4:1
Maďarsko
8. Marcinko, 18. Jurčo, 36. Sekera, 58. Lušňák
14. Banham

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi Slovenskem a Maďarskem. Zápas začíná v sobotu 7. května v 11:15.

Slovenští hokejisté začínají mistrovství proti outsiderovi a velkému rivalovi z Maďarska. Nový trenér reprezentace Zdeno Cíger měl před turnajem podobné starosti jako Vladimír Vůjtek - tedy omluvenky od některých hráčů z NHL. Více o dnešním zápase si přečtěte ZDE.

Sestava Slovenska: Konrád (J. Hudáček) - Sersen, Meszároš, Bakoš, Réway, Daňo - Sekera, Marinčin, Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Mikúš, Graňák, Dravecký, Marcinko, Bartánus - Švarný, Jaroš, Hrnka, Šťastný, Lušňák

Trenér: Zdeno Cíger

Sestava Maďarska: Rajina (Heteneyi) - Wehrs, Dudas, G. Nagy, Sofron, Bartalis - Sziranyi, Sagert, Koger, Gallo, Sarauer - Stipsicz, M. Vas, Sebok, J. Vas, Kovacs - Garat, Benk, Banham, Maosi, K. Nagy

Trenér: Chernomaz (Kan)

Maďaři si ještě před začátkem turnaje postěžovali, že je vedení IIHF odsoudilo k sestupu. Maďaři jsou totiž ve skupině s Francií a Německem - tedy týmy, které příští rok uspořádají mistrovství světa a tudíž nemohou z elitní skupiny vypadnout. Aby Maďaři nespadli musejí skončit nejhůře šestí v petrohradské skupině.

Slováci přijeli do Ruska se čtyřmi posilami z NHL. Obránci Andrej Sekera (Edmonton), Marinčin Martin (Toronto) a útočníci Marko Daňo (Winnipeg), Tomáš Jurčo (Detroit). Výběr Zdena Cígera posílili také 4 hokejisté z české extraligy.

Maďaři budou mít dnes v hledišti přesilovku, jejich národní tým se do elitní skupiny MS vrací po 7 letech.

Hokejisté už jsou na ledě. Začátek zápasu se blíží.

1.

Zápas začíná.

1.

První slovenská formace se udržela v útočném pásmu, ale ke střele na branku to nevedlo.

2.

Maďarský brankář Rajina má za sebou první ostrý zákrok. Marinčin vystřelil tvrdě od modré čáry, ale Rajina si nadvakrát poradil.

3.

Maďarům vázne rozehrávka a Slováci se v začátku zápasu usadili v jejich pásmu.

4.

S prvním nájezdem Maďarů si Konrád poradil. Nahození od mantinelu vyrazil Konrád betonem do rohu.

4.

Maďaři vyhodil šikovně, zakázané uvolnění se nepíská.

5.

První přesilovku v zápase si zahrají Slováci. Kapitán Maďarů Marton Vas podrazil Jurča. Dvě minuty za podražení.

5.

Přesilovku hraje první útočná formace Slovenska.

6.

Réway zaváhal při rozehrávce a pustil Maďary ke střele na Konráda.

6.

Bakoš se dostal do vyložené situace. Útočník Liberce si našel odražený kotouč poblíž brankoviště, ale jeho střela mířila jen do boční sítě.

7.

Maďaři přesilovku ubránili.

8.

Slováci otevírají skóre zápasu. Odražený kotouč si na brankovišti našel pardubický Tomáš Marcinko.

9.

Maďaři se v posledních minutách osmělili a začínají podnikat útočné výpady. Zatím jim chybí střelba.

10.

Maďaři teď Slováky nepouštějí ani do svého pásma. Sledujeme zápas plný nepřesností.

11.

Wehrs vlétnul do pásma, ale jeho střela zápěstím přišla z velkého úhlu. Konrád si poradil a puk schoval do své lapačky.

12.

Maďarský gólman Rajina teď zariskoval. Chtěl rozehrát za brankou, kde ho ale jeden z útočníků vyrušil.

13.

Přesilovku si zahraje také Maďarsko. Za nedovolené bránění už odjíždí na trestnou lavici Peter Hrnka.

13.

Slováci se hned po buly osvobozují.

14.

Maďaři se stále nemohou usadit v pásmu. Navíc Dravecký v úniku vyzkoušel pozornost Rajiny.

14.

Maďaři srovnávají na 1:1. Banham využil zmatku v brankovišti a dorazil puk mezi Konrádovými betony. Gólové situaci předcházelo výborné uvolnění jednoho z Maďarů, který objel branku a připravil gólový moment pro svůj tým.

17.

Maďarský útok zastavuje postavení mimo hru.

18.

Bakoš zkusil od mantinelu pozornost Rajiny, který puk schoval mezi své chrániče.

18.

Tomáš Jurčo vrací Slovákům vedení. Čistě vyhrané buly na kapitána Andreje Sekeru, kterého střelu tečoval Jurčo do horní části branky.

20.

Další ofsajd zastavuje maďarský protiútok.

20.

Slováci už dohrávají třetinu ve svém pásmu.

20.

Marko Daňo se teď sám protáhl do útočného pásmu, kde ho hákoval Sagert. Druhá přesilovka v zápase pro Slováky.

První třetina končí.

V první třetině se hrál opatrný hokej. Slováci sice měli více ze hry, ale k vyloženým šancím to nevedlo. Slováci nastoupili do zápasu jako jasný favorit a první tři minuty se usadili v pásmu soupeře, ale v dalším průběhu třetiny se hra vyrovnala a Maďaři se dokonce prosadili a srovnali. Vedení vrátil Slovákům Tomáš Jurčo z Detroitu, jenž tečoval střelu Andreje Sekeru.

21.

Druhá třetina začíná. Úvodní buly vyhráli Slováci a začíná jejich o deset vteřin zkrácená přesilovka.

21.

Maďaři se osvobozují a odjíždějí střídat.

22.

Meszároš nezachytil přihrávku na modré a Maďaři se osvobodili.

22.

Slovákům chybí v přesilovce střelba. Zejména Réway příliš předržuje puky a Slovákům chybí moment překvapení.

22.

Na závěr přesilovky nahodil Réway puk na brankáře, ale Maďaři si poradili i s následným závarem.

23.

Maďaři se ubránili.

24.

Ani jeden z brankářů nemusel dosud řešit žádnou vážnější situaci.

24.

Meszároš vyslal ostrý příklep od modré čáry. Jeho pokus zastavila tyč.

25.

Maďary znovu zastavuje ofsajd. Maďaři však reklamují faul, oba hlavní rozhodčí zůstávají v klidu.

25.

Vladimír Dravecký se teď dostával do samostatného úniku, ale nakonec se přes bránícího Maďara nedostal. Zakončil tak bekhendem do připraveného Rajiny.

26.

Konrád si s Bartalisovou střelou bekhedem poradil. První práce pro Konráda ve druhé třetině.

27.

Maďaři vyhazují na zakázané uvolnění.

28.

Další závar Slováků zakončil Libor Hudáček nepovedenou střelou mimo. Teď byli Slováci blízko dalšímu gólu.

29.

Dominik Graňák si od modré čáry sjel až poblíž Rajiny, ale svou střelu nedokázal dobře umístit. Rajina nemusel zasahovat.

30.

Réway teď ostře vypálil od modré čáry Rajina puk vyrazil betonem.

30.

Slováci si zahrají další přesilovku. Magoši přidržel Daňa v brankovišti.

31.

Zatím nejnebezpečnější slovenská přesilovka, přesto se Maďaři dobře brání a povedlo se jim vyhodit.

32.

Maďaři ubránili další přesilovku.

33.

Maďaři získali pásmo. Nahození ze středního pásma musel Konrád přikrýt. Tento pokus byl zároveň druhým zákrokem Konráda ve druhé třetině.

34.

Maďaři se jen na chviličku usadili v útočném pásmu a Slováci vyhodili na zakázané uvolnění.

35.

První formace Slovenska si teď vytvořila několik příležitostí, ale Rajina udržel příznivý výsledek.

36.

Andrej Sekera dává třetí slovenský gól. Skvělá kombinace mezi Sekerou a Jurčem. Kapitán Sekera si vyměnil puk s Jurčem a z bezprostřední blízkosti překonal Rajinu potřetí.

38.

Slováci nadále kontrolují hru a drží se v útočném pásmu.

38.

Slováci se po třetí brance uklidnili a v posledních momentech jsou jasně lepším týme.

40.

Maďaři vyhodili na slovenskou střídačku. Vhazovat se bude před Rajinou.

40.

Ještě jedno vhazování před Rajinou. Maďaři vyhodili na zakázané uvolnění.

Druhá třetina je za námi.

Slováci se ve druhé třetině ujali dvoubrankového vedení z hole Andreje Sekery. Po tomto okamžiku se naši sousedi uklidnili a začali diktovat tempo hry. Maďaři ve druhé třetině nepředvedli téměř nic, Konrád si připsal pouhé dva zákroky.

41.

Začíná třetí třetina. Úvodní buly vyhrál Martin Réway.

42.

Maďaři teď zahrozili. Gallo zavezl puk do třetiny, zbavil se dvou bránících hráčů, okamžitě nahodil do brankoviště, ale Konrád tentokrát své brankoviště uhájil.

42.

Maďary zastavuje další ofsajd.

43.

A Maďary zastavil znovu ofsajd. Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu.

44.

Marek Viedenský se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, ale jeho střela z první k Rajinovi nedoletěla. Zblokoval ji jeden z obránců.

45.

Šance pro Maďary. Za držení hole si půjde sednout na trestnou Martin Marinčin.

45.

Maďary zastavil ofsajd. Zatím se Slováci brání bez problému.

45.

Maďaři se už rozestavěli v útočném pásmu, ale vytěžili z toho jen jedno nahození na Konráda.

46.

Šofroň se teď střetl s Marcinkem, který zůstal ležet na ledě. Nemyslím si však, že šlo o faul, ale spíše sehrálo roli to, že Marcinko náraz nečekal. Rozhodčí byli stejného názoru. Pokračuje přesilovka Maďarska.

47.

Slováci další oslabení přestáli.

47.

Réway ztratil kotouč v obranném pásmu a Sziranyi z první vyzkoušel Konráda, který ale puk udržel.

47.

Jurčo vzal přečíslení 3 na 2 na sebe a vyzkoušel Rajinu, který puk pouze vyrazil. Na dorážku, ale nebyl nikdo připraven.

48.

Na ledě se začíná přiostřovat. Po odpískání se hokejisté začínají pouštět do šarvátek.

48.

Rajina znovu vyjel z brankoviště, aby vypomohl z rozehrávkou, ale znovu nezasáhl kotouč. Maďarský brankář nepatří mezi gólmany, kteří jsou s hokejkou jistí.

49.

Maďaři teď byli blízko ke kontaktnímu gólu. Banham zpoza branky hledal spoluhráče. Konrád si poradil.

50.

Slováci rozehráli nepřesně. Icing.

50.

Bartališ vlétl do pásma a vystřelil nad rameno Konráda, který ale puk stihl vytěsnit nad.

51.

Slováci si s výsledkem zahrávají. Za hákování odjíždí na trestnou Juraj Mikuš.

52.

Slováci se osvobodili, ale Maďaři nehrají vůbec špatnou přesilovku.

53.

Přestože byli Maďaři téměř celou dobu v pásmu a vypracovali si střelecké příležitosti, skóre se nezměnilo.

53.

Konrád teď vypomohl obráncům, když povyjel a zametl kotouč do rohu před jedním z maďarských útočníků, který by na Konráda postupoval zcela sám.

54.

Další přesilovka pro Maďary. Jaroš vyhodil čistě kotouč mezi diváky a poslušně odjíždí na trestnou.

55.

Skvělá přesilovková akce Maďarů. Banham dostal mezi kruhy nabito, ale Kanaďan ve službách Maďarska netrefil branku.

55.

Kapitán Maďarů Vas nastřelil ze středního pásma na Konráda, který schoval kotouč do lapačky. Vhazování v útočném pásmu Maďarů.

56.

Maďaři se sami vyhnali z útočného pásma. Slováci střídají.

56.

A znovu se Slováci osvobozují.

56.

Konrád si připsal velmi těžký zákrok. Jeden z Maďarů vystřelil z voleje, Konrád betonem vyrazil do rohu.

57.

Slováci jsou v plném počtu.

58.

Maďaři hrají bez brankáře.

58.

Patrik Lušňák dává čtvrtý slovenský gól do prázdné branky. O vítězi je rozhodnuto.

59.

Další vyloučení na slovenské straně. Libor Hudáček si půjde odsedět dvě minuty. Maďaři ve stejném čase odvolali brankáře a budou hrát 6 na 4.

60.

Bartoliš zlomil hokejku při pokusu o střelu.

60.

Slováci se zatím dobře brání.

Zápas končí. Slováci si připisují první vítězství na turnaji.

Nejlepší hráči zápasu: Maďarsko - Gallo, Slovensko - Sekera

Třetí třetina se spíše jen dohrávala. Slováci se už nikam nehnali a dokonce nabídli Maďarům několik přesilovek. Maďarům však chyběla hokejová kvalita, v přesilovkách si sice vypracovali několik dobrých příležitostí, ale žádnou čistou gólovou šanci Konrád řešit nemusel. Na konečných 4:1 upravoval do prázdné branky Patrik Lušňák.

To už je dnes z mé strany vše. U dalších onlinů na shledanou.