reklama
16:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina A
2:4
1:1 0:2 1:1
Rakousko - vlajka - Sport 2016
Rakousko
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
  • 2. Lebler (Hofer)
  • 42. Schneider (Raffl)
  • 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga)
  • 23. Jurčo (Nagy, Fehérvary)
  • 30. Jaroš (Fehérvary)
  • 60. Krištof

Vítejte u online reportáže z utkání MS v ledním hokeji 2018 mezi Rakouskem a Slovenskem. Utkání začne v úterý 8. května v 16:15.

Rakousko za sebou nemá vydařený vstup do šampionátu. Po dvou střetnutích mu totiž náleží až poslední 7. místo se ziskem 1 bodu. V prvním duelu proti Švýcarsku sice prohrávalo již o dvě branky, ale nakonec se do něj dokázalo vrátit a za stavu 2:2 putoval zápas do prodloužení. To ovšem zvládli lépe Švýcaři, kteří přeci jen vydolovali bod navíc pro své barvy. Ve druhém utkání narazili na protivníka nejvyššího kalibru. Od ruské mašiny totiž schytali debakl 7:0 a pokud nezvládnou dnešní souboj se Slovenskem, tak se budou muset nejspíš připravovat na boje o záchranu.

Slovensko je po dvou zápasech v podobné situaci, jelikož mu aktuálně s 1 bodem patří 6. příčka. Přitom Slováci sahali dlouho po úspěchu v duelu proti českému výběru. V něm totiž dvakrát vedli, ale nakonec o výhru přišli deset vteřin před koncem normální hrací doby po brance Martina Nečase. Následné prodloužení rozhodl ve prospěch Čechů Dmitrij Jaškin a Slovensko se tak muselo spokojit s prohrou 3:2. Ani druhý pokus se našim východním sousedům nevyvedl. Po prohře 2:0 od Švýcarska se jim případné čtvrtfinále vzdaluje a rovněž by se měli spíš ohlížet za sebe. Na rozdíl od Rakušanů totiž mají ještě před sebou oba největší favority Švédsko a Rusko skupiny, kdežto Rakousko má již svůj duel se sbornou za sebou.

Poslední vzájemné utkání oba týmy sehrály v rámci přátelského zápasu v roce 2016. Tehdy se po gólech Bubely a Draveckého radovalo z vítězství 2:0 Slovensko.

Úvodní sestavy:

 

Rakousko: Starkbaum (Madlener) - Unterweger, Schumnig, Viveiros, Ulmer, Heinrich, Schlacher, Altmann, Peter - Ganahl (A), Hundertpfund (C), Schneider - Lebler (A), Raffl, Hofer - Zwerger, Komarek, Haudum - Spannring, Obrist, Rauchenwald

 

Slovensko: Rybár (Godla) - Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehervary, Grman, Jánošík - Nagy (A), Krištof, Jurčo - Haščák, Hovorka, Bakoš - Bondra, Buc, Svitana - Cingel, Marcinko, Kudrna

 

Rozhodčí: Iversson, Sjöqvist - Fluri, Malqvist

V rakouské sestavě se poprvé na šampionátu objevuje Michael Raffl z Philadelphie, který by měl pomoci oživit zatím poměrně spící ofenzívu Rakušanů.

Naopak Slovensko hlásí jednu vynucenou změnu v sestavě. Marka Čiliaka postihla viróza a do brankoviště se tak poprvé na mistrovství postaví Patrik Rybár.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a utkání za malou chvíli započne úvodním vhazováním.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Slováci se okamžitě pustili do útočení. Tečovaná rána od modré čáry však těsně minula rakouskou bránu a Rakušané posléze vyvážejí kotouč ze svého pásma.

1.

Avšak ani domácí nedokázali ohrozit Patrika Rybára. Budou ovšem mít další možnost, jelikož se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před slovenským brankářem.

2.

Hned v úvodu duelu přichází nepříjemnost pro slovenský tým. Nahození BRIANA LEBLERA od modré čáry tečoval před svou bránou Andrej Sekera, od jehož hole a následně i kolena se kotouč odrazil za záda bezmocného Rybára. Asistence: Fabio Hofer.

3.

Na druhé straně si připisuje i první zákrok Bernard Starkbaum, po jehož zásahu se vhazuje v obranném pásmu Rakouska.

4.

Patrik Rybár také zaznamenává první úspěšný zákrok, i když musel kotouč ukrýt až na druhý pokus.

5.

Netrvalo dlouho a máme opět nerozhodný stav. Rakušané propadli ve středním pásmu a Slovensko se hnalo do přečíslení dvou proti jednomu. Situaci se rozhodl vzít na sebe MARCEL HAŠČÁK, jenž z prostoru pravého kruhu nachytal Starkbauma střelou na bližší tyč. Asistence: Marek Hovorka, Marek Ďaloga.

6.

Ladislav Nagy posléze našel zpoza brány přesnou přihrávkou v předbrankovém prostoru Krištofa, jenž ovšem Starkbauma v dobré šanci nepřekonal.

7.

Bakoš s Haščákem následně ztratili puk v souboji za svatyní Starkbauma, načež rakouští hokejisté vyvážejí kotouč do bezpečí.

8.

Slováky vstřelený gól očividně nakopl a opět se tlačí do útoku. Nagyovu tečovanou střelu Starkbaum však vynikajícím zákrokem vyrazil pravým betonem.

reklama