovy branky.

5.

Barkova teď ovšem Slováci do útočné třetiny nepustili. Mikuš se rozhodl založit útočnou akci odrazem puku o mantinel.

5.

Mikuš se později dostal k puku za modrou čárou, ale byl zablokován Granlundem. Dopředu jdou znovu Finové.

6.

Granlund se uvolnil u Hudáčkovy branky, položil si slovenského brankáře, avšak poté nedokázal puk usměrnit do sítě. Respektive trefil boční síť.

6.

Je to od začátku silný tlak finského mužstva. Slováci jsou rádi, že stíhají vyhazovat a střídat, přičemž už přežili dvě obrovské šance soupeře.

7.

Kukkonenovo nahození sebral Pihlström a snaží se u hrazení odprostit od Lušňáka. Od začátku zápasu se ještě ani jednou nepřerušovalo.

8.

Rantanen opět nahazoval puk před Hudáčka, tentokrát se ale Sallinen k zakončení neprotlačil. Finský nápor ovšem nadále trvá.

8.

Bartánus ujel po pravém křídle a poprvé prověřil Sarosovu pozornost. Finský gólman nakonec nemusel zasahovat, kotouč zamířil vedle.

9.

Réway s Daňem vytvořili obrovský závar před Sarosovou brankou. Finský brankář si ovšem poradil s první velkou možností Slováků!

10.

Utkání pokračuje ve velmi dobrém tempu, pořád bez přerušení. Slováci už trochu otupili finský tlak a nyní se hraje před Sarosem.

10.

Dravecký se vrhl mezi tři Finy a částečně uspěl. Jenomže Slováci o útočné pásmo brzy přišli. Hru se jim už docela podařilo vyrovnat.

11.

Rantanen pouze nastřelil Sekeru. Slovenský kapitán si ovšem přítomnost kotouče na své holi dlouho neužil. Ve středním pásmu o něj přišel.

11.

Po necelých jedenácti minutách se poprvé v zápase přerušuje. Pokka neudržel kotouč v útočném pásmu, Finům je pískán ofsajd.

12.

Švarný si musel dát vzadu pozor na Laineho, ale rozehrávku nakonec zvládl. Ve středním pásmu už ale kotouč ukořistili Finové.

12.

Laine se o slovo přihlásil o něco později. Jokinen mu přihrál mezi kruhy, finský šikula si udělal prostor a J. Hudáček jeho ránu vyrazil maskou do ochranné sítě.

13.

Komarov dostal puk od Hietanena a nahodil jej do útočného pásma. Nakonec to vypadá, že kotouč sám Komarov znovu dojede.

13.

Graňák zklidnil slovenskou rozehrávku, a tak mohli Slováci vystřídat. Útokem po levé straně to zkouší kapitán Sekera.

14.

Marinčin ještě zabojoval o puk na hraně útočného pásma, ale později se utopil ve vlastních kličkách. Finové mohou rozehrát.

14.

Sallinenova kličkovaná na modré čáře končí ofsajdem. Finský tlak je ten tam, Slováci zatím první třetinu zvládají.

15.

Daňova sražená střela proskákala až na pravé křídlo k najetému Bartánusovi. Ten ale nenapasoval kotouč mezi Sarose a tyčku.

15.

Finové mají po patnácti minutách jedinou střelu na branku, kterou obstaral Laine. Sallinen a Granlund totiž ve svých šancích mířili do tyče, respektive oblouku branky.

16.

Réway nabral ve středním pásmu rychlost a nahodil puk na zadní mantinel. Tam pokračuje v boji s finskými obránci Bakoš.

16.

Meszároš se dostal až za finskou bránu a přihrál na střelu Bakošovi. Liberecký útočník netrefil puk v dobré pozici ideálně a Saros si pro něj pohodlně došel lapačkou.

17.

Utkání se hraje před velmi pěknou kulisou. Neustále slyšíme oba tábory fanoušků. Střídavě se ozývá "Suomi" poté zase "Slovensko".

17.

Slováci úplně vyrovnali hru. Finové se teď vůbec nemohou dostat do útočného pásma, naopak se hraje spíše před Sarosem.

18.

Cehlárik přihrál před branku úplně volnému Skalickému. Tomu kotouč sjel z čepele, přesto nedosáhl Saros jistě zasáhnout. Před jeho brankou se strhla menší potyčka.

18.

Slováci cítí v dnešním utkání šanci, rozhodně větší než včera. Meszároš se natlačil k odraženému puku a těsně minul Sarosovu bránu.

19.

Granlund přistavil na modré čáře kotouč Jaakolovi, jehož bomba ale J. Hudáčka neohrozila. Odražený puk putuje do středního pásma.

19.

V Bakošově akci pokračoval Dravecký, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice. O něco později už Slováci útočné pásmo ztratili.

20.

Sekera v posledních sekundách první třetiny poslal kotouč po mantinelu. Finové už dohrají první část u sebe.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 19:55.

První třetina je za námi a gól nenabídla. Až do jedenácté minuty se hrálo bez přerušení a Finové odstartovali utkání náporem. Sallinen ovšem ve výborné šanci nastřelil tyčku, Granlund si zase položil brankáře Hudáčka, ale nedokázal zvednout puk pod břevno. Slováci ve druhé polovině třetiny hru vyrovnali a sami začali ohrožovat Sarose. Závar, který zapříčinili Réway a Daňo, ale gólem neskončil. Mladý brankář Finů si poradil také s tlakem Slováků po nepovedené střele Skalického. Slováci cítí v dnešním utkání šanci na body, ale Finové hrají zatím hluboko pod své možnosti.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 5 - 2

Vhazování: 3/7 - 4/7

Trestné minuty: 0 - 0

Zkuste si o přestávce zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Andrighetto otevřel v 19. minutě skóre v zápase Švýcarska se Švédskem. Švýcaři vedou v Moskvě po první třetině 1:0 a dramatizují vývoj ve skupině A.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Bakoš se prodral do útočného pásma, ale nedokázal přihrát Jurčovi. Lindell ale posunul Sarosovu branku a vhazuje se před finským brankářem.

21.

Finové se brzy vrátili zpět do útočného pásma. Jaakolova střela ale na Hudáčka neprošla, byla zablokovaná obránci.

22.

Marcinko se dostal na pravé křídlo a zkusil vystřelit. Saros střelu nepodcenil a vykopl kotouč levým betonem do rohu kluziště.

22.

Aho ztratil puk na modré čáře, Slováci ale příliš nezahrozí, protože potřebují vystřídat. Cehlárik nahozením pouze odevzdal.

23.

Daňo netrefil puk dobře, přestože byl ve slibné střelecké pozici. Slovenské mužstvo ale zatím zůstává nastěhováno před Sarosem.

23.

Další Daňova střela už byla povedenější, jenomže byla sražena mimo hrací plochu. Vhazuje se před brankou Finů.

24.

Pihlström se omotal okolo Meszároše a dostal se až do zakončení. J. Hudáček puk zastavil, ale Pihlström byl faulován. Hůl Ivana Švarného (SVK) ho zasáhla do obličeje, první dvouminutová přesilovka pro Finsko.

24.

Finové se zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Barkovovu přihrávku nezachytil jeden z obránců a puk proskákal ven ze třetiny.

25.

Slováci podruhé dostali puk ze svého obranného pásma, oba týmy střídají. Sekera přidává další nastřelený kotouč.

25.

Granlund to vzal na sebe a po průniku po levé straně prověřil J. Hudáčka. Slovenský gólman vykopl kotouč betonem.

26.

Finové už jsou v útočném pásmu napevno. Lindellovu střelu ovšem neúmyslně zastavil Koskiranta, Jokiken pro změnu zlomil hůl.

26.

Slováci přečkali divočejší závěr svého oslabení a jsou kompletní. Sekera vyvezl puk dopředu, Saros jeho střelu vyrazil do rohu.

27.

Pokka chyboval při rozehrávce a Réway se dostal k puku. Vytáhl jej až na modrou čáru, ale nepřihrál  Meszárošovi dobře.

27.

První přesilovka zanedlouho také pro Slováky. Finové jsou potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Mikko Rantanen (FIN).

28.

Graňák si nabruslil do dobré střelecké pozice, ale nastřelil Pyöräläho a puk se odrazil do středního pásma. Slováci musejí znovu překonávat modrou čáru.

28.

Slovenská kombinace nevyšla, Finové vyhodili a vystřídali. Bakoš nedosáhl na dlouhou rozehrávku a Finsko se dostává opět k puku.

29.

Ne, tato slovenská přesilovka se vůbec nepovedla. Finové poněkolikáté vyhodili a Rantanen je zpět na ledě. Réway útočí po pravém křídle.

29.

Komarovovu přihrávku zastavil Marcinko a byl to on, kdo si také poradil s dorážkou Granlunda. Marcinko přistrčil volný puk pod betony J. Hudáčka.

30.

Daňo v dobré šanci střílel jen do boční sítě. Bylo to slovenské přečíslení, ale Daňo nemohl přes ležícího obránce přihrávat Bartánusovi.

30.

Skalický přihrál v rychlé akci mezi kruhy Lušňákovi, kterého ovšem skvěle vychytal Saros. Utkání je teď hodně otevřené.

31.

Na opačné straně vyrazil J. Hudáček Pyöräläho střelu betonem jen k Ahovi, který se nedokázal popasovat se složitou dorážkou.

31.

J. Hudáček nerozehrál dobře a musel nadvakrát zasahovat proti Koskirantovi. Ohtamaa byl o chvíli později faulován Martinem Marinčinem (SVK), který si odsedí dvě minuty za sekání.

32.

Finové svou druhou přesilovku využívají a otevírají skóre! Lindell a MIKKO KOIVU si vyměňovali kotouč na modré čáře. Druhý jmenovaný pak nahazoval mezi kruhy na Granlunda. Ještě před ním ale puk nešťastně tečoval za záda J. Hudáčka Daňo - 0:1! Asistence: Esa Lindell, Sebastian Aho.

32.

Po dalších čtyřiceti sekundách už Finové vedou o dvě branky. Nahození Sallinena dojel jako první ANTTI PIHLSTRÖM, naznačil střelu a poslal puk mezi Hudáčkovy betony - 0:2! Asistence: Tomi Sallinen, Ville Pokka.

34.

Slováci se dostali do zajímavé šance, ale snížit se jim nepovedlo. Mikuš v dobré pozici netrefil branku a Skalický ji následně vysunul ze správné pozice.

34.

Komarov přihrál v útočném pásmu Kivistömu, jemuž ale střela vůbec nesedla. Mikko Koivu (FIN) je potrestán dvěma minutami za sekání proti Marcinkovi.

35.

Jurčo přišel v útočné třetině o puk a Finům se povedlo vyhodit. Následovalo druhé vyhození v podání Sallinena. Slováci se nemohou dostat před Sarose.

35.

Tak Graňák už pásmo udržel a Mikuš čeká na správné rozestavení slovenské pětky. Manévruje s pukem u mantinelu.

36.

Dravecký to vzal na sebe, ovšem jeho nepřesná střela zprava vyhnala puk do středního pásma. Po střele Mikuše už Saros přerušil hru.

36.

Finové jsou kompletní a v oslabení se ubránili bez jakýchkoliv problémů. S individuálním průnikem na konci přesilovky neuspěl ani Bakoš.

37.

Lindellovo nahození tečoval Laine pouze vedle Hudáčkovy branky. Finové byli u kotouče jako první a mačkají teď slovenskou pětku.

37.

Barkov se odpoutal od Švarného a přihrál Lainemu před branku. J. Hudáček nadvakrát uspěl proti finskému čarostřelci a přikryl kotouč lapačkou.

38.

Komarovovi se nepodařilo tečovat Jaakolovu střelu od modré čáry. Cehlárikovu přihrávku zastavil Koivu, o něco později pískáno zakázané uvolnění Slováků.

38.

Ohtamaa zavezl po vhazování kotouč za slovenskou branku. Pihlström o kotouč přišel, Slováci posouvají hru do střední třetiny.

38.

Rantanen prokličkoval mezi slovenskými obránci a podruhé dnes připravil velkou šanci Sallinenovi. Ten ovšem střelou z voleje netrefil bránu!

39.

Marinčin znovu jen posunul kotouč po mantinelu do středního pásma. Slováci se po inkasovaných brankách dostávají před Sarose jen velmi zřídka.

40.

Hietanen si vyměnil kotouč s Barkovem, pak ale nedokázal zacílit na branku J. Hudáčka. Finský tlak v poslední minutě druhé třetiny pokračuje.

40.

J. Hudáček dokázal přikrýt volný kotouč na svém brankovišti a přerušit hru. Slováci potřebují přežít posledních pár sekund ve druhé periodě.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:43.

Dvě třetiny jsou za námi, brankář Saros po nich a zápase s Maďarskem stále zůstává na turnaji neprůstřelný. Na začátku druhé části promarnily oba týmy přesilovky, Lušňákovu nebezpečnou střelu pokryl finský brankář. Druhou přesilovku už hokejisté Suomi přetavili ve vedoucí zásah. Koivu nahodil puk mezi kruhy, odkud si jej do vlastní sítě tečoval Daňo. O čtyřicet sekund později vedli Finové už o dva góly. Pihlström dojel nahozený puk a prostřelil Hudáčka ranou mezi betony. Finové se slepenými brankami dostali do pohody, bez problémů přečkali ještě jedno oslabení, naopak Sallinen po skvělé akci Rantanena netrefil odkrytou branku.

41.

Laine na začátku třetí třetiny v boji se slovenskými obránci neuspěl. Finové mají kotouč zpět na holích a rozehrávají další útok.

41.

J. Hudáček přerušil hru povedeným zákrokem lapačkou. Laine se ještě strkal se slovenskými obránci, ale nebylo to nic vážného.

42.

Granlund zkusil vystřelit rovnou z otočky, ale J. Hudáček si první tyčku bez problémů pohlídal. Koivu nahodil po mantinelu, ve hře pokračuje Meszároš.

42.

Ohtamaa vypálil od mantinelu a J. Hudáček měl s tečovanou střelou problémy. Ale dokázal puk vyrazit ke svým spoluhráčům.

43.

Saros si vyjel za branku pro Meszárošovo nahození a rozehrávat budou Finové. Slováci jako by čekali, co vymyslí soupeř. Ale tvořit by měli oni.

44.

Finsko se neusadilo v útočné třetině, ale jeho hráče to tolik mrzet nemusí. Puk mají stále na holi, akorát pokračují v obranném pásmu.

44.

V Moskvě je stav zápasu mezi Švýcarskem a Švédskem po dvou třetinách vyrovnaný, 1:1. V Petrohradu rozjíždí Marcinko slovenský útok.

45.

Komarov se točí za Hudáčkovou brankou okolo Mikuše a trápí slovenskou defenzivu. Finové se pozvolna usazují v útočné třetině.

45.

Aho se odpoutal od mantinelu a rychlou střelou mířil do bližšího horního růžku. J. Hudáček to předpokládal a vytěsnil kotouč mimo bránu.

46.

J. Hudáček si zpracoval nahození Finů od modré čáry a prostředkem kluziště rozehrál. Jenomže pouze na finské hole.

46.

Švarný zlomil při pokusu o střele hůl a Finové ujeli do přečíslení tří proti dvěma. Sallinenovu ránu J. Hudáček vyrazil, Pihlströmovi se nepovedla dorážka.

47.

Rozhodčí signalizovali vyloučení Slováků, které se ale nakonec nekoná, protože Finové nabízenou výhodu využili. Hietanen si udělal na modré čáře místo a ALEKSANDER BARKOV tečoval jeho pokus mezi nohy J. Hudáčka - 0:3! Asistence: Juuso Hietanen, Jussi Jokinen.

48.

Libor Hudáček (SVK) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

49.

Finové hrají přesilovku velmi dobře a jen díky výbornému J. Hudáčkovi neinkasovali Slováci počtvrté. Slovenský gólman odolal náporu Komarova a vychytal obrovskou šanci Barkova!

50.

J. Hudáček nadále drží současný stav. Slovenský gólman si poradil s tečovanou střelou od modré čáry a také s pohotovým pokusem od Aha.

50.

Saros chytil střelu L. Hudáčka do lapačky a rychle rozehrál. Slováci už jsou tedy v pěti, do konce třetí třetiny zbývá ještě deset minut.

51.

Po přihrávce od Kivistöho bojoval v útočném pásmu o puk Rantanen, ale úspěšnější byli slovenští beci. Hra je ve středním pásmu.

52.

Marcinko nahazoval puk před branku na Bartánuse, do protiútoku však rychle ujeli Finové. Barkovova přihrávka na Jokinena byla zastavena.

52.

Přes Pokku a Barkova se kotouč dostal k Lindellovi. Jeho střelu od modré čáry tečoval Laine, na J. Hudáčka si ovšem nepřišel. Hra je přerušena.

53.

Finové jsou v útočném pásmu a utkání v klidu dohrávají. J. Hudáček vyrazil Hietanenovu střelu, dorážku finského obránce nedokázal do sítě usměrnit Granlund.

54.

Koskiranta se po nabídce od Kukkonena nedokázal prosadit po levém křídle. Puk ukořistili Slováci a zaútočit může Réway.

54.

V akci Réwaye pokračovali Bartánus s Jurčem a udrželi Slováky v útočné třetině. Ale žádná gólová šance nepřichází, gólový půst Slováků trvá.

55.

Pokka se na modré čáře opřel do puku, jeho střela ovšem byla sražena nad branku. Vhazuje se před bránou J. Hudáčka.

55.

Pokka trefil při rozehrávce Cehlárika, naštěstí pro Finy se ale puk odrazil k Lindellovi. Suomi se stěhují zpět do útočného pásma.

56.

Finům se povedlo dostřídat, puk po Jaakolově střele najednou vyplaval před brankou. Nejrychleji si jej všiml Graňák a zpacifikoval možné nebezpečí.

56.

Barkov vysunul do jízdy Laineho, jenž mířil na zadní tyč. J. Hudáček neumožnil finskému supertalentu šestý gól na turnaji a vyrazil puk.

57.

Dravecký si dělal prostor v útočné třetině, Finové mu ale na kotouč sáhli. Meszároš se musí vracet pro puk k červené čáře.

57.

Slovenská obrana zablokovala finskou střelu z mezikruží, Lušňák se na opačné straně nestačil srovnat ke střele. Graňák začíná poslední tři minuty zápasu za brankou J. Hudáčka.

58.

Koskiranta předal puk Kivistömu, který pronikl až za slovenskou branku. Tam ale jeho akce skončila.

58.

Pyöräläho střelu vyrazil J. Hudáček nad sebe a poté odehrál puk k mantinelu. Střelecká převaha Finů je jednoznačná, hra Slováků se po gólech ve druhé třetině úplně sesypala.

59.

Vladimír Dravecký (SVK) nestíhal Rantanenovu tempu a fauloval finského útočníka. Dravecký si odsedí dvě minuty za hákování, Finové dohrají utkání v přesilovce.

59.

Granlund si netroufl vystřelit a přihrál na modrou čáru Lindellovi. Jeho rána byla sražena mimo branku J. Hudáčka. Finové ale udrželi puk.

60.

Ještě jedna branka pro Finy. Hietanen viděl rozjetého JUSSIHO JOKINENA, který dokázal zakončit přes padajícího J. Hudáčka přesně k levé tyči! Využitá přesilovka - 0:4! Asistence: Juuso Hietanen, Aleksander Barkov.

60.

Jokinen se trefil patnáct sekund před koncem, Finové pak stihli vstřelit ještě jednu branku! PATRIK LAINE dostal puk na pravém křídle a přes bránícího slovenského hráče jej dostal povedenou ranou až za J. Hudáčka - 0:5! Asistence: Aleksander Barkov.

Utkání skončilo.

Další matný výkon Slováků, kteří prohráli s Finskem 0:5. Ve třetí třetině inkasovali nejdříve z hole Barkova, v posledních patnácti sekundách zápasu se trefili ještě Jokinen a Laine. Slováci počtvrté za sebou nebodovali, přesto ještě mají šanci na čtvrtfinále. V úterý potřebují za tři body porazit USA.