reklama
16:15 • MS v hokeji 2018 • Skupina A
3:1
1:0 1:1 1:0
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
Francie - vlajka - Sport 2016
Francie
  • 6. Bondra (Buc, Svitana)
  • 23. Buc (Svitana, Jaroš)
  • 60. Čajkovský (Buc)
  • 34. Claireaux (Perret, Janil)

Vítejte u online reportáže z utkání MS v ledním hokeji 2018 mezi Slovenskem a Francií. Utkání začne ve čtvrtek 10. května v 16:15.

Slovensko nevstoupilo do šampionátu vůbec dobře. Přitom sahalo dlouho po úspěchu v duelu proti českému výběru. V něm totiž dvakrát vedlo, ale nakonec o výhru přišlo deset vteřin před koncem normální hrací doby po brance Martina Nečase. Následné prodloužení rozhodl ve prospěch Čechů Dmitrij Jaškin a Slováci se tak museli spokojit s prohrou 3:2. Ani druhý pokus se našim východním sousedům nevyvedl. Švýcarsku podlehli 2:0 a čtvrtfinále se jim tak začínalo pomalu vzdalovat. Ve třetím střetnutí však své šance oživili, když nakonec vydřeli vítězství 4:2 proti Rakousku. Aktuálně jim náleží  5. místo ve skupině A se ziskem 4 bodů.

Francie měla před sebou na úvod mistrovství jednoho z favoritů skupiny, ale i celého turnaje. Rusové svou pozici dokonale potvrdili a Francouze rozmetali 7:0. Francie poté udělala důležitý krok k záchraně, když si poradila s Běloruskem vysoko 6:2 a získala tak první vítězství v Dánsku. Poté však přišla na řadu další hokejová velmoc, celek Švédska. Hokejisté Tre Kronor rovněž nedopustili žádné překvapení po výhře 4:0 se tak radovali z výhry právě oni. Francouzům tedy v současné chvíli patří 6. příčka se 3 body.

Poslední tři vzájemná utkání vyšla lépe Slovákům. Ti si nejprve připsali výhru 4:2 v rámci mezinárodního turnaje v Norsku v roce 2017 a poté také během přípravy na letošní mistrovství, když porazili Francii 4:0. O den později ovšem brali výhru již Francouzi, kteří Slováky přehráli v poměru 3:2.

Úvodní sestavy:

 

Slovensko: Čiliak (Rybár) - Sekera (C), Čajkovský, Graňák (A), Ďaloga, Fehérváry, Jaroš, Jánošík, Grman - Jurčo, Krištof, Nagy (A) - Bakoš, Hovorka, Haščák - Svitana, Buc, Bondra - Kudrna, Marcinko, Cingel

 

Francie: Hardy (Quemener) - Manavian, Auvitu, Hecquefeuille (A), Chakiachvili, Janil, Raux, Thiry, Lamperier - Fleury (A), Da Costa S. (C), Rech - Da Costa T., Guttig, Treille - Claireaux, Texier, Douay - Perret, Ritz, Leclerc

 

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek - Jensen, Kilian

Oba celky jsou již připraveny na hrací ploše a za malou chvíli tedy utkání začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Jako první se do útočného pásma tlačili Francouzi, jejichž snahy ovšem přerušuje postavení mimo hru.

1.

Poté se vpřed tlačili i Slováci, kteří po rychlém přechodu útočné modré čáry pálili z pravého kruhu. Jejich ránu však zablokoval obránce Chakiachvili.

2.

Třetí slovenský útok se rovněž neprosadil za bránou Francouzů a ti tak mohou spěchat s pukem k Čiliakovi.

3.

Brankář brněnské Komety si však prostor u své levé tyče pohlídal a jeho spoluhráči vyvážejí kotouč do bezpečí.

4.

Krištof byl následně zastaven ve středním pásmu, ale Francie si rovněž za Čiliakovou bránou nepočínala dobře a Rech byl čistě odstaven od touše.

5.

Slibná šance pro Francii. Sacha Treille se ale při zpracování trochu vytlačil z dobré střelecké pozice a bránu Slováků minul.

5.

Posléze při dalším ataku Slovenska prověřil Hardyho Marek Hovorka, jehož pokus bezpečně pokryl brankář Francouzů.

6.

Další šance Slovenska se již ujala a domácí jdou do vedení. Po chybě Francouzů ve středním pásmu pokračovali Slováci do přečíslení dvou proti jednomu, které vyřešil povedenou přihrávkou David Buc na DÁVIDA BONDRU, jenž z prostoru levého kruhu pověsil kotouč pod horní tyč. Asistence: David Buc, Patrik Svitana.

7.

Slovákům úvodní gól evidentně prospěl a opět se tlačí do útoku. Zatím se jim však druhá branka vstřelit nepodařila.

7.

Poté se však naši východní sousedé dopustili zakázaného uvolnění a po reklamní pauze se bude vhazovat před Markem Čiliakem.

8.

Marcel Haščák sice dokázal zavézt kotouč do útočného pásma, ale tam jej dobře ubránila francouzská obrana, která dostává hru do neutrální zóny.

9.

Marek Čiliak si připisuje třetí zákrok v zápase. Jistě nyní pokryl slabou střelu od levého hrazení.

Radomír Fukala
10. 5. 2018
reklama